Blog

„Wonka”

Potęga marzeń i wyobraźni

Grupy Wiekowe

Duża doza magii i wyobraźni, spora dawka humoru i uroczych musicalowych aranżacji, krzepiące przesłanie, które zachęci uczniów do podążania za swoimi marzeniami, a do tego wszystkiego… ogromne ilości słodkiej czekolady. Czyż nie brzmi to jak przepis na idealny przedświąteczny prezent? Te wszystkie elementy znajdziesz w filmie „WONKA”.

Zobacz zwiastun filmu „Wonka”:

To opowieść o latach młodości Willy’ego Wonki – ekscentrycznego cukiernika, geniusza i wizjonera, znanego zarówno z kart słynnej powieści autorstwa Roalda Dahla („Charlie i fabryka czekolady”), jak i z licznych filmowych adaptacji, które powstały na jej kanwie. Czego Twoi uczniowie mogą nauczyć się od tego niezwykłego bohatera?

Jakie walory edukacyjne znajdziesz w filmie „Wonka”?

Wiara w to, że każdy cel można osiągnąć

Jak wyglądały owiane tajemnicą początki właściciela olbrzymiej fabryki czekolady, który dorobił się fortuny? Czy jego droga do osiągnięcia celu była usłana różami, a może wręcz przeciwnie – wybrukowana konsekwentną, ciężką pracą? Seans „Wonki” przyniesie odpowiedź na to pytanie.

Kadr z filmu „Wonka”, reż. Paul King, prod. USA 2023 (dystrybucja: Warner Bros. Entertainment Polska Sp. z o. o.).

Tytułowy bohater filmu ma szansę zainspirować młodych widzów swoją wytrwałością w dążeniu do spełnienia swego największego marzenia. Młody cukiernik z wielkimi aspiracjami pokaże uczniom, że droga do sukcesu nie zawsze jest łatwa. Wonka napotyka na swojej ścieżce wiele osób, które rzucają pod jego nogi kolejne kłody. Jego perypetie udowadniają jednak, że najlepszym przepisem na sukces jest wytrwałość, wiara we własne możliwości i wsparcie lojalnych towarzyszy.

„Wszystko w życiu zaczyna się od marzenia”

Te słowa, które Willy Wonka usłyszał od swojej mamy w dzieciństwie, stają się leitmotivem filmu. Czy czekoladowe imperium bohatera miałoby szansę powstać, gdyby nie jego odwaga i wiara w osiągnięcie celu?

Kadr z filmu „Wonka”, reż. Paul King, prod. USA 2023 (dystrybucja: Warner Bros. Entertainment Polska Sp. z o. o.).

Seans filmu „Wonka” ma szansę zachęcić młodych widzów do realizowania własnych pasji i podążania za marzeniami. Pokaże także, że nie warto tracić z oczu własnego celu i zrażać się trudnościami. Niepowodzenia są bowiem nieodłączną częścią działania. W trakcie projekcji uczniowie dowiedzą się, że warto wyciągać z nich cenną naukę na przyszłość.

Moc fantazji i wyobraźni

Kolorowy seans „Wonki” może okazać się najlepszym lekarstwem na grudniową chandrę. Barwna scenografia, pełne uroku piosenki i optymistyczne przesłanie filmu niezawodnie wprowadzą widzów (w każdym wieku!) w świąteczny nastrój.

Kadr z filmu „Wonka”, reż. Paul King, prod. USA 2023 (dystrybucja: Warner Bros. Entertainment Polska Sp. z o. o.).

Seans „Wonki” może także otworzyć Twoich podopiecznych na świat fantazji i wyobraźni. Przy okazji – ma szansę rozbudzić ich kreatywność. Zabierz swoich uczniów w niezapomnianą wyprawę do tej barwnej, magicznej krainy – a to wszystko w cenie biletu do kina!

Seans filmu „Wonka” dostępny jest – przedpremierowo – dla grup szkolnych już od 6 grudnia.

Paulina Kulesza

Dowiedz się jak zamówić seans

Najnowsze materiały edukacyjne

Zobacz wszystkie scenariusze!

W nich cała nadzieja

Materiały edukacyjne do filmu "W nich cała nadzieja" (reż. Piotr Biedroń, prod. Polska 2023, czas trwania: 89 min., dystrybucja: Galapagos Films).

Skąd dokąd

Materiały edukacyjne do filmu „Skąd dokąd" (reż. Maciek Hamela, Polska-Ukraina 2023, czas trwania: 90 min., dystrybucja: So Films).

Kicia Kocia pod choinkę

Materiały edukacyjne do filmu „Kicia Kocia pod choinkę” (reż. M. Stróżycka, Anna Błaszczyk, D. Litwiniak, Polska 2023, 45 min., dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty)

Kajtek Czarodziej

Materiały edukacyjne do filmu „Kajtek Czarodziej” (reż. Magdalena Łazarkiewicz, Polska 2023, czas trwania: 105 min., dystrybucja: Kino Świat).

Pocałunek Klimta

Materiały edukacyjne do filmu „Pocałunek Klimta" (reż. Ali Ray, Wielka Brytania 2023, czas trwania: 90 min., dystrybucja w Polsce: Kino Maestro).

Pati i klątwa Posejdona

Materiały edukacyjne do filmu „Pati i klątwa Posejdona” (reż. David Alaux, Eric Tosti, Francja 2022, czas trwania: 95 min., dystrybucja w Polsce: Młode Horyzonty).

Figurant

Materiały edukacyjne do filmu „Figurant" (reż. Robert Gliński, prod. Polska 2023, 112 min., dystrybucja: TVP Dystrybucja Kinowa)

Chłopi

Materiały edukacyjne do filmu „Chłopi" (reż. DK Welchman, Hugh Welchman, prod. Polska 2023, 116 min., dystrybucja w Polsce: Next Film)

Neneh: Gwiazda baletu

Materiały edukacyjne do filmu ‚,Neneh: Gwiazda baletu" (reż. Ramzi Ben Sliman, prod. Francja 2022, 97 min., dystrybucja w Polsce: Galapagos Films)