Blog

„Kosmici w mojej szkole”

Dzieciaki-móżdżaki ratują świat!

Grupy Wiekowe

Zagadnienia edukacyjne

„Kosmici w mojej szkole” są świetną propozycją na lekki i przyjemny seans integrujący całą klasę. Nawiązujący do tradycji kina przygodowego (seria o Spider-Manie, „E.T.”) film nie znudzi nikogo. Animacja może również rozbudzić w młodych odbiorcach zainteresowanie kosmosem.

Zobacz zwiastun filmu „Kosmici w mojej szkole”:

Głównym bohaterem filmu jest nastoletni Norman: niezbyt popularny w szkole typ nerda i klasowego fajtłapy, interesującego się komiksami, kosmosem i teoriami spiskowymi. W dniu, w którym na jednej z lekcji ma wygłosić prezentację o swojej największej pasji (UFO) wydarza się coś nieoczekiwanego – władzę nad jego umysłem przejmują… kosmici. Załoga miniaturowego latającego statku kontaktuje się z Normanem, ponieważ chcą go ostrzec przed złym Zolthardem. Ten szalony kosmita opanował ciało dyrektorki szkoły, ale na tym nie kończy się jego ambicja – marzy mu się podbój całego Wszechświata. Czy nastolatek sprosta wyzwaniu i uratuje świat przed katastrofą? Z pomocą starych przyjaciół (paczki znajomych) i tych nowych (kosmitów w jego głowie) powinno się to udać.

Kadr z filmu Kosmici w mojej szkole (dystrybucja w Polsce: KinoŚwiat).

Jakie ciekawe edukacyjnie tematy porusza film „Kosmici w mojej szkole”?

  • Astronomia i zagadki kosmosu. Czy istnieje życie pozaziemskie? Czym jest fizyka kwantowa? O taką tematykę zahacza film, zachęcając do samodzielnego pogłębiania wiedzy i udowadniając, że rzeczywistość jest bardziej magiczna od fikcji.
  • Warto mieć zainteresowania i się ich nie wstydzić. Głównym bohaterem filmu jest chłopak o dość niszowym hobby, uważany powszechnie za dziwaka. Jednak to właśnie jego wiedza okazuje się niezbędna do uratowania świata.
  • Nawet największy geniusz potrzebuje przyjaciół. Grunt to znaleźć takich ludzi, którzy dobrze nas zrozumieją. Nie chodzi o to, by mieć wielu znajomych, ale by poznać takich, przy których czujemy się w pełni sobą. To wsparcie kolegów i koleżanek pomaga Normanowi z sukcesem zakończyć misję.
Kadr z filmu Kosmici w mojej szkole (dystrybucja w Polsce: KinoŚwiat).

Dlaczego „Kosmici w mojej szkole” to dobra propozycja na integracyjny seans dla całej klasy?

  • Film jest lekki i pełen akcji, idealny na wyjście np. z okazji Dnia Chłopaka.
  • Animacja ma charakter rozrywkowy: nie porusza kontrowersyjnej tematyki ani przygnębiających zagadnień.
  • Dużym atutem produkcji jest poczucie humoru i trafione żarty.
  • Sympatycznego bohatera i jego wyrazistych znajomych nie sposób nie polubić.

Na film zapraszamy do kin od 22 września.

Katarzyna Kebernik

Dowiedz się jak zamówić seans

Najnowsze materiały edukacyjne

Zobacz wszystkie scenariusze!

Kos

Materiały edukacyjne do filmu „Kos” (reż. Paweł Maślona, prod. Polska 2023, 118 min., dystrybucja: TVP)

Pies i robot

Materiały edukacyjne do filmu „Pies i Robot” (reż. Pablo Berger, prod. Hiszpania, Francja 2023, 90 min., dystrybucja w Polsce: Best Film)

Wyspa Puffinów. Nowi przyjaciele

Materiały edukacyjne do filmu „Wyspa Puffinów. Nowi przyjaciele” (reż. Jeremy Purcell, prod. Wielka Brytania, Irlandia 2023, 80 min., dystrybucja w Polsce: Forum Film).

Akademia pana Kleksa

Materiały edukacyjne do filmu „Akademia pana Kleksa" (reż. Maciej Kawulski, prod. Polska 2023, czas trwania: 127 min., dystrybucja: Next Film).

Cudowny chłopak. Biały ptak

Materiały edukacyjne do filmu „Cudowny Chłopak. Biały ptak" (reż. Marc Forster, prod. USA 2023, czas trwania: 122 min., dystrybucja: Monolith Films).

W nich cała nadzieja

Materiały edukacyjne do filmu "W nich cała nadzieja" (reż. Piotr Biedroń, prod. Polska 2023, czas trwania: 89 min., dystrybucja: Galapagos Films).

Skąd dokąd

Materiały edukacyjne do filmu „Skąd dokąd" (reż. Maciek Hamela, Polska-Ukraina 2023, czas trwania: 90 min., dystrybucja: So Films).

Kicia Kocia pod choinkę

Materiały edukacyjne do filmu „Kicia Kocia pod choinkę” (reż. M. Stróżycka, Anna Błaszczyk, D. Litwiniak, Polska 2023, 45 min., dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty)

Kajtek Czarodziej

Materiały edukacyjne do filmu „Kajtek Czarodziej” (reż. Magdalena Łazarkiewicz, Polska 2023, czas trwania: 105 min., dystrybucja: Kino Świat).