Zmień swoją lekcję
w prawdziwe
doświadczenie filmowe!

Marzysz o niezwykłym i angażującym doświadczeniu dla swoich uczniów?
Pragniesz wzbogacić proces nauczania i znaleźć skuteczny sposób na przyswajanie wiedzy?
Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie - zaproś swoją klasę do kina!

Zamawiam!

Jak zamówić seans szkolny?

Skorzystaj
z naszej bazy!

Wybierz swoje miasto i kino, a następnie znajdź bezpośredni kontakt do osoby, która pomoże Ci zamówić seans szkolny.

Skontaktuj się z wybranym przez siebie kinem

i zapytaj o ofertę dla szkół oraz możliwości dopasowania daty i godziny seansu do Waszych potrzeb.

Opowiedz coś więcej
o swojej grupie

i zapytaj przedstawicieli wybranego kina, jakie filmy polecają dla Twoich uczniów lub skorzystaj z naszych rekomendacji.

Ustalcie wspólnie
repertuar

(możesz wybrać filmy repertuarowe, ale nie tylko; warto dowiedzieć się, jakie są możliwości kina, do którego się wybierasz).

Dlaczego warto wybrać się z uczniami do kina?

Integracja i budowanie relacji.

Wyjście do kina pozwoli Ci lepiej poznać swoich uczniów poza szkolnymi murami. Nic tak nie łączy klasy jak wspólne przyjemne doświadczenia.

Motywacja i zaangażowanie.

Filmy są atrakcyjnym i interesującym sposobem na przekazanie wiedzy oraz pretekstem do poruszenia trudnych zagadnień edukacyjnych. Dla uczniów lekcje z filmem często okazują się bardziej angażujące niż tradycyjne lekcje.

Urozmaicenie procesu nauczania.

Wyjście do kina stanowi alternatywną formę edukacji, która pomoże uatrakcyjnić proces nauczania i uczenia się. Filmy pozwolą wzbogacić lekcje i zilustrować omawiane zagadnienia interesującą historią.

Rozwijanie umiejętności obserwacji i interpretacji.

Po obejrzeniu filmu można podyskutować z uczniami na temat fabuły, bohaterów, przesłań i symboli. To rozwija ich umiejętności obserwacji, krytycznego myślenia i analizy.

Kształtowanie wrażliwości społecznej.

Kino jest formą sztuki i jak każda sztuka – wzbogaca. Filmy mogą prezentować różnorodne perspektywy, kultury i społeczności. Pomagają uczniom lepiej zrozumieć różnice między ludźmi i rozwijać wrażliwość społeczną.

Relaks i odstresowanie.

Kinowe doświadczenie pozwala na chwilę oderwania się od codziennych obowiązków szkolnych. Przyjemność związana z oglądaniem filmu to doskonała forma kulturalnego odpoczynku, zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli.

Warto wybrać taki film, który ma wartość edukacyjną i nawiązuje do programu nauczania. Pamiętaj o seansie dostosowanym do wieku uczniów. Odpowiednio wykorzystane filmy stanowią ciekawe uzupełnienie tradycyjnych metod nauczania i przyniosą wiele korzyści zarówno na polu edukacyjnym, jak i w budowaniu więzi w klasie. Po rekomendacje konkretnych tytułów z bieżącego repertuaru odsyłamy na naszego bloga, na którym systematycznie piszemy o ciekawych nowościach filmowych dla szkół.

Zamów seans szkolny

Polecamy filmy
z potencjałem edukacyjnym

  • Niejednokrotnie do takich filmów zostają przygotowane specjalne wideoprelekcje dla grup szkolnych, które możecie obejrzeć przed seansem lub bezpłatne materiały edukacyjne m.in. scenariusze lekcji, gry interaktywne lub zagadki i łamigłówki dla najmłodszych.
  • Często prelekcja przed filmem odbywa się na żywo – prowadzi ją edukator filmowy lub specjalnie przeszkolony pracownik kina, który dodatkowo moderuje gry, zabawy bądź dyskusję po filmie. Większość kin oferuje możliwość umówienia indywidualnej daty i godziny seansu grupowego, a nawet możliwość zarezerwowania całej sali kinowej tylko dla Waszej klasy lub szkoły.
  • Możliwość zamówienia seansu filmu także spoza bieżącego repertuaru w przypadku grup zorganizowanych. Zazwyczaj wybór filmów dostępnych dla grup szkolnych jest o wiele szerszy niż aktualny repertuar kina, ponieważ dla większej grupy osób kinom opłaca się zorganizować osobny pokaz „na życzenie”.
  • Możesz zasięgnąć rady na temat tego, jaki tytuł warto wybrać w przypadku Twoich uczniów. Zazwyczaj kina mają specjalne stanowisko dedykowane organizacji seansów grupowych i szkolnych. Specjalista ds. rezerwacji grupowych to osoba, która bez problemu powinna pomóc Ci wybrać film dostosowany do wieku Twoich uczniów, ich zainteresowań i problemów.
Zamów seans szkolny

Programy edukacyjne
prowadzone w kinach

  • Do programów tego typu należą m.in.: Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, Kino Szkoła, Akademia Filmowa Multikina, Akademia Filmowa Helios.
  • Programy takie polegają najczęściej na uczestniczeniu w cyklicznych seansach (np. raz w miesiącu przez cały semestr lub cały rok szkolny) w wybranym przez nauczyciela kinie z daną grupą uczniów.
  • Niektóre programy skupiają się na edukacji z zakresu historii kina oraz cech stylistycznych kina gatunkowego, a niektóre programy są bardziej rozbudowane i oferują kilka różnych cykli lub pakietów tematycznych do wyboru. Najczęstsze oferowane zagadnienia dotyczą uniwersalnych wartości i edukacji: psychologicznej, ekologicznej, zdrowotnej, polonistycznej, historycznej.
  • Każdy seans odbywający się w ramach programów edukacyjnych oferuje także wartość naddaną względem samego filmu, np. prelekcje edukacyjne przed seansem, gry i zabawy po seansie lub materiały dydaktyczne dla nauczycieli do wykorzystania po powrocie do szkoły.
Zamów seans szkolny

Kino

-

Skontaktuj się z obsługą kina i zapytaj o organizację wybranego seansu filmowego.

Telefon (kom.)
Telefon
E-mail
Adres