Materiały edukacyjne

Zadra

Materiały edukacyjne do filmu „Zadra” (reż. Grzegorz Mołda, Polska 2022, 88 min., dystrybucja: Mówi Serwis)

Materiały edukacyjne

Scenariusz lekcji

Walory edukacyjne

Temat zajęć:
Czym kierować się w drodze do celu?


Kadr z filmu: „Zadra”, reż. Grzegorz Mołda, Polska 2022, dystrybucja: Mówi Serwis

Młoda, niepokorna dziewczyna, która z determinacją dąży do spełnienia swoich marzeń – to właśnie tytułowa Zadra! Utalentowana bohaterka pragnie zyskać uznanie na rapowej scenie zdominowanej przez mężczyzn. Wkrótce okaże się jednak, że sława ma także swoje ciemne strony… „Zadra” to tętniąca muzyką opowieść o potędze pasji, wielkich aspiracjach i dążeniach do ich osiągnięcia. To także film ukazujący proces dojrzewania głównej bohaterki i związane z nim niebezpieczeństwa. Tytułowa postać jest bowiem daleka od ideału, a na swojej drodze popełnia wiele błędów. Ostatecznie okazuje się jednak, że najważniejsza jest nauka, jaką potrafi wyciągnąć z nich na przyszłość. W filmie w reżyserii Grzegorza Mołdy zobaczymy plejadę gwiazd młodego pokolenia, m.in. Magdalenę Wieczorek, Jakuba Gierszała i Margaret.

Uwaga! W filmie pojawiają się przekleństwa, temat narkotyków i niezbyt wyzywające sceny nagości.


Zagadnienia edukacyjne:

  • Warto mieć w życiu pasję! O podążaniu za własnymi marzeniami.
  • Motyw artysty w filmie i literaturze.
  • Hip-hop jako tekst liryczny.
  • Dziewczyny mają siłę! O zjawisku girl power.
  • Wyraź emocje poprzez… sztukę! Moc twórczej autoekspresji.

Więcej o walorach edukacyjnych filmu przeczytasz w naszym artykule.

Zobacz zwiastun filmu "Zadra":

Materiały edukacyjne

Pobierz materiały edukacyjne

Zaloguj się aby bezpłatnie korzystać z materiałów edukacyjnych lub jeżeli nie masz konta, zarejestruj się.

Dowiedz się jak zamówić seans

Polecane materiały edukacyjne

Zobacz wszystkie scenariusze!

Neneh: Gwiazda baletu

Materiały edukacyjne do filmu ‚,Neneh: Gwiazda baletu" (reż. Ramzi Ben Sliman, prod. Francja 2022, 97 min., dystrybucja w Polsce: Galapagos Films)

Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy

Materiały edukacyjne do filmu „Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy” (reż. Guillaume Maidatchevsky, Francja/ Szwajcaria 2023, 83 min., dystrybucja w Polsce: M2 Films).

Siła naszych marzeń

Materiały edukacyjne do filmu „Siła naszych marzeń” (reż. Christian Duguay, Francja 2022, 109 min., dystrybucja: Best Film).

Kompas szkieletora

Materiały edukacyjne do filmu „Kompas szkieletora” (reż. Sandra L. Martin, USA 2022, 81 min., dystrybucja w Polsce: Forum Film Poland)

Raport Pileckiego

Materiały edukacyjne do filmu „Raport Pileckiego" (reż. Krzysztof Łukasiewicz, Polska 2023, 117 min., dystrybucja w Polsce: TVP Dystrybucja Kinowa)

Bezmiar

Materiały edukacyjne do filmu „Bezmiar” (reż. Emanuele Crialese, Włochy/Francja 2022, 97 min., dystrybucja w Polsce: Best Film)

Kicia Kocia na pikniku

Materiały edukacyjne do filmu „Kicia Kocia na pikniku” (reż. M. Stróżycka, J. Rokosz, D. Litwiniak, K. Majsner, Polska 2023, 45 min., dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty)

Najlepsze urodziny królika Karola

Materiały edukacyjne do filmu „Najlepsze urodziny królika Karola” (reż. Michael Ekblad, Niemcy, Holandia, Szwecja 2021, 75 min., dystrybucja: Kino Dzieci).

Tonia

Materiały edukacyjne do filmu „Tonia” (reż. Marcin Bortkiewicz, Polska 2022, 107 min., dystrybucja: TVP Dystrybucja Kinowa)