Blog

Wiosenna gra edukacyjna z „Piotrusiem Królikiem” czeka na małych graczy!

Dowiedz się jak zamówić seans

Grupy Wiekowe

Zagadnienia edukacyjne

Sprawdzi się jako element lekcji albo pożyteczna rozrywka w czasie wolnym. Wciągnie i zaskoczy. Zachęci do powtórzenia zdobytej już wiedzy, ale też dostarczy nowych odkryć. Drodzy Nauczyciele i Rodzice dzieci z klas I-III! Pokażcie swoim podopiecznym naszą grę edukacyjną – dostępną bezpłatnie na FILM W SZKOLE.

Sprawdzi się jako element lekcji albo pożyteczna rozrywka w czasie wolnym. Wciągnie i zaskoczy. Zachęci do powtórzenia zdobytej już wiedzy, ale też dostarczy nowych odkryć. Drodzy Nauczyciele i Rodzice dzieci z klas I-III! Pokażcie swoim podopiecznym naszą grę edukacyjną – dostępną bezpłatnie na FILM W SZKOLE.

To będzie prawdziwa przygoda!

Charyzmatyczni bohaterowie uwielbianego przez młodych widzów filmu „Piotruś Królik” zapraszają uczniów klas I-III na wspólną przygodę!

Pamiętacie Beę, przyjaciółkę Piotrusia Królika utalentowaną dziewczynę, której pasją jest malowanie?

Co by się stało, gdyby jej przybory do malowania zniknęły? Czy Wasi podopieczni wyruszyliby na poszukiwania? Mamy nadzieję, że tak, bo właśnie potrzebna jest ich pomoc!

Mali gracze mogą dołączyć do poszukiwań i zmierzyć się z kilkoma wyzwaniami, aby pomóc Piotrusiowi i Bei. Czy uda im się odzyskać zgubione farby, pędzel i sztalugę?

Kadr z gry edukacyjnej FILMU W SZKOLE

Jaką wiedzę sprawdzą i powtórzą gracze?

Przygoda z Piotrusiem Królikiem sprzyja wiosennym porządkom w znanej wiedzy z różnych dziedzin, a także zdobywaniu nowych informacji.

Gracze zmierzą się z zadaniami związanymi ze znajomością:

  • ortografii,
  • przysłów i bajek,
  • wiedzy na temat roślin i zwierząt,
  • miesięcy i pór roku.

W grę zagrać można bezpośrednio w poniższym okienku. A gdybyście chcieli kiedyś do niej wrócić – będzie na Was czekała na FILM W SZKOLE. Znajdziecie ją, wraz z innymi materiałami – zagadnieniami edukacyjnymi, scenariuszem lekcji i krótkim filmem edukacyjnym – na karcie filmu „Piotruś Królik”.

Zapraszamy do gry:

Agnieszka Powierska

Dowiedz się jak zamówić seans

Najnowsze materiały edukacyjne

Zobacz wszystkie scenariusze!

„Jurek Maskonurek. Misja Puffinów”

Materiały edukacyjne do filmu „Jurek Maskonurek. Misja Puffinów” (reż. Nestor F. Dennis, Hiszpania, Włochy 2024, dystrybucja: Mówi Serwis)

„Niepewność. Zakochany Mickiewicz”

Materiały edukacyjne do filmu „Niepewność. Zakochany Mickiewicz” (reż. Waldemar Szarek, Polska 2024, dystrybucja: TVP)

„Leonardo. Odkrywca”

Materiały edukacyjne do filmu „Leonardo. Odkrywca” (reż. J. Capobianco, P. L. Granjon, Francja 2023, czas trwania: 100 min., dystrybucja w Polsce: Best Film)

„Jedno życie”

Materiały edukacyjne do filmu „Jedno życie” (reż. James Hawes, Wielka Brytania 2023, 110 min., dystrybucja: Monolith Films).

Strażniczka smoków

Materiały do filmu „Strażniczka smoków” (reż. Jianping Li, Salvador Simo, Hiszpania, Chiny 2024, 99 minut)

Kicia Kocia w przedszkolu

Materiały edukacyjne do filmu „Kicia Kocia w przedszkolu” (reż. M. Stróżycka, A. Błaszczyk, K. Majsner, Polska 2023, 42 min., dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty)

Przysięga Ireny

Materiały do filmu „Przysięga Ireny” (reż. Louise Archambault, Kanada, Polska 2023, 120 minut)

Kobieta z…

Materiały edukacyjne do filmu „Kobieta z...” (reż. Małgorzata Szumowska, Michał Englert, prod. Polska 2023, 132 min., dystrybucja: Next Film)

Film dla kosmitów

Materiały edukacyjne do „Filmu dla kosmitów” (reż. Piotr Stasik, Polska 2024, 73 min., dystrybucja: TVP)