Materiały edukacyjne

Kociarze

Materiały edukacyjne do filmu „Kociarze” (reż. Mye Hoang, USA 2022, 89 min.)

Materiały edukacyjne

Scenariusz lekcji

Walory edukacyjne

Temat zajęć:
Lekcja empatii z mruczącymi kompanami.

Kliknij TU i sprawdź listę kin, w których obejrzysz „Kociarzy”.

Tu przeczytasz więcej o filmie.

W sprawie rezerwacji pokazów grupowych filmu „Kociarze” prosimy o kontakt z Justyną Adamczyk – justyna.adamczyk@velvetspoon.pl.


Kadr z filmu „Kociarze” (reż. Mye Hoang, USA 2022, dystrybucja w Polsce: Velvet Spoon)

Co może zmienić się w naszym życiu, gdy pojawi się w nim kot? Okazuje się, że całkiem wiele! Z pewnością przekonają Cię o tym „Kociarze”. Tytułowych bohaterów tego ciepłego dokumentu na pierwszy rzut oka dzieli sporo różnic. Ponad wszelkimi podziałami łączy ich jednak miłość do mruczących czworonogów. Warto wysłuchać poruszających historii kilku mężczyzn, dla których przyjaźń z fascynującymi futrzakami okazała się wstępem do pięknej przygody. Film nie tylko przybliży uczniom kocie zwyczaje, ale również udowodni, że przyjaźń z czworonogiem pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Uwrażliwi też uczniów na potrzeby zwierząt i pokaże, dlaczego warto troszczyć się o drugą istotę. „Kociarze” to seans, w trakcie którego nie zabraknie uśmiechu i wzruszeń. To także doskonała filmowa lekcja empatii wobec naszych mniejszych braci.


Zagadnienia edukacyjne:

  • Poznaj ciekawostki o kocich zwyczajach!
  • Nauka empatii i uważności na potrzeby drugiego stworzenia. O pięknie międzygatunkowej przyjaźni.
  • Czworonożne wsparcie w trudnych momentach. Jak towarzystwo zwierząt domowych wpływa na nasze samopoczucie?
  • Przygarnij, adoptuj, wspieraj działalność schronisk. O tym, jak pomagać zwierzętom w potrzebie.
  • Motyw kota w filmie, literaturze i sztuce.

Zobacz zwiastun filmu "Kociarze":

Materiały edukacyjne

Pobierz materiały edukacyjne

Zaloguj się aby bezpłatnie korzystać z materiałów edukacyjnych lub jeżeli nie masz konta, zarejestruj się.

Dowiedz się jak zamówić seans

Polecane materiały edukacyjne

Zobacz wszystkie scenariusze!

Chłopi

Materiały edukacyjne do filmu „Chłopi" (reż. DK Welchman, Hugh Welchman, prod. Polska 2023, 116 min., dystrybucja w Polsce: Next Film)

Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy

Materiały edukacyjne do filmu „Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy” (reż. Guillaume Maidatchevsky, Francja/ Szwajcaria 2023, 83 min., dystrybucja w Polsce: M2 Films).

Siła naszych marzeń

Materiały edukacyjne do filmu „Siła naszych marzeń” (reż. Christian Duguay, Francja 2022, 109 min., dystrybucja: Best Film).

Kompas szkieletora

Materiały edukacyjne do filmu „Kompas szkieletora” (reż. Sandra L. Martin, USA 2022, 81 min., dystrybucja w Polsce: Forum Film Poland)

Blisko

Materiały edukacyjne do filmu „Blisko” (reż. Lukas Dhont, Belgia/Holandia/Francja 2022, 103 min., dystrybucja w Polsce: Młode Horyzonty)

Bezmiar

Materiały edukacyjne do filmu „Bezmiar” (reż. Emanuele Crialese, Włochy/Francja 2022, 97 min., dystrybucja w Polsce: Best Film)

Mavka i strażnicy lasu

Materiały edukacyjne do filmu „Mavka i strażnicy lasu” (reż. Oleg Malamuzh, Oleksandra Ruban, Ukraina 2023, 90 min., dystrybucja w Polsce: Monolith Films).

Kicia Kocia na pikniku

Materiały edukacyjne do filmu „Kicia Kocia na pikniku” (reż. M. Stróżycka, J. Rokosz, D. Litwiniak, K. Majsner, Polska 2023, 45 min., dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty)

Najlepsze urodziny królika Karola

Materiały edukacyjne do filmu „Najlepsze urodziny królika Karola” (reż. Michael Ekblad, Niemcy, Holandia, Szwecja 2021, 75 min., dystrybucja: Kino Dzieci).