Jaką lekcję Twoi uczniowie wyniosą z seansu „Wszystko wszędzie naraz”?

Główną bohaterką filmu „Wszystko wszędzie naraz” jest Evelyn – niczym niewyróżniająca się kobieta w średnim wieku, od wielu lat prowadząca wraz z mężem słabo rokującą na przyszłość pralnię. Wydaje się, jakby bohaterka zapomniała, czym jest odpoczynek, czas wolny, a przede wszystkim – radość z życia. Czego uczniowie szkół ponadpodstawowych mogą nauczyć się razem z bohaterką w trakcie seansu?

Czytaj dalej...

8 tematów, które poruszysz z uczniami po seansie filmu „Belle”

Najnowsza japońska animacja „Belle” to nie tylko opowieść o współczesnych nastolatkach czy rozwijającej się technologii, ale także lekcja uniwersalnych wartości, które są bliskie każdemu z nas. Pozornie prosta historia o dziewczynce wchodzącej w nieznaną przestrzeń nowoczesnej aplikacji przeistacza się w piękne wprowadzenie do fascynującego świata anime, a także ważnego tematu, jakim jest dojrzewanie głównej bohaterki. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie ważne tematy poruszyć z uczniami po seansie.

Czytaj dalej...
gdzie znajde filmy po ukrainsku

Filmy w języku ukraińskim na polskich stronach internetowych – Фільми українською мовою на польських вебсайтах

Z myślą o naszych sąsiadach przybywających zza wschodniej granicy przygotowaliśmy listę miejsc, gdzie dostępne są filmy w języku ukraińskim. Zarówno można wybrać się do kina, jak i przyjemnie spędzić wieczór przy oglądaniu filmów online. З думкою про наших сусідів з-за східного кордону, ми підготували список місць, де доступний перегляд фільмів українською мовою. У вас є можливість піти в кінотеатр, або ж приємно провести вечір, переглядаючи фільми онлайн.

Czytaj dalej...