Materiały edukacyjne

Córka trenera

Materiały edukacyjne do filmu „Córka trenera” (reż. Łukasz Grzegorzek, Polska 2018, 93’)

Grupy wiekowe

Materiały edukacyjne

Scenariusz lekcji

Walory edukacyjne

Temat zajęć:
Trener czy gracz? Rozgrywki z rodzicielskimi oczekiwaniami.


Ojciec i córka jeżdżą po Polsce od stadionu do stadionu, od turnieju do turnieju, by spełnić jej marzenie o karierze tenisistki. A może to wcale nie jej marzenie? Ojciec – uparty, niezłomny, zaangażowany ponad siły charyzmatyczny trener, jest gotowy do poświęceń – dla córki wszystko! Czyżby? Czy nadchodzący sezon uwolni stłumione dotąd konflikty, a spotkane po drodze osoby i kolejne sportowe pojedynki okażą się katalizatorami wyborów, które jak dotąd nie były na serio brane pod uwagę? Ambitny film o wielkich ambicjach odsłoni przed widzami ważne zagadnienia związane z relacjami rodzinnymi. A że rozgrywki charakterów będą toczyły się na korcie tenisowym, również widowiskowość sportu okaże się istotnym tematem refleksji.


Zagadnienia edukacyjne:

  • Konflikt pokoleń – wybór czy konieczność?
  • Rodzicielskie ambicje i oczekiwania. Jak im sprostać – i czy zawsze warto?
  • Rada czy intuicja, marzenia czy realizm? Ku dojrzałym wyborom.
  • Sportowa rozgrywka – katalizator filmowych przemian i konfliktów.
  • Sport jako widowisko – w filmie i na żywo.
  • Asceta, celebryta, mistrz i ekspert – współczesne wcielenia sportowca.

Zobacz zwiastun filmu "Córka trenera":

Materiały edukacyjne

Pobierz materiały edukacyjne

Zaloguj się aby bezpłatnie korzystać z materiałów edukacyjnych lub jeżeli nie masz konta, zarejestruj się.

Dowiedz się jak zamówić seans

Polecane materiały edukacyjne

Zobacz wszystkie scenariusze!

Chłopi

Materiały edukacyjne do filmu „Chłopi" (reż. DK Welchman, Hugh Welchman, prod. Polska 2023, 116 min., dystrybucja w Polsce: Next Film)

Neneh: Gwiazda baletu

Materiały edukacyjne do filmu ‚,Neneh: Gwiazda baletu" (reż. Ramzi Ben Sliman, prod. Francja 2022, 97 min., dystrybucja w Polsce: Galapagos Films)

Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy

Materiały edukacyjne do filmu „Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy” (reż. Guillaume Maidatchevsky, Francja/ Szwajcaria 2023, 83 min., dystrybucja w Polsce: M2 Films).

Siła naszych marzeń

Materiały edukacyjne do filmu „Siła naszych marzeń” (reż. Christian Duguay, Francja 2022, 109 min., dystrybucja: Best Film).

Kompas szkieletora

Materiały edukacyjne do filmu „Kompas szkieletora” (reż. Sandra L. Martin, USA 2022, 81 min., dystrybucja w Polsce: Forum Film Poland)

Raport Pileckiego

Materiały edukacyjne do filmu „Raport Pileckiego" (reż. Krzysztof Łukasiewicz, Polska 2023, 117 min., dystrybucja w Polsce: TVP Dystrybucja Kinowa)

Bezmiar

Materiały edukacyjne do filmu „Bezmiar” (reż. Emanuele Crialese, Włochy/Francja 2022, 97 min., dystrybucja w Polsce: Best Film)

Kicia Kocia na pikniku

Materiały edukacyjne do filmu „Kicia Kocia na pikniku” (reż. M. Stróżycka, J. Rokosz, D. Litwiniak, K. Majsner, Polska 2023, 45 min., dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty)

Najlepsze urodziny królika Karola

Materiały edukacyjne do filmu „Najlepsze urodziny królika Karola” (reż. Michael Ekblad, Niemcy, Holandia, Szwecja 2021, 75 min., dystrybucja: Kino Dzieci).