Blog

„Kosmici w mojej szkole”

Dzieciaki-móżdżaki ratują świat!

Grupy Wiekowe

Zagadnienia edukacyjne

„Kosmici w mojej szkole” są świetną propozycją na lekki i przyjemny seans integrujący całą klasę. Nawiązujący do tradycji kina przygodowego (seria o Spider-Manie, „E.T.”) film nie znudzi nikogo. Animacja może również rozbudzić w młodych odbiorcach zainteresowanie kosmosem.

Zobacz zwiastun filmu „Kosmici w mojej szkole”:

Głównym bohaterem filmu jest nastoletni Norman: niezbyt popularny w szkole typ nerda i klasowego fajtłapy, interesującego się komiksami, kosmosem i teoriami spiskowymi. W dniu, w którym na jednej z lekcji ma wygłosić prezentację o swojej największej pasji (UFO) wydarza się coś nieoczekiwanego – władzę nad jego umysłem przejmują… kosmici. Załoga miniaturowego latającego statku kontaktuje się z Normanem, ponieważ chcą go ostrzec przed złym Zolthardem. Ten szalony kosmita opanował ciało dyrektorki szkoły, ale na tym nie kończy się jego ambicja – marzy mu się podbój całego Wszechświata. Czy nastolatek sprosta wyzwaniu i uratuje świat przed katastrofą? Z pomocą starych przyjaciół (paczki znajomych) i tych nowych (kosmitów w jego głowie) powinno się to udać.

Kadr z filmu Kosmici w mojej szkole (dystrybucja w Polsce: KinoŚwiat).

Jakie ciekawe edukacyjnie tematy porusza film „Kosmici w mojej szkole”?

  • Astronomia i zagadki kosmosu. Czy istnieje życie pozaziemskie? Czym jest fizyka kwantowa? O taką tematykę zahacza film, zachęcając do samodzielnego pogłębiania wiedzy i udowadniając, że rzeczywistość jest bardziej magiczna od fikcji.
  • Warto mieć zainteresowania i się ich nie wstydzić. Głównym bohaterem filmu jest chłopak o dość niszowym hobby, uważany powszechnie za dziwaka. Jednak to właśnie jego wiedza okazuje się niezbędna do uratowania świata.
  • Nawet największy geniusz potrzebuje przyjaciół. Grunt to znaleźć takich ludzi, którzy dobrze nas zrozumieją. Nie chodzi o to, by mieć wielu znajomych, ale by poznać takich, przy których czujemy się w pełni sobą. To wsparcie kolegów i koleżanek pomaga Normanowi z sukcesem zakończyć misję.
Kadr z filmu Kosmici w mojej szkole (dystrybucja w Polsce: KinoŚwiat).

Dlaczego „Kosmici w mojej szkole” to dobra propozycja na integracyjny seans dla całej klasy?

  • Film jest lekki i pełen akcji, idealny na wyjście np. z okazji Dnia Chłopaka.
  • Animacja ma charakter rozrywkowy: nie porusza kontrowersyjnej tematyki ani przygnębiających zagadnień.
  • Dużym atutem produkcji jest poczucie humoru i trafione żarty.
  • Sympatycznego bohatera i jego wyrazistych znajomych nie sposób nie polubić.

Na film zapraszamy do kin od 22 września.

Katarzyna Kebernik

Dowiedz się jak zamówić seans

Najnowsze materiały edukacyjne

Zobacz wszystkie scenariusze!

Chłopi

Materiały edukacyjne do filmu „Chłopi" (reż. DK Welchman, Hugh Welchman, prod. Polska 2023, 116 min., dystrybucja w Polsce: Next Film)

Neneh: Gwiazda baletu

Materiały edukacyjne do filmu ‚,Neneh: Gwiazda baletu" (reż. Ramzi Ben Sliman, prod. Francja 2022, 97 min., dystrybucja w Polsce: Galapagos Films)

Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy

Materiały edukacyjne do filmu „Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy” (reż. Guillaume Maidatchevsky, Francja/ Szwajcaria 2023, 83 min., dystrybucja w Polsce: M2 Films).

Siła naszych marzeń

Materiały edukacyjne do filmu „Siła naszych marzeń” (reż. Christian Duguay, Francja 2022, 109 min., dystrybucja: Best Film).

Kompas szkieletora

Materiały edukacyjne do filmu „Kompas szkieletora” (reż. Sandra L. Martin, USA 2022, 81 min., dystrybucja w Polsce: Forum Film Poland)

Raport Pileckiego

Materiały edukacyjne do filmu „Raport Pileckiego" (reż. Krzysztof Łukasiewicz, Polska 2023, 117 min., dystrybucja w Polsce: TVP Dystrybucja Kinowa)

Blisko

Materiały edukacyjne do filmu „Blisko” (reż. Lukas Dhont, Belgia/Holandia/Francja 2022, 103 min., dystrybucja w Polsce: Młode Horyzonty)

Bezmiar

Materiały edukacyjne do filmu „Bezmiar” (reż. Emanuele Crialese, Włochy/Francja 2022, 97 min., dystrybucja w Polsce: Best Film)

Mavka i strażnicy lasu

Materiały edukacyjne do filmu „Mavka i strażnicy lasu” (reż. Oleg Malamuzh, Oleksandra Ruban, Ukraina 2023, 90 min., dystrybucja w Polsce: Monolith Films).