8 tematów, które poruszysz z uczniami po seansie filmu „Belle”

Najnowsza japońska animacja „Belle” to nie tylko opowieść o współczesnych nastolatkach czy rozwijającej się technologii, ale także lekcja uniwersalnych wartości, które są bliskie każdemu z nas. Pozornie prosta historia o dziewczynce wchodzącej w nieznaną przestrzeń nowoczesnej aplikacji przeistacza się w piękne wprowadzenie do fascynującego świata anime, a także ważnego tematu, jakim jest dojrzewanie głównej bohaterki. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie ważne tematy poruszyć z uczniami po seansie.

Czytaj dalej...
gdzie znajde filmy po ukrainsku

Filmy w języku ukraińskim na polskich stronach internetowych – Фільми українською мовою на польських вебсайтах

Z myślą o naszych sąsiadach przybywających zza wschodniej granicy przygotowaliśmy listę miejsc, gdzie dostępne są filmy w języku ukraińskim. Zarówno można wybrać się do kina, jak i przyjemnie spędzić wieczór przy oglądaniu filmów online. З думкою про наших сусідів з-за східного кордону, ми підготували список місць, де доступний перегляд фільмів українською мовою. У вас є можливість піти в кінотеатр, або ж приємно провести вечір, переглядаючи фільми онлайн.

Czytaj dalej...

„Gdzie jest Anne Frank”. W poszukiwaniu przesłania słynnego dziennika

Zapoznaj swoich uczniów z klas 4-8 szkół podstawowych z historią błyskotliwej nastolatki, która przez dwa lata ukrywała się w Tajnym Aneksie. Gwarantujemy, że dla Ciebie też będzie to ważne przeżycie. W tej poruszającej opowieści rozpoznacie wątki bardziej aktualne i znajome niż mogłoby się w pierwszej chwili wydawać. Zobacz, jak wykorzystać film na lekcji języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie czy godzinie wychowawczej.

Czytaj dalej...