Materiały edukacyjne

Ernest i Celestyna: Misja muzyka

Materiały edukacyjne do filmu „Ernest i Celestyna: Misja muzyka” (reż. Julien Chheng, Jean-Christophe Roger, Francja/Luksemburg 2022, 80 min., dystrybucja w Polsce: Kino Świat)

Materiały edukacyjne

Scenariusz lekcji

Walory edukacyjne

Temat zajęć:
Piękno przyjaźni, piękno muzyki.


„Ernest i Celestyna: Misja muzyka” to kolejna część opowieści o przygodach bohaterów uwielbianych przez młodych widzów. Tym razem rezolutna myszka i wrażliwy niedźwiedź wyruszą niesamowitą podróż do ojczyzny Ernesta, by naprawić należące do bohatera zepsute skrzypce. Okazuje się jednak, że w rodzinnym miasteczku bohatera od lat zakazane jest… granie muzyki. Czy przyjaciołom uda się przeciwstawić temu prawu i przywrócić radość oraz dźwięki w krainie niedźwiedzi? Warto przekonać się w trakcie tego mądrego i ciepłego seansu. „Ernest i Celestyna: Misja muzyka” to piękna przygodowa historia o poszukiwaniu swojej drogi życiowej, która udowadnia, że przyjaźń może dawać oparcie w najtrudniejszych chwilach.


Zagadnienia edukacyjne:

  • Czy przyjaciele mogą stać się rodziną z wyboru? O wartości bliskich relacji.
  • Jak wyglądałoby życie bez muzyki? O cenzurze i związanych z nią niebezpieczeństwach.
  • Nie spełniaj cudzych oczekiwań, podążaj za sercem. Jak znaleźć swoją życiową ścieżkę?
  • Wyobraźnia bez granic! Zachęta do rozwijania swojej kreatywności.
  • Muzyka łagodzi obyczaje? O tym, jak obcowanie ze sztuką wpływa na nasze samopoczucie.

Zobacz zwiastun filmu "Ernest i Celestyna: Misja muzyka":

Materiały edukacyjne

Pobierz materiały edukacyjne

Zaloguj się aby bezpłatnie korzystać z materiałów edukacyjnych lub jeżeli nie masz konta, zarejestruj się.

Dowiedz się jak zamówić seans

Polecane materiały edukacyjne

Zobacz wszystkie scenariusze!

Neneh: Gwiazda baletu

Materiały edukacyjne do filmu ‚,Neneh: Gwiazda baletu" (reż. Ramzi Ben Sliman, prod. Francja 2022, 97 min., dystrybucja w Polsce: Galapagos Films)

Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy

Materiały edukacyjne do filmu „Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy” (reż. Guillaume Maidatchevsky, Francja/ Szwajcaria 2023, 83 min., dystrybucja w Polsce: M2 Films).

Siła naszych marzeń

Materiały edukacyjne do filmu „Siła naszych marzeń” (reż. Christian Duguay, Francja 2022, 109 min., dystrybucja: Best Film).

Kompas szkieletora

Materiały edukacyjne do filmu „Kompas szkieletora” (reż. Sandra L. Martin, USA 2022, 81 min., dystrybucja w Polsce: Forum Film Poland)

Raport Pileckiego

Materiały edukacyjne do filmu „Raport Pileckiego" (reż. Krzysztof Łukasiewicz, Polska 2023, 117 min., dystrybucja w Polsce: TVP Dystrybucja Kinowa)

Blisko

Materiały edukacyjne do filmu „Blisko” (reż. Lukas Dhont, Belgia/Holandia/Francja 2022, 103 min., dystrybucja w Polsce: Młode Horyzonty)

Bezmiar

Materiały edukacyjne do filmu „Bezmiar” (reż. Emanuele Crialese, Włochy/Francja 2022, 97 min., dystrybucja w Polsce: Best Film)

Mavka i strażnicy lasu

Materiały edukacyjne do filmu „Mavka i strażnicy lasu” (reż. Oleg Malamuzh, Oleksandra Ruban, Ukraina 2023, 90 min., dystrybucja w Polsce: Monolith Films).

Kicia Kocia na pikniku

Materiały edukacyjne do filmu „Kicia Kocia na pikniku” (reż. M. Stróżycka, J. Rokosz, D. Litwiniak, K. Majsner, Polska 2023, 45 min., dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty)