Startuje Festiwal Ale Kino! – święto filmów dla młodego widza

Festiwal Ale Kino! to przegląd najbardziej wartościowych filmów dla młodego widza. W ciągu trwania Festiwalu obejrzymy kilkadziesiąt filmów pełnometrażowych i krótkometrażowych, skierowanych dla uczniów w różnym wieku. Udział w imprezie uznajemy za obowiązkowy dla każdego nauczyciela, świadomego rodzica i edukatora – tym bardziej, że filmy można oglądać także online.

Gdzie i kiedy?

  • Wersja offline: 1-7 października w Poznaniu. Seanse odbywają się w Multikinie Stary Browar, Multikinie 51 i Centrum Sztuki Dziecka i Teatru Łejery.
  • Wersja online: od 30 listopada do 4 grudnia na festiwalowym VOD.

Oglądaniu filmów towarzyszą również inne ciekawe wydarzenia, m.in. sadzenie drzew.

Wszystkie niezbędne informacje i pełen repertuar znajdziecie na stronie wydarzenia https://alekino.com/

Kadr z filmu: „Comedy Queen” (reż. Sanna Lenken, dystrybucja w Polsce: Vivarto)

Co koniecznie obejrzeć?

Repertuar Festiwalu jest przebogaty, więc na pewno każde dziecko, rodzic lub wychowawca znajdzie w nim coś dla siebie. Poniżej przedstawiamy nasze typy: filmy, które naszym zdaniem szczególnie warto mieć na oku:

  • „Blisko” – zdobywca Grand Prix w Cannes, który zachwycił także polską publiczność na tegorocznych Nowych Horyzontach. To poruszająca opowieść o przyjaźni dwóch 13-latków: chłopcy z różnych względów zaczynają się od siebie oddalać…
  • „Comedy Queen” – zwycięzca sekcji dziecięcej na tegorocznym Festiwalu w Berlinie. Główna bohaterka przechodzi żałobę po śmierci mamy. Aby poradzić sobie z bólem, nastolatka postanawia zostać stand-uperką.
  • „Mecz o wszystko” – historia nastoletniego piłkarza, który po nieszczęśliwym wypadku traci pełnosprawność ruchową. Dzięki determinacji i pomocy przyjaciół nie zrezygnuje jednak z ukochanego sportu.
  • „Przytul mnie. Poszukiwacze miodu” – pełnometrażowa kontynuacja lubianego serialu o Tacie Misiu i jego synku. Tym razem niedźwiadki wybiorą się na poszukiwanie legendarnej Złotej Krainy, gdzie zapasy miodu nigdy się nie kończą.
  • „Valentina” – uroczy musical o dziewczynce z zespołem Downa, który bawi widza, ucząc przy okazji tolerancji i akceptacji.
  • „Smocza księżniczka” – przepiękna wizualnie, animowana baśń z Francji, która zachwyci najmłodszych, a starszym przypomni magię dzieciństwa.
  • Tematyczne bloki krótkometrażowe – filmy z cyklu „malowanie dźwiękiem”? A może pakiet o smakołykach? Zobacz, jak wiele można opowiedzieć w przeciągu kilku-kilkunastu minut!

I wiele, wiele innych tytułów – każdy film wyświetlany w ramach Festiwalu Ale Kino! został starannie wyselekcjonowany przez najlepszych ekspertów od kina dziecięcego i młodzieżowego.

Wszystkie niezbędne informacje i pełen repertuar znajdziecie na stronie wydarzenia https://alekino.com/

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w Festiwali!