Blog

„Shazam! Gniew bogów”

Poznaj walory edukacyjne filmu

Grupy Wiekowe

Zagadnienia edukacyjne

Jaki film warto będzie zobaczyć wspólnie z klasą w nadchodzących tygodniach? Podpowiadamy, że moc edukacyjnych wartości odnajdziesz w sequelu superbohaterskiego hitu z uniwersum DC. Dlaczego polecamy film „Shazam! Gniew bogów” na klasowe wyjścia? Sprawdź kilka argumentów!

Co warto będzie zobaczyć wspólnie z klasą w nadchodzących tygodniach? Podpowiadamy, że moc edukacyjnych wartości odnajdziesz w sequelu superbohaterskiego hitu z uniwersum DC. Dlaczego polecamy film „Shazam! Gniew bogów” na klasowe wyjścia? Sprawdź kilka argumentów!

Zobacz, dlaczego nauczyciele i edukatorzy polecają film „SHAZAM! GNIEW BOGÓW” na klasowe wyjścia:

Czy pamiętasz historię Shazama – chłopca, który w wyniku przypadku został obdarzony supermocami? W drugiej części filmu bohater ma już 17 lat. Mimo swoich nadprzyrodzonych zdolności wciąż musi mierzyć się z problemami typowymi dla okresu dorastania… Przed nim jednak znacznie większe wyzwanie. Shazam stanie bowiem w szranki z żądnymi zemsty córkami Atlasa, które przy pomocy tajemniczego artefaktu pragną unicestwić świat. Czy uda mu się je powstrzymać? Przekonaj się wspólnie z uczniami w trakcie seansu. Sarkastyczny humor, wartka akcja i bohater, z którym łatwo będą mogli identyfikować się młodzi widzowie to niejedyne wartości filmu.

Kadr z filmu „Shazam! Gniew bogów”, reż. David F. Sandberg, USA 2023, dystrybucja w Polsce: Warner Bros. Entertainment Polska Sp. z o. o.

Poznaj kilka walorów edukacyjnych, które odnajdziesz w filmie „Shazam! Gniew bogów”:

Kluczem do sukcesu jest wspólne działanie.

„Shazam! Gniew bogów” to film, który podkreśla wartość pracy zespołowej. To właśnie dlatego tytułowy bohater wraz z grupą swoich najlepszych przyjaciół jest w stanie stawiać czoła nawet najtrudniejszym wyzwaniom – w przeciwieństwie do córek Atlasu, które nie potrafią działać w zgodzie ze sobą nawzajem. Jeśli szukasz filmu, który pokaże Twoim uczniom, na czym polega prawdziwy team spirit – „Shazam! Gniew bogów” będzie strzałem w dziesiątkę!

Rodzina to nie tylko więzy krwi.

Film przypomni młodym widzom, że prawdziwa rodzina to nie tylko ta biologiczna. Przyzwyczajony do ciągłej zmiany domów adopcyjnych Billy odnajduje w końcu swoje miejsce na ziemi wśród rówieśników, którzy rozumieją go i wspierają w najtrudniejszych wyzwaniach. To oni stają się jego patchworkową rodziną, dającą mu tak potrzebne poczucie przynależności i bezpieczeństwa.

Czym jest syndrom oszusta?

To przypadłość, z którą zmaga się główny bohater filmu. Mimo tego, że Shazam został obdarowany supermocami, często wątpi we własne siły. Nie czuje się wystarczająco pewnie, by stawiać czoła wyjątkowo trudnym wyzwaniom. Po seansie filmu warto będzie porozmawiać z uczniami o tym, że prawie każdy człowiek w nieznanej sytuacji może zmagać się z podobnymi myślami. Jak je pokonać i skupić się na działaniu? To kolejny temat, który można przedyskutować z klasą po projekcji.

Kadr z filmu „Shazam! Gniew bogów”, reż. David F. Sandberg, USA 2023, dystrybucja w Polsce: Warner Bros. Entertainment Polska Sp. z o. o.

Trudy dorastania.

Najnowszy film o przygodach Shazama w lekki i humorystyczny sposób opowiada także o bolączkach dojrzewania. Pierwsza miłość, problemy z samoakceptacją, radzenie sobie z porażką, konieczność podejmowania wyborów, które zaważą na przyszłości – z pewnością nie są to obce tematy dla Twoich uczniów. Nawet superbohaterowie muszą stawić czoła trudom dorastania. Uczniowie z łatwością będą mogli się z nimi utożsamić i spojrzeć na własne problemy z nieco innej perspektywy.

Nawiązania do mitologii.

W filmie odnajdziesz także wiele postaci i motywów znanych z mitów greckich – wystarczy wspomnieć chociażby o głównych antagonistkach, czyli córkach Atlasa. Smoki, harpie, cyklop, minotaur – ile mitologicznych postaci odnajdą w trakcie projekcji Twoi uczniowie? Warto zaproponować klasie taką zabawę tuż przed seansem!

Na film „Shazam! Gniew bogów” zapraszamy do kin.

Paulina Kulesza

Dowiedz się jak zamówić seans

Najnowsze materiały edukacyjne

Zobacz wszystkie scenariusze!

Cudowny chłopak. Biały ptak

Materiały edukacyjne do filmu „Cudowny Chłopak. Biały ptak" (reż. Marc Forster, prod. USA 2023, czas trwania: 122 min., dystrybucja: Monolith Films).

W nich cała nadzieja

Materiały edukacyjne do filmu "W nich cała nadzieja" (reż. Piotr Biedroń, prod. Polska 2023, czas trwania: 89 min., dystrybucja: Galapagos Films).

Skąd dokąd

Materiały edukacyjne do filmu „Skąd dokąd" (reż. Maciek Hamela, Polska-Ukraina 2023, czas trwania: 90 min., dystrybucja: So Films).

Kicia Kocia pod choinkę

Materiały edukacyjne do filmu „Kicia Kocia pod choinkę” (reż. M. Stróżycka, Anna Błaszczyk, D. Litwiniak, Polska 2023, 45 min., dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty)

Kajtek Czarodziej

Materiały edukacyjne do filmu „Kajtek Czarodziej” (reż. Magdalena Łazarkiewicz, Polska 2023, czas trwania: 105 min., dystrybucja: Kino Świat).

Pocałunek Klimta

Materiały edukacyjne do filmu „Pocałunek Klimta" (reż. Ali Ray, Wielka Brytania 2023, czas trwania: 90 min., dystrybucja w Polsce: Kino Maestro).

Pati i klątwa Posejdona

Materiały edukacyjne do filmu „Pati i klątwa Posejdona” (reż. David Alaux, Eric Tosti, Francja 2022, czas trwania: 95 min., dystrybucja w Polsce: Młode Horyzonty).

Figurant

Materiały edukacyjne do filmu „Figurant" (reż. Robert Gliński, prod. Polska 2023, 112 min., dystrybucja: TVP Dystrybucja Kinowa)

Chłopi

Materiały edukacyjne do filmu „Chłopi" (reż. DK Welchman, Hugh Welchman, prod. Polska 2023, 116 min., dystrybucja w Polsce: Next Film)