Materiały edukacyjne

Baranek Shaun

Materiały edukacyjne do filmu „Baranek Shaun” (reż. Mark Burton, Richard Starzak; Francja, Wielka Brytania 2015; 85’)

Materiały edukacyjne

Scenariusz lekcji

Walory edukacyjne

Temat zajęć:
Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej.


Baranek Shaun w końcu doczekał się swojej wersji pełnometrażowej. Zasłużenie! Ten rezolutny zwierzak, którego kilkulatkowie i ich rodzice kojarzą na pewno ze znakomitego brytyjskiego serialu, tym razem wraz z radosną ferajną zagrodowych owiec i fajtłapowatego psa Blitzera trafia do miasta. Łatwo sobie wyobrazić, że będzie to podróż obfitująca w nauki i nauczki. Twórcom filmu udała się rzadka sztuka: w oszałamiającej oprawie plastycznie podali bardzo strawne danie filmowe. Opowiadając o przyjaźni, lojalności i współodpowiedzialności, przypominają też, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej.


Zagadnienia edukacyjne:

  • Co można zrobić z plasteliny?
  • Klatka po klatce, czyli sztuka ruchomych obrazów.
  • Dom, rodzina, genealogia, czyli skąd się wziąłem?
  • Miasto – bezpieczeństwo, informacja, komunikacja w dużym skupisku ludzkim.

Zobacz zwiastun filmu "Baranek Shaun":

Materiały edukacyjne

Pobierz materiały edukacyjne

Zaloguj się aby bezpłatnie korzystać z materiałów edukacyjnych lub jeżeli nie masz konta, zarejestruj się.

Dowiedz się jak zamówić seans

Polecane materiały edukacyjne

Zobacz wszystkie scenariusze!

Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy

Materiały edukacyjne do filmu „Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy” (reż. Guillaume Maidatchevsky, Francja/ Szwajcaria 2023, 83 min., dystrybucja w Polsce: M2 Films).

Siła naszych marzeń

Materiały edukacyjne do filmu „Siła naszych marzeń” (reż. Christian Duguay, Francja 2022, 109 min., dystrybucja: Best Film).

Kompas szkieletora

Materiały edukacyjne do filmu „Kompas szkieletora” (reż. Sandra L. Martin, USA 2022, 81 min., dystrybucja w Polsce: Forum Film Poland)

Blisko

Materiały edukacyjne do filmu „Blisko” (reż. Lukas Dhont, Belgia/Holandia/Francja 2022, 103 min., dystrybucja w Polsce: Młode Horyzonty)

Bezmiar

Materiały edukacyjne do filmu „Bezmiar” (reż. Emanuele Crialese, Włochy/Francja 2022, 97 min., dystrybucja w Polsce: Best Film)

Mavka i strażnicy lasu

Materiały edukacyjne do filmu „Mavka i strażnicy lasu” (reż. Oleg Malamuzh, Oleksandra Ruban, Ukraina 2023, 90 min., dystrybucja w Polsce: Monolith Films).

Najlepsze urodziny królika Karola

Materiały edukacyjne do filmu „Najlepsze urodziny królika Karola” (reż. Michael Ekblad, Niemcy, Holandia, Szwecja 2021, 75 min., dystrybucja: Kino Dzieci).

Tonia

Materiały edukacyjne do filmu „Tonia” (reż. Marcin Bortkiewicz, Polska 2022, 107 min., dystrybucja: TVP Dystrybucja Kinowa)

Trzej muszkieterowie: D’Artagnan

Materiały edukacyjne do filmu „Trzej muszkieterowie: D’Artagnan” (reż. Martin Bourboulon, Francja 2023, 121 min., dystrybucja w Polsce: Monolith Films)