Materiały edukacyjne

Bezmiar

Materiały edukacyjne do filmu „Bezmiar” (reż. Emanuele Crialese, Włochy/Francja 2022, 97 min., dystrybucja w Polsce: Best Film)

Materiały edukacyjne

Scenariusz lekcji

Walory edukacyjne

Temat zajęć:
W poszukiwaniu swojej tożsamości.

Kadr z filmu „Bezmiar” (reż. Emanuele Crialese, Włochy/Francja 2022, dystrybucja w Polsce: Best Film)

Rzym, lata 70. XX wieku. W „Wiecznym Mieście” wraz z rodzicami mieszka 11-letnia Adriana, która wyróżnia się na tle swoich koleżanek ze szkoły. Urodzona jako dziewczynka, czuje się bardziej chłopcem, co manifestuje m.in. swoim wyglądem. Adriana czuje się niezwykle wyobcowana – nie znajduje zrozumienia ani w swojej rodzinie, ani wśród rówieśniczek. Szansą na przełamanie samotności staje się relacja z dziewczynką, żyjącą po drugiej stronie zbożowych pól… „Bezmiar” to kameralna opowieść o niedopasowaniu do społecznych schematów i wiążących się z tym konsekwencjach. Polecamy ten poruszający film wszystkim wychowawcom i pedagogom, wyczulonym na problemy związane z wykluczeniem i dyskryminacją oraz pragnącym edukować się w tym temacie.Zagadnienia edukacyjne:

  • W poszukiwaniu własnej tożsamości.
  • Jak rozmawiać na tematy LGBTQ+ z młodzieżą? Vademecum dla rodziców i nauczycieli.
  • Język, który nie wyklucza. Słownik pojęć inkluzywnych.
  • Nauka otwartości wobec odmiennych perspektyw.
  • Kształtowanie empatycznych postaw wobec osób dotkniętych wykluczeniem lub dyskryminacją.

Zobacz zwiastun filmu "Bezmiar":

Pobierz materiały edukacyjne do filmu

"Bezmiar" - BEZMIAR broszura słowniczek
Dowiedz się jak zamówić seans

Polecane materiały edukacyjne

Zobacz wszystkie scenariusze!

Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy

Materiały edukacyjne do filmu „Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy” (reż. Guillaume Maidatchevsky, Francja/ Szwajcaria 2023, 83 min., dystrybucja w Polsce: M2 Films).

Siła naszych marzeń

Materiały edukacyjne do filmu „Siła naszych marzeń” (reż. Christian Duguay, Francja 2022, 109 min., dystrybucja: Best Film).

Kompas szkieletora

Materiały edukacyjne do filmu „Kompas szkieletora” (reż. Sandra L. Martin, USA 2022, 81 min., dystrybucja w Polsce: Forum Film Poland)

Blisko

Materiały edukacyjne do filmu „Blisko” (reż. Lukas Dhont, Belgia/Holandia/Francja 2022, 103 min., dystrybucja w Polsce: Młode Horyzonty)

Kicia Kocia na pikniku

Materiały edukacyjne do filmu „Kicia Kocia na pikniku” (reż. M. Stróżycka, J. Rokosz, D. Litwiniak, K. Majsner, Polska 2023, 45 min., dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty)

Najlepsze urodziny królika Karola

Materiały edukacyjne do filmu „Najlepsze urodziny królika Karola” (reż. Michael Ekblad, Niemcy, Holandia, Szwecja 2021, 75 min., dystrybucja: Kino Dzieci).

Tonia

Materiały edukacyjne do filmu „Tonia” (reż. Marcin Bortkiewicz, Polska 2022, 107 min., dystrybucja: TVP Dystrybucja Kinowa)

Trzej muszkieterowie: D’Artagnan

Materiały edukacyjne do filmu „Trzej muszkieterowie: D’Artagnan” (reż. Martin Bourboulon, Francja 2023, 121 min., dystrybucja w Polsce: Monolith Films)

Ernest i Celestyna: Misja muzyka

Materiały edukacyjne do filmu „Ernest i Celestyna: Misja muzyka” (reż. Julien Chheng, Jean-Christophe Roger, Francja/Luksemburg 2022, 80 min., dystrybucja w Polsce: Kino Świat)