Blog

„Shazam! Gniew bogów”

Dowiedz się jak zamówić seans

Poznaj walory edukacyjne filmu

Grupy Wiekowe

Zagadnienia edukacyjne

Jaki film warto będzie zobaczyć wspólnie z klasą w nadchodzących tygodniach? Podpowiadamy, że moc edukacyjnych wartości odnajdziesz w sequelu superbohaterskiego hitu z uniwersum DC. Dlaczego polecamy film „Shazam! Gniew bogów” na klasowe wyjścia? Sprawdź kilka argumentów!

Co warto będzie zobaczyć wspólnie z klasą w nadchodzących tygodniach? Podpowiadamy, że moc edukacyjnych wartości odnajdziesz w sequelu superbohaterskiego hitu z uniwersum DC. Dlaczego polecamy film „Shazam! Gniew bogów” na klasowe wyjścia? Sprawdź kilka argumentów!

Zobacz, dlaczego nauczyciele i edukatorzy polecają film „SHAZAM! GNIEW BOGÓW” na klasowe wyjścia:

Czy pamiętasz historię Shazama – chłopca, który w wyniku przypadku został obdarzony supermocami? W drugiej części filmu bohater ma już 17 lat. Mimo swoich nadprzyrodzonych zdolności wciąż musi mierzyć się z problemami typowymi dla okresu dorastania… Przed nim jednak znacznie większe wyzwanie. Shazam stanie bowiem w szranki z żądnymi zemsty córkami Atlasa, które przy pomocy tajemniczego artefaktu pragną unicestwić świat. Czy uda mu się je powstrzymać? Przekonaj się wspólnie z uczniami w trakcie seansu. Sarkastyczny humor, wartka akcja i bohater, z którym łatwo będą mogli identyfikować się młodzi widzowie to niejedyne wartości filmu.

Kadr z filmu „Shazam! Gniew bogów”, reż. David F. Sandberg, USA 2023, dystrybucja w Polsce: Warner Bros. Entertainment Polska Sp. z o. o.

Poznaj kilka walorów edukacyjnych, które odnajdziesz w filmie „Shazam! Gniew bogów”:

Kluczem do sukcesu jest wspólne działanie.

„Shazam! Gniew bogów” to film, który podkreśla wartość pracy zespołowej. To właśnie dlatego tytułowy bohater wraz z grupą swoich najlepszych przyjaciół jest w stanie stawiać czoła nawet najtrudniejszym wyzwaniom – w przeciwieństwie do córek Atlasu, które nie potrafią działać w zgodzie ze sobą nawzajem. Jeśli szukasz filmu, który pokaże Twoim uczniom, na czym polega prawdziwy team spirit – „Shazam! Gniew bogów” będzie strzałem w dziesiątkę!

Rodzina to nie tylko więzy krwi.

Film przypomni młodym widzom, że prawdziwa rodzina to nie tylko ta biologiczna. Przyzwyczajony do ciągłej zmiany domów adopcyjnych Billy odnajduje w końcu swoje miejsce na ziemi wśród rówieśników, którzy rozumieją go i wspierają w najtrudniejszych wyzwaniach. To oni stają się jego patchworkową rodziną, dającą mu tak potrzebne poczucie przynależności i bezpieczeństwa.

Czym jest syndrom oszusta?

To przypadłość, z którą zmaga się główny bohater filmu. Mimo tego, że Shazam został obdarowany supermocami, często wątpi we własne siły. Nie czuje się wystarczająco pewnie, by stawiać czoła wyjątkowo trudnym wyzwaniom. Po seansie filmu warto będzie porozmawiać z uczniami o tym, że prawie każdy człowiek w nieznanej sytuacji może zmagać się z podobnymi myślami. Jak je pokonać i skupić się na działaniu? To kolejny temat, który można przedyskutować z klasą po projekcji.

Kadr z filmu „Shazam! Gniew bogów”, reż. David F. Sandberg, USA 2023, dystrybucja w Polsce: Warner Bros. Entertainment Polska Sp. z o. o.

Trudy dorastania.

Najnowszy film o przygodach Shazama w lekki i humorystyczny sposób opowiada także o bolączkach dojrzewania. Pierwsza miłość, problemy z samoakceptacją, radzenie sobie z porażką, konieczność podejmowania wyborów, które zaważą na przyszłości – z pewnością nie są to obce tematy dla Twoich uczniów. Nawet superbohaterowie muszą stawić czoła trudom dorastania. Uczniowie z łatwością będą mogli się z nimi utożsamić i spojrzeć na własne problemy z nieco innej perspektywy.

Nawiązania do mitologii.

W filmie odnajdziesz także wiele postaci i motywów znanych z mitów greckich – wystarczy wspomnieć chociażby o głównych antagonistkach, czyli córkach Atlasa. Smoki, harpie, cyklop, minotaur – ile mitologicznych postaci odnajdą w trakcie projekcji Twoi uczniowie? Warto zaproponować klasie taką zabawę tuż przed seansem!

Na film „Shazam! Gniew bogów” zapraszamy do kin.

Paulina Kulesza

Dowiedz się jak zamówić seans

Najnowsze materiały edukacyjne

Zobacz wszystkie scenariusze!

Kayara niepokonana

Materiały edukacyjne do filmu „Kayara Niepokonana” (reż. César Zelada, Hiszpania, Peru 2025, dystrybucja: Kino Świat).

DZIADKU, WIEJEMY!

Materiały edukacyjne do filmu „Dziadku, wiejemy!” (reż. Olga Chajdas, Polska 2025, dystrybucja: Next Film).

HITPIG. ŚWINIAK ZAWODOWIEC

Materiały edukacyjne do filmu „Hitpig. Świniak zawodowiec” (reż. Cinzia Angelini, David Feiss, Wielka Brytania, Kanada, USA 2024, dystrybucja w Polsce: Monolith Films).

NIESAMOWITE PRZYGODY SKARPETEK

Materiały edukacyjne do filmu „Niesamowite przygody skarpetek” (reż. Elżbieta Wąsik, Polska 2025, dystrybucja w Polsce: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty)

ELFY ROZRABIAJĄ

Materiały edukacyjne do filmu „Elfy rozrabiają" (reż. Ute von Münchow-Pohl, Niemcy 2024, dystrybucja w Polsce: Kino Świat)

OSKAR, PATKA I ZŁOTO BAŁTYKU

Materiały edukacyjne do filmu „Oskar, Patka i Złoto Bałtyku” (reż. Magdalena Nieć, Mariusz Palej, Polska 2025, dystrybucja w Polsce: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty)

FREDDY. PUDEL NIE Z TEJ ZIEMI

Materiały edukacyjne do filmu „Freddy. Pudel nie z tej Ziemi” (reż. Alexs Stadermann, Australia, Niemcy, Hiszpania, Meksyk 2024, dystrybucja w Polsce: Monolith Films)

Jeden na milion

Materiały edukacyjne do filmu „Jeden na milion” (reż. Jon Gunn, USA 2025, dystrybucja w Polsce: Monolith Films)

Fantastyczny Angelo

Materiały edukacyjne do filmu „Fantastyczny Angelo” (reż. Vincent Paronnaud, Alexis Ducord, Francja Luksemburg 2024, dystrybucja w Polsce: Młode Horyzonty)