Blog

„Wonka”

Dowiedz się jak zamówić seans

Potęga marzeń i wyobraźni

Grupy Wiekowe

Duża doza magii i wyobraźni, spora dawka humoru i uroczych musicalowych aranżacji, krzepiące przesłanie, które zachęci uczniów do podążania za swoimi marzeniami, a do tego wszystkiego… ogromne ilości słodkiej czekolady. Czyż nie brzmi to jak przepis na idealny przedświąteczny prezent? Te wszystkie elementy znajdziesz w filmie „WONKA”.

Zobacz zwiastun filmu „Wonka”:

To opowieść o latach młodości Willy’ego Wonki – ekscentrycznego cukiernika, geniusza i wizjonera, znanego zarówno z kart słynnej powieści autorstwa Roalda Dahla („Charlie i fabryka czekolady”), jak i z licznych filmowych adaptacji, które powstały na jej kanwie. Czego Twoi uczniowie mogą nauczyć się od tego niezwykłego bohatera?

Jakie walory edukacyjne znajdziesz w filmie „Wonka”?

Wiara w to, że każdy cel można osiągnąć

Jak wyglądały owiane tajemnicą początki właściciela olbrzymiej fabryki czekolady, który dorobił się fortuny? Czy jego droga do osiągnięcia celu była usłana różami, a może wręcz przeciwnie – wybrukowana konsekwentną, ciężką pracą? Seans „Wonki” przyniesie odpowiedź na to pytanie.

Kadr z filmu „Wonka”, reż. Paul King, prod. USA 2023 (dystrybucja: Warner Bros. Entertainment Polska Sp. z o. o.).

Tytułowy bohater filmu ma szansę zainspirować młodych widzów swoją wytrwałością w dążeniu do spełnienia swego największego marzenia. Młody cukiernik z wielkimi aspiracjami pokaże uczniom, że droga do sukcesu nie zawsze jest łatwa. Wonka napotyka na swojej ścieżce wiele osób, które rzucają pod jego nogi kolejne kłody. Jego perypetie udowadniają jednak, że najlepszym przepisem na sukces jest wytrwałość, wiara we własne możliwości i wsparcie lojalnych towarzyszy.

„Wszystko w życiu zaczyna się od marzenia”

Te słowa, które Willy Wonka usłyszał od swojej mamy w dzieciństwie, stają się leitmotivem filmu. Czy czekoladowe imperium bohatera miałoby szansę powstać, gdyby nie jego odwaga i wiara w osiągnięcie celu?

Kadr z filmu „Wonka”, reż. Paul King, prod. USA 2023 (dystrybucja: Warner Bros. Entertainment Polska Sp. z o. o.).

Seans filmu „Wonka” ma szansę zachęcić młodych widzów do realizowania własnych pasji i podążania za marzeniami. Pokaże także, że nie warto tracić z oczu własnego celu i zrażać się trudnościami. Niepowodzenia są bowiem nieodłączną częścią działania. W trakcie projekcji uczniowie dowiedzą się, że warto wyciągać z nich cenną naukę na przyszłość.

Moc fantazji i wyobraźni

Kolorowy seans „Wonki” może okazać się najlepszym lekarstwem na grudniową chandrę. Barwna scenografia, pełne uroku piosenki i optymistyczne przesłanie filmu niezawodnie wprowadzą widzów (w każdym wieku!) w świąteczny nastrój.

Kadr z filmu „Wonka”, reż. Paul King, prod. USA 2023 (dystrybucja: Warner Bros. Entertainment Polska Sp. z o. o.).

Seans „Wonki” może także otworzyć Twoich podopiecznych na świat fantazji i wyobraźni. Przy okazji – ma szansę rozbudzić ich kreatywność. Zabierz swoich uczniów w niezapomnianą wyprawę do tej barwnej, magicznej krainy – a to wszystko w cenie biletu do kina!

Seans filmu „Wonka” dostępny jest – przedpremierowo – dla grup szkolnych już od 6 grudnia.

Paulina Kulesza

Dowiedz się jak zamówić seans

Najnowsze materiały edukacyjne

Zobacz wszystkie scenariusze!

„Jurek Maskonurek. Misja Puffinów”

Materiały edukacyjne do filmu „Jurek Maskonurek. Misja Puffinów” (reż. Nestor F. Dennis, Hiszpania, Włochy 2024, dystrybucja: Mówi Serwis)

„Niepewność. Zakochany Mickiewicz”

Materiały edukacyjne do filmu „Niepewność. Zakochany Mickiewicz” (reż. Waldemar Szarek, Polska 2024, dystrybucja: TVP)

„Leonardo. Odkrywca”

Materiały edukacyjne do filmu „Leonardo. Odkrywca” (reż. J. Capobianco, P. L. Granjon, Francja 2023, czas trwania: 100 min., dystrybucja w Polsce: Best Film)

„Jedno życie”

Materiały edukacyjne do filmu „Jedno życie” (reż. James Hawes, Wielka Brytania 2023, 110 min., dystrybucja: Monolith Films).

Strażniczka smoków

Materiały do filmu „Strażniczka smoków” (reż. Jianping Li, Salvador Simo, Hiszpania, Chiny 2024, 99 minut)

Kicia Kocia w przedszkolu

Materiały edukacyjne do filmu „Kicia Kocia w przedszkolu” (reż. M. Stróżycka, A. Błaszczyk, K. Majsner, Polska 2023, 42 min., dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty)

Przysięga Ireny

Materiały do filmu „Przysięga Ireny” (reż. Louise Archambault, Kanada, Polska 2023, 120 minut)

Kobieta z…

Materiały edukacyjne do filmu „Kobieta z...” (reż. Małgorzata Szumowska, Michał Englert, prod. Polska 2023, 132 min., dystrybucja: Next Film)

Film dla kosmitów

Materiały edukacyjne do „Filmu dla kosmitów” (reż. Piotr Stasik, Polska 2024, 73 min., dystrybucja: TVP)