Materiały edukacyjne

Vaiana. Skarb oceanu

Materiały edukacyjne do filmu „Vaiana. Skarb oceanu” (reż. Ron Clements, John Musker; USA 2016; 113’)

Materiały edukacyjne

Scenariusz lekcji

Walory edukacyjne

Temat zajęć:
„Historia przodków nie pozwoli na mieliznę nigdy wejść!” – o inspiracjach płynących z przeszłości.


Zapraszamy na filmową podróż do pięknej słonecznej Oceanii. Czekają tam kolejni inspirujący bohaterowie mistrzowskiego tandemu Disney-Pixar, gotowi, by, wraz z małymi widzami, przeżyć niezapomniane i pouczające przygody. Młoda Vaiana, córka wodza wyspiarskiego plemienia, zdobywa umiejętności niezbędne do jej przyszłych obowiązków. A jednak, choć czuje się odpowiedzialna za wyspę, tak naprawdę marzy o odkrywaniu nowych światów i żeglowaniu po bezkresnym oceanie. Już wkrótce Vaiana odkryje, że wielka woda wzywa ją nie na darmo. Dowie się też, że prastare mity i legendy to wcale nie martwe opowieści. To prawdziwy skarbiec inspiracji, wiedzy i wielkiej mocy!


Zagadnienia edukacyjne:

  • Co się liczy przy wyborze własnej drogi? Rozmawiamy o wartościach.
  • Kim jestem? Kim są moi przodkowie?
  • Mój inspirujący krewny. Co w nim podziwiam?
  • Mity, legendy i opowieści rodzinne – czego mogę się z nich nauczyć?
  • Dlaczego Maui ma tatuaże? Ciekawostki z Oceanii.
  • Bohater główny i drugoplanowy, czas i miejsce akcji – podstawowe kategorie literaturoznawstwa i filmoznawstwa dla najmłodszych.

Zobacz zwiastun filmu "Vaiana. Skarb oceanu":

Materiały edukacyjne

Pobierz materiały edukacyjne

Zaloguj się, żeby móc bezpłatnie korzystać z materiałów edukacyjnych, a jeśli nie masz konta - zarejestruj się.

Dowiedz się jak zamówić seans

Polecane materiały edukacyjne

Zobacz wszystkie scenariusze!

Kos

Materiały edukacyjne do filmu „Kos” (reż. Paweł Maślona, prod. Polska 2023, 118 min., dystrybucja: TVP)

Wyspa Puffinów. Nowi przyjaciele

Materiały edukacyjne do filmu „Wyspa Puffinów. Nowi przyjaciele” (reż. Jeremy Purcell, prod. Wielka Brytania, Irlandia 2023, 80 min., dystrybucja w Polsce: Forum Film).

Cudowny chłopak. Biały ptak

Materiały edukacyjne do filmu „Cudowny Chłopak. Biały ptak" (reż. Marc Forster, prod. USA 2023, czas trwania: 122 min., dystrybucja: Monolith Films).

W nich cała nadzieja

Materiały edukacyjne do filmu "W nich cała nadzieja" (reż. Piotr Biedroń, prod. Polska 2023, czas trwania: 89 min., dystrybucja: Galapagos Films).

Skąd dokąd

Materiały edukacyjne do filmu „Skąd dokąd" (reż. Maciek Hamela, Polska-Ukraina 2023, czas trwania: 90 min., dystrybucja: So Films).

Kajtek Czarodziej

Materiały edukacyjne do filmu „Kajtek Czarodziej” (reż. Magdalena Łazarkiewicz, Polska 2023, czas trwania: 105 min., dystrybucja: Kino Świat).

Pati i klątwa Posejdona

Materiały edukacyjne do filmu „Pati i klątwa Posejdona” (reż. David Alaux, Eric Tosti, Francja 2022, czas trwania: 95 min., dystrybucja w Polsce: Młode Horyzonty).

Figurant

Materiały edukacyjne do filmu „Figurant" (reż. Robert Gliński, prod. Polska 2023, 112 min., dystrybucja: TVP Dystrybucja Kinowa)

Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy

Materiały edukacyjne do filmu „Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy” (reż. Guillaume Maidatchevsky, Francja/ Szwajcaria 2023, 83 min., dystrybucja w Polsce: M2 Films).