Nasz zespół

Jagoda Roszak

Absolwentka filologii polskiej UAM w Poznaniu. Ma doświadczenie jako redaktorka merytoryczna czasopism edukacyjnych oraz nauczycielka języka polskiego jako obcego. Prywatnie pasjonatka kina, literatury i dalekich spacerów.

Paulina Kulesza

Absolwentka filmoznawstwa i kultury mediów na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalistka ds. projektów specjalnych i edukacyjnych w Ferment Kolektiv. Współautorka programów edukacyjnych oraz materiałów dydaktycznych, publikowanych w serwisie FILM W SZKOLE.

Prywatnie: fanka festiwali filmowych i kina indie.

Radek Tomasik

Absolwent filologii polskiej UAM w Poznaniu, filmoznawca. Publikował m.in. w „Kinie”, „Kresach”, „Odrze”, „Czasie Kultury”, „Polonistyce”. W przeszłości kierował klubem muzycznym oraz działem projektów specjalnych Multikina. Autor wielu projektów filmowych na styku kultury, biznesu i edukacji. Miłośnik freeride’u: w górach, życiu, a czasem i w pracy!

Agata Szulc

Literaturoznawczyni, nauczycielka, skrzypaczka. W 2022 r. obroniła z wyróżnieniem doktorat na poznańskiej polonistyce. Publikowała m. in. w „Ruchu Literackim” i „Kontekstach Kultury”. Niedawno wydała edycję odnalezionych przez siebie wierszy Joanny Pollakówny (Wieczność dopełni, PIW 2023). Interesuje się pograniczami sztuk.

Julia Jarus

Absolwentka filmoznawstwa i kultury mediów na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Z zawodu – marketerka i edukatorka, z pasji – aktywistka. Miłośniczka kina społecznie zaangażowanego, a także kultury i historii Wielkopolski.”

Katarzyna Kebernik

Absolwentka poznańskiej polonistyki. W Fermencie specjalistka od edukacji z filmem. Zajmuje się również krytyką filmową, pisze m.in. dla „KINA” oraz portalu film.org.pl

Naszą dewizją jest

"Kino zmienia życie. na dobre"

Od 2007 roku zajmujemy się edukacją, komunikacją marketingową, prawie zawsze w oparciu o sztukę filmową. Oferujemy kompleksowe usługi dla kin, instytucji publicznych, dystrybutorów filmowych oraz biznesu. Głęboko wierzymy, że kino zmienia życie na dobre.

Tworzymy zgrany i doświadczony zespół fachowców o wszechstronnych kompetencjach – humanistycznych, sprzedażowych, który od lat rozwija i doskonali narzędzia edukacyjne związane z filmem. W ramach naszej platformy edukacyjnej, stworzonej specjalnie dla kreatywnych nauczycieli, udostępniamy kilkaset materiałów dydaktycznych, które obejmują scenariusze lekcji, filmy edukacyjne oraz lekcje multimedialne. Przy ich tworzeniu współpracowaliśmy z filmoznawcami, historykami, polonistami oraz psychologami, aby zapewnić ich wysoką jakość edukacyjną. Opracowane przez nas materiały bazują na sprawdzonych metodach nauczania i są zgodne z obowiązującą podstawą programową. Dzięki temu możemy efektywnie i atrakcyjnie realizować zagadnienia edukacyjne, które wynikają z programu nauczania.

Wierzymy, że filmy mają niezwykłą moc oddziaływania i mogą służyć jako inspirujące narzędzie edukacyjne. Dlatego tworzymy wideoprlekcje, filmy edukacyjne oraz artykuły na blogu, które pozwalają na poszerzenie wiedzy i umiejętności związanych z jego wykorzystaniem w procesie edukacji.

Chcę z wami współpracować