Materiały edukacyjne

Film dla kosmitów

Materiały edukacyjne do „Filmu dla kosmitów” (reż. Piotr Stasik, Polska 2024, 73 min., dystrybucja: TVP)

Data premiery 5 kwietnia 2024

Grupy wiekowe

Materiały edukacyjne

Scenariusz lekcji

Walory edukacyjne

Temat zajęć:
Zaskocz kosmitów!


Bohater Filmu dla kosmitów”, czternastoletni Jeremi, rozpoczyna obiecującą karierę tiktokera. Przyzwyczajony do regularnego kontaktu z elektroniką, chłopiec jest jednak nieco samotny, zamknięty w swoim świecie. Kiedy trafia na wakacje do dziadka, na wieś i musi zrezygnować z kontaktu z anonimowymi obserwatorami, przekonuje się, że więzi w świecie realnym mogą być bardzo satysfakcjonujące. Czy Jeremi i jego nowi przyjaciele nauczą się ze sobą rozmawiać? Jakie zalety życia offline odkryją na nieczynnych bocznicach kolejowych, w opuszczonych magazynach i pokoju pełnym teatralnych rekwizytów? I – przede wszystkim – czy uda im się pokazać kosmitom, jak piękne jest życie na trzeciej planecie od Słońca?


Zagadnienia edukacyjne:

  • Zalety życia offline,
  • Problem uzależnienie od smartfonów i Internetu,
  • Opowieść o dorastaniu i budowaniu relacji,
  • Pochwała dziecięcej wyobraźni,
  • Kosmos i nieskończoność,
  • Piękno codzienności,
  • Autotematyzm – jak stworzyć własny film?,
  • Wstęp do historii kina.

Zobacz zwiastun filmu "Film dla kosmitów":

Pobierz materiały edukacyjne do filmu

"Film dla kosmitów" - broszura
Dowiedz się jak zamówić seans
Przeczytaj artykuł

Polecane materiały edukacyjne

Zobacz wszystkie scenariusze!

Za duży na bajki 2

Materiały edukacyjne do filmu „Za duży na bajki 2” (reż. Piotr Stasik, Polska 2023, 95 min., dystrybucja: Next Film)

Pies i robot

Materiały edukacyjne do filmu „Pies i Robot” (reż. Pablo Berger, prod. Hiszpania, Francja 2023, 90 min., dystrybucja w Polsce: Best Film)

Wyspa Puffinów. Nowi przyjaciele

Materiały edukacyjne do filmu „Wyspa Puffinów. Nowi przyjaciele” (reż. Jeremy Purcell, prod. Wielka Brytania, Irlandia 2023, 80 min., dystrybucja w Polsce: Forum Film).

Akademia pana Kleksa

Materiały edukacyjne do filmu „Akademia pana Kleksa" (reż. Maciej Kawulski, prod. Polska 2023, czas trwania: 127 min., dystrybucja: Next Film).

Cudowny chłopak. Biały ptak

Materiały edukacyjne do filmu „Cudowny Chłopak. Biały ptak" (reż. Marc Forster, prod. USA 2023, czas trwania: 122 min., dystrybucja: Monolith Films).

W nich cała nadzieja

Materiały edukacyjne do filmu "W nich cała nadzieja" (reż. Piotr Biedroń, prod. Polska 2023, czas trwania: 89 min., dystrybucja: Galapagos Films).

Kajtek Czarodziej

Materiały edukacyjne do filmu „Kajtek Czarodziej” (reż. Magdalena Łazarkiewicz, Polska 2023, czas trwania: 105 min., dystrybucja: Kino Świat).

Figurant

Materiały edukacyjne do filmu „Figurant" (reż. Robert Gliński, prod. Polska 2023, 112 min., dystrybucja: TVP Dystrybucja Kinowa)

Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy

Materiały edukacyjne do filmu „Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy” (reż. Guillaume Maidatchevsky, Francja/ Szwajcaria 2023, 83 min., dystrybucja w Polsce: M2 Films).