Materiały edukacyjne

Fabelmanowie

Materiały edukacyjne do filmu „Fabelmanowie” (reż. Steven Spielberg, USA 2022, 131 min., dystrybucja w Polsce: Monolith Films)

Materiały edukacyjne

Scenariusz lekcji

Walory edukacyjne

Temat zajęć:
Filmowy portret początkującego artysty.


Kadr z filmu „Fabelmanowie” (reż. Steven Spielberg, USA 2022, dystrybucja w Polsce: Monolith Films)

„Fabelmanowie” to piękny familijny film o wielkiej pasji i dążeniu do spełnienia marzeń, inspirowany wspomnieniami z młodości jednego z największych twórców historii kina – Stevena Spielberga. W centrum opowieści znajduje się Sammy Fabelman. To młody aspirujący reżyser, który z determinacją dąży do tego, by w przyszłości związać swoje życie z filmem. Jako widzowie kibicujemy bohaterowi w jego twórczych działaniach, a także towarzyszymy mu w jego młodzieńczych dylematach związanych z wyborem życiowej ścieżki. Czy Sammy zdecyduje się pójść za głosem serca? A może wybierze życie w zgodzie z oczekiwaniami innych? Warto przekonać się w trakcie seansu, który zainspiruje także Twoich podopiecznych do rozwijania własnych pasji oraz talentów.


Zagadnienia edukacyjne:

  • Czym zajmuje się reżyser, operator, kostiumograf? O zawodach filmowych.
  • Etapy powstawania filmu: od preprodukcji do dystrybucji.
  • Odkryj w sobie filmowego twórcę!
  • Jak rozwijać własne pasje, talenty, predyspozycje?
  • Nie zważaj na przeszkody — spełniaj marzenia! O motywacji w dążeniu do celu.

Więcej o walorach edukacyjnych seansu przeczytasz w naszym artykule o filmie „Fabelmanowie”.

Zobacz zwiastun filmu "Fabelmanowie":

Materiały edukacyjne

Pobierz materiały edukacyjne

Zaloguj się aby bezpłatnie korzystać z materiałów edukacyjnych lub jeżeli nie masz konta, zarejestruj się.

Dowiedz się jak zamówić seans

Polecane materiały edukacyjne

Zobacz wszystkie scenariusze!

Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy

Materiały edukacyjne do filmu „Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy” (reż. Guillaume Maidatchevsky, Francja/ Szwajcaria 2023, 83 min., dystrybucja w Polsce: M2 Films).

Siła naszych marzeń

Materiały edukacyjne do filmu „Siła naszych marzeń” (reż. Christian Duguay, Francja 2022, 109 min., dystrybucja: Best Film).

Kompas szkieletora

Materiały edukacyjne do filmu „Kompas szkieletora” (reż. Sandra L. Martin, USA 2022, 81 min., dystrybucja w Polsce: Forum Film Poland)

Raport Pileckiego

Materiały edukacyjne do filmu „Raport Pileckiego" (reż. Krzysztof Łukasiewicz, Polska 2023, 117 min., dystrybucja w Polsce: TVP Dystrybucja Kinowa)

Bezmiar

Materiały edukacyjne do filmu „Bezmiar” (reż. Emanuele Crialese, Włochy/Francja 2022, 97 min., dystrybucja w Polsce: Best Film)

Kicia Kocia na pikniku

Materiały edukacyjne do filmu „Kicia Kocia na pikniku” (reż. M. Stróżycka, J. Rokosz, D. Litwiniak, K. Majsner, Polska 2023, 45 min., dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty)

Najlepsze urodziny królika Karola

Materiały edukacyjne do filmu „Najlepsze urodziny królika Karola” (reż. Michael Ekblad, Niemcy, Holandia, Szwecja 2021, 75 min., dystrybucja: Kino Dzieci).

Tonia

Materiały edukacyjne do filmu „Tonia” (reż. Marcin Bortkiewicz, Polska 2022, 107 min., dystrybucja: TVP Dystrybucja Kinowa)

Ernest i Celestyna: Misja muzyka

Materiały edukacyjne do filmu „Ernest i Celestyna: Misja muzyka” (reż. Julien Chheng, Jean-Christophe Roger, Francja/Luksemburg 2022, 80 min., dystrybucja w Polsce: Kino Świat)