Blog

„Kicia kocia w przedszkolu”

Dowiedz się jak zamówić seans

Czas na nowe doświadczenia!

Grupy Wiekowe

Zagadnienia edukacyjne

Kicia Kocia to bohaterka, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Seria o uroczej kotce od lat wzbudza emocje najmłodszych i cieszy się zaufaniem dorosłych. Codzienne czynności Kici, niejednokrotnie są odzwierciedleniem trudnych zagadnień, które stoją na drodze pierwszych, dziecięcych doświadczeń. Najnowsza część serii – „Kicia kocia w przedszkolu” ponownie poprowadzi dzieci przez zawiłe sytuacje i wyjaśni maluchom niełatwe zasady w dziecinnie prosty sposób.

„Kicia kocia w przedszkolu” to już ostatnie kinowe spotkanie z sympatyczną kotką, której życie bardzo przypomina perypetie każdego malucha w wieku przedszkolnym. Odważna kotka ponownie, dzięki wsparciu przyjaciół i rodziny, znajdzie rozwiązanie w każdej trudniejszej sytuacji.  Przygody sympatycznej kotki rozbawią i zaangażują dzieci, a dorosłym dadzą podstawę do rozpoczęcia rozmów o emocjach, bezpieczeństwie i relacjach. Czego tym razem nauczy nas Kicia i jej przyjaciele?

Kadr z filmu „Kicia Kocia w przedszkolu”, Polska 2024, dystrybucja Młode Horyzonty

Świat dziecięcych emocji

Animacja „Kicia kocia w przedszkolu” pomoże dzieciom zrozumieć emocje, które często odczuwają (jak Kicia) w nowych sytuacjach. Kotka doświadcza nieśmiałości w kontakcie z rówieśnikami. Zagubienie w supermarkecie budzi jej lęk. A rodzinne majsterkowanie czy zabawy z innymi dziećmi dają dużo radości. Seans warto wykorzystać do wspierania dzieci w lepszym rozumieniu siebie, nazywaniu swoich uczuć i oswajaniu tych trudniejszych.

Bezpieczeństwo podczas letnich aktywności

Z Kicią Kocią nigdy nie jest nudno! Tym razem maluchy nauczą się kilku zasad zachowania w niebezpiecznych sytuacjach. Jak dbać o bezpieczeństwo w miejscach publicznych? Jak przygotować się do jazdy na rowerze i gdzie schronić się podczas burzy? Warto przypomnieć te reguły grupie przedszkolaków, jeszcze przed rozpoczęciem letniego sezonu.

Kadr z filmu „Kicia Kocia w przedszkolu”, Polska 2024, dystrybucja Młode Horyzonty

Wspólne spędzanie czasu

Najmłodsi widzowie z pewnością odnajdą w bohaterach „Kici koci w przedszkolu” siebie i swoich przyjaciół. Tytułowa bohaterka uwielbia spędzać czas z najbliższymi. Z ciekawością uczy się majsterkowania, pomaga dziadkom w porządkach, a także przełamuje nieśmiałość i poznaje nowych przyjaciół na placu zabaw. Przygody Kici przekonują o wielkiej wartości wspólnie spędzanego czasu, a jej postawa, pełna chęci pomocy i ciekawości, niewątpliwie może służyć jako godny zaufania wzór dla dzieci. 

Przedszkole jest super!

Każdy maluch wie, że dzień spędzony w przedszkolu jest pełen przygód, emocji i nowych wyzwań. W grupie Kici każdy może liczyć na wsparcie rówieśników i ulubionej pani. Seans „Kici Koci w przedszkolu” to więc świetny pomysł na integrację maluchów i wyznaczenie wspólnej, grupowej misji, aby każdy czuł się dobrze w murach przedszkola! Film dobrze się sprawdzi również jako wprowadzenie przed pierwszym pójściem do placówki, pozwoli małym widzom postrzegać przedszkole jako przyjazne miejsce, pełne fascynujących możliwości.  

Kadr z filmu „Kicia Kocia w przedszkolu”, Polska 2024, dystrybucja Młode Horyzonty

Kinowe spotkanie z przygodami Kici Koci może być świetnym punktem wyjścia do wielu rozmów z dziećmi, pretekstem do poruszenia tematów, które są dla nich ważne i bliskie. „Kicia kocia w przedszkolu” łączy prostą formę z mądrym przesłaniem, a poruszane w poszczególnych odcinkach zagadnienia niezmiennie stwarzają sytuację dydaktyczną, którą warto wykorzystać w pracy z najmłodszymi.

Na „Kicie Kocie w przedszkolu zapraszamy do kin już od 26 kwietnia.

Jagoda Roszak

Dowiedz się jak zamówić seans
Sprawdź materiały edukacyjne

Najnowsze materiały edukacyjne

Zobacz wszystkie scenariusze!

„Jurek Maskonurek. Misja Puffinów”

Materiały edukacyjne do filmu „Jurek Maskonurek. Misja Puffinów” (reż. Nestor F. Dennis, Hiszpania, Włochy 2024, dystrybucja: Mówi Serwis)

„Niepewność. Zakochany Mickiewicz”

Materiały edukacyjne do filmu „Niepewność. Zakochany Mickiewicz” (reż. Waldemar Szarek, Polska 2024, dystrybucja: TVP)

„Leonardo. Odkrywca”

Materiały edukacyjne do filmu „Leonardo. Odkrywca” (reż. J. Capobianco, P. L. Granjon, Francja 2023, czas trwania: 100 min., dystrybucja w Polsce: Best Film)

„Jedno życie”

Materiały edukacyjne do filmu „Jedno życie” (reż. James Hawes, Wielka Brytania 2023, 110 min., dystrybucja: Monolith Films).

Strażniczka smoków

Materiały do filmu „Strażniczka smoków” (reż. Jianping Li, Salvador Simo, Hiszpania, Chiny 2024, 99 minut)

Kicia Kocia w przedszkolu

Materiały edukacyjne do filmu „Kicia Kocia w przedszkolu” (reż. M. Stróżycka, A. Błaszczyk, K. Majsner, Polska 2023, 42 min., dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty)

Przysięga Ireny

Materiały do filmu „Przysięga Ireny” (reż. Louise Archambault, Kanada, Polska 2023, 120 minut)

Kobieta z…

Materiały edukacyjne do filmu „Kobieta z...” (reż. Małgorzata Szumowska, Michał Englert, prod. Polska 2023, 132 min., dystrybucja: Next Film)

Film dla kosmitów

Materiały edukacyjne do „Filmu dla kosmitów” (reż. Piotr Stasik, Polska 2024, 73 min., dystrybucja: TVP)