Blog

Wiosenna gra edukacyjna z „Piotrusiem Królikiem” czeka na małych graczy!

Grupy Wiekowe

Zagadnienia edukacyjne

Sprawdzi się jako element lekcji albo pożyteczna rozrywka w czasie wolnym. Wciągnie i zaskoczy. Zachęci do powtórzenia zdobytej już wiedzy, ale też dostarczy nowych odkryć. Drodzy Nauczyciele i Rodzice dzieci z klas I-III! Pokażcie swoim podopiecznym naszą grę edukacyjną – dostępną bezpłatnie na FILM W SZKOLE.

Sprawdzi się jako element lekcji albo pożyteczna rozrywka w czasie wolnym. Wciągnie i zaskoczy. Zachęci do powtórzenia zdobytej już wiedzy, ale też dostarczy nowych odkryć. Drodzy Nauczyciele i Rodzice dzieci z klas I-III! Pokażcie swoim podopiecznym naszą grę edukacyjną – dostępną bezpłatnie na FILM W SZKOLE.

To będzie prawdziwa przygoda!

Charyzmatyczni bohaterowie uwielbianego przez młodych widzów filmu „Piotruś Królik” zapraszają uczniów klas I-III na wspólną przygodę!

Pamiętacie Beę, przyjaciółkę Piotrusia Królika utalentowaną dziewczynę, której pasją jest malowanie?

Co by się stało, gdyby jej przybory do malowania zniknęły? Czy Wasi podopieczni wyruszyliby na poszukiwania? Mamy nadzieję, że tak, bo właśnie potrzebna jest ich pomoc!

Mali gracze mogą dołączyć do poszukiwań i zmierzyć się z kilkoma wyzwaniami, aby pomóc Piotrusiowi i Bei. Czy uda im się odzyskać zgubione farby, pędzel i sztalugę?

Kadr z gry edukacyjnej FILMU W SZKOLE

Jaką wiedzę sprawdzą i powtórzą gracze?

Przygoda z Piotrusiem Królikiem sprzyja wiosennym porządkom w znanej wiedzy z różnych dziedzin, a także zdobywaniu nowych informacji.

Gracze zmierzą się z zadaniami związanymi ze znajomością:

  • ortografii,
  • przysłów i bajek,
  • wiedzy na temat roślin i zwierząt,
  • miesięcy i pór roku.

W grę zagrać można bezpośrednio w poniższym okienku. A gdybyście chcieli kiedyś do niej wrócić – będzie na Was czekała na FILM W SZKOLE. Znajdziecie ją, wraz z innymi materiałami – zagadnieniami edukacyjnymi, scenariuszem lekcji i krótkim filmem edukacyjnym – na karcie filmu „Piotruś Królik”.

Zapraszamy do gry:

Agnieszka Powierska

Dowiedz się jak zamówić seans

Najnowsze materiały edukacyjne

Zobacz wszystkie scenariusze!

Kos

Materiały edukacyjne do filmu „Kos” (reż. Paweł Maślona, prod. Polska 2023, 118 min., dystrybucja: TVP)

Pies i robot

Materiały edukacyjne do filmu „Pies i Robot” (reż. Pablo Berger, prod. Hiszpania, Francja 2023, 90 min., dystrybucja w Polsce: Best Film)

Wyspa Puffinów. Nowi przyjaciele

Materiały edukacyjne do filmu „Wyspa Puffinów. Nowi przyjaciele” (reż. Jeremy Purcell, prod. Wielka Brytania, Irlandia 2023, 80 min., dystrybucja w Polsce: Forum Film).

Akademia pana Kleksa

Materiały edukacyjne do filmu „Akademia pana Kleksa" (reż. Maciej Kawulski, prod. Polska 2023, czas trwania: 127 min., dystrybucja: Next Film).

Cudowny chłopak. Biały ptak

Materiały edukacyjne do filmu „Cudowny Chłopak. Biały ptak" (reż. Marc Forster, prod. USA 2023, czas trwania: 122 min., dystrybucja: Monolith Films).

W nich cała nadzieja

Materiały edukacyjne do filmu "W nich cała nadzieja" (reż. Piotr Biedroń, prod. Polska 2023, czas trwania: 89 min., dystrybucja: Galapagos Films).

Skąd dokąd

Materiały edukacyjne do filmu „Skąd dokąd" (reż. Maciek Hamela, Polska-Ukraina 2023, czas trwania: 90 min., dystrybucja: So Films).

Kicia Kocia pod choinkę

Materiały edukacyjne do filmu „Kicia Kocia pod choinkę” (reż. M. Stróżycka, Anna Błaszczyk, D. Litwiniak, Polska 2023, 45 min., dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty)

Kajtek Czarodziej

Materiały edukacyjne do filmu „Kajtek Czarodziej” (reż. Magdalena Łazarkiewicz, Polska 2023, czas trwania: 105 min., dystrybucja: Kino Świat).