Materiały edukacyjne

Vaiana. Skarb oceanu

Materiały edukacyjne do filmu „Vaiana. Skarb oceanu” (reż. Ron Clements, John Musker; USA 2016; 113’)

Materiały edukacyjne

Scenariusz lekcji

Walory edukacyjne

Temat zajęć:
„Historia przodków nie pozwoli na mieliznę nigdy wejść!” – o inspiracjach płynących z przeszłości.


Zapraszamy na filmową podróż do pięknej słonecznej Oceanii. Czekają tam kolejni inspirujący bohaterowie mistrzowskiego tandemu Disney-Pixar, gotowi, by, wraz z małymi widzami, przeżyć niezapomniane i pouczające przygody. Młoda Vaiana, córka wodza wyspiarskiego plemienia, zdobywa umiejętności niezbędne do jej przyszłych obowiązków. A jednak, choć czuje się odpowiedzialna za wyspę, tak naprawdę marzy o odkrywaniu nowych światów i żeglowaniu po bezkresnym oceanie. Już wkrótce Vaiana odkryje, że wielka woda wzywa ją nie na darmo. Dowie się też, że prastare mity i legendy to wcale nie martwe opowieści. To prawdziwy skarbiec inspiracji, wiedzy i wielkiej mocy!


Zagadnienia edukacyjne:

  • Co się liczy przy wyborze własnej drogi? Rozmawiamy o wartościach.
  • Kim jestem? Kim są moi przodkowie?
  • Mój inspirujący krewny. Co w nim podziwiam?
  • Mity, legendy i opowieści rodzinne – czego mogę się z nich nauczyć?
  • Dlaczego Maui ma tatuaże? Ciekawostki z Oceanii.
  • Bohater główny i drugoplanowy, czas i miejsce akcji – podstawowe kategorie literaturoznawstwa i filmoznawstwa dla najmłodszych.

Zobacz zwiastun filmu "Vaiana. Skarb oceanu":

Materiały edukacyjne

Pobierz materiały edukacyjne

Zaloguj się aby bezpłatnie korzystać z materiałów edukacyjnych lub jeżeli nie masz konta, zarejestruj się.

Dowiedz się jak zamówić seans

Polecane materiały edukacyjne

Zobacz wszystkie scenariusze!

Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy

Materiały edukacyjne do filmu „Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy” (reż. Guillaume Maidatchevsky, Francja/ Szwajcaria 2023, 83 min., dystrybucja w Polsce: M2 Films).

Siła naszych marzeń

Materiały edukacyjne do filmu „Siła naszych marzeń” (reż. Christian Duguay, Francja 2022, 109 min., dystrybucja: Best Film).

Kompas szkieletora

Materiały edukacyjne do filmu „Kompas szkieletora” (reż. Sandra L. Martin, USA 2022, 81 min., dystrybucja w Polsce: Forum Film Poland)

Raport Pileckiego

Materiały edukacyjne do filmu „Raport Pileckiego" (reż. Krzysztof Łukasiewicz, Polska 2023, 117 min., dystrybucja w Polsce: TVP Dystrybucja Kinowa)

Najlepsze urodziny królika Karola

Materiały edukacyjne do filmu „Najlepsze urodziny królika Karola” (reż. Michael Ekblad, Niemcy, Holandia, Szwecja 2021, 75 min., dystrybucja: Kino Dzieci).

Trzej muszkieterowie: D’Artagnan

Materiały edukacyjne do filmu „Trzej muszkieterowie: D’Artagnan” (reż. Martin Bourboulon, Francja 2023, 121 min., dystrybucja w Polsce: Monolith Films)

Ernest i Celestyna: Misja muzyka

Materiały edukacyjne do filmu „Ernest i Celestyna: Misja muzyka” (reż. Julien Chheng, Jean-Christophe Roger, Francja/Luksemburg 2022, 80 min., dystrybucja w Polsce: Kino Świat)

Kicia Kocia mówi: Dzień dobry!

Materiały edukacyjne do filmu „Kicia Kocia mówi: Dzień dobry!” (reż. Marta Stróżycka, Jacek Rokosz, Anna Błaszczyk, Polska 2023, 45 min., dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty).

Święty

Materiały edukacyjne do filmu „Święty” (reż. Sebastian Buttny, Polska/Węgry 2023, 105 min., dystrybucja: TVP Dystrybucja Kinowa)