Materiały edukacyjne

Baby Bump

Materiały edukacyjne do filmu „Baby Bump” (reż. Kuba Czekaj, Polska 2015, 89’)

Materiały edukacyjne

Scenariusz lekcji

Walory edukacyjne

Temat zajęć:
Język dojrzewania: ciało, komunikacja, seksualność, alienacja.


Historia skupia się na cielesności 11-latka i frustracjach, jakich jest przyczyną. Chłopiec nie chce być ani zauważany, ani ignorowany. Nie wie, co się z nim dzieje. Zupełnie odrzuca fakt, że transformacja już się rozpoczęła. Ucieka w świat swoich fantazji – okrutną baśń. Tam jego kontakty z rówieśnikami i niepotrafiącą zaakceptować zmieniającego się syna matką urastają do rangi ostatecznych. „Baby Bump” to portret dziecka uwięzionego w dorastaniu. Nieliczni przyznają to na głos, ale to dorastanie tak naprawdę nie jest dla dzieci. Reżyser filmu, Kuba Czekaj, był w 2015 r. nominowany do Paszportów Polityki. Film szczególnie rekomendowany dla uczniów klas o profilu humanistycznym, filmowym i medialnym.


Zagadnienia edukacyjne:

  • Przemoc w szkole – jak sobie z nią radzić?
  • Samotność w sieci – co tak naprawdę oznacza?
  • Adaptacja, alienacja, akceptacja – jednostka w relacjach społecznych.
  • Eksperyment w kinie. Prowokacja artystyczna.
  • Język kina; filmowe środki stylistyczne. Warsztat twórcy filmowego.
  • Treść i forma: system naczyń połączonych.

Zobacz zwiastun filmu "Baby Bump":

Materiały edukacyjne

Pobierz materiały edukacyjne

Zaloguj się, żeby móc bezpłatnie korzystać z materiałów edukacyjnych, a jeśli nie masz konta - zarejestruj się.

             
Dowiedz się jak zamówić seans
     

Polecane materiały edukacyjne

Zobacz wszystkie scenariusze!

„Jedno życie”

Materiały edukacyjne do filmu „Jedno życie” (reż. James Hawes, Wielka Brytania 2023, 110 min., dystrybucja: Monolith Films).

Kobieta z…

Materiały edukacyjne do filmu „Kobieta z...” (reż. Małgorzata Szumowska, Michał Englert, prod. Polska 2023, 132 min., dystrybucja: Next Film)

Akademia pana Kleksa

Materiały edukacyjne do filmu „Akademia pana Kleksa" (reż. Maciej Kawulski, prod. Polska 2023, czas trwania: 127 min., dystrybucja: Next Film).

Cudowny chłopak. Biały ptak

Materiały edukacyjne do filmu „Cudowny Chłopak. Biały ptak" (reż. Marc Forster, prod. USA 2023, czas trwania: 122 min., dystrybucja: Monolith Films).

Chłopi

Materiały edukacyjne do filmu „Chłopi" (reż. DK Welchman, Hugh Welchman, prod. Polska 2023, 116 min., dystrybucja w Polsce: Next Film)

Bezmiar

Materiały edukacyjne do filmu „Bezmiar” (reż. Emanuele Crialese, Włochy/Francja 2022, 97 min., dystrybucja w Polsce: Best Film)

Czarodziejski flet

Materiały edukacyjne do filmu „Czarodziejski flet” (reż. Florian Sigl, USA/Niemcy 2022, 120 min., dystrybucja: Kino Świat).

Filip

Materiały edukacyjne do filmu „Filip" (reż. Michał Kwieciński, Polska 2022, 125 min., dystrybucja: TVP Dystrybucja Kinowa)

Kociarze

Materiały edukacyjne do filmu "Kociarze" (reż. Mye Hoang, USA 2022, 89 min.)