Blog

„Kicia Kocia pod choinkę”

Dowiedz się jak zamówić seans

Świąteczny seans dla najmłodszych

Grupy Wiekowe

Jeśli jeszcze nie wiesz, jaki film warto zobaczyć przed świętami z grupą przedszkolną – „Kicia Kocia pod choinkę” będzie strzałem w dziesiątkę! Uwielbiana przez najmłodszych widzów (i czytelników serii uwielbianych książek Anety Głowińskiej) bohaterka powraca na kinowe ekrany.

Zobacz zwiastun animacji „KICIA KOCIA POD CHOINKĘ”:

Tym razem perypetie rezolutnej kotki będą skupiały się m.in. wokół różnych zimowych aktywności. Lepienie bałwana? Bitwa na śnieżki? Jazda na sankach? To niejedyne atrakcje, które czekają na Kicię Kocią w zestawie siedmiu kilkuminutowych odcinków. Przyjazny metraż animacji (seans trwa 45 minut) i atrakcyjne dla młodego widza, a zarazem pouczające historie – czyż nie brzmi to jak doskonały propozycja na przedświąteczne wyjście do kina?

Jakie walory edukacyjne znajdziesz w filmie „KICIA KOCIA POD CHOINKĘ”?

Jak ciekawie spędzać czas zimą?

„Kicia Kocia pod choinkę” przybliży młodym widzom kilka pomysłów na zimowe aktywności. Zabawa w śniegu, lepienie bałwana, a może… wizyta w bibliotece? Film pokaże przedszkolakom, że w chłodniejsze miesiące ciekawie czas można spędzać zarówno w domu, jak i w plenerze.  

Nauka domowych obowiązków.

Kicia Kocia będzie towarzyszyć swojej babci w trakcie gotowania zupy i pieczenia ciasteczek, a także posprząta i poodkurza pokój. Taka postawa będzie świetnym wzorem dla młodych widzów. Animacja pokaże, że wykonywanie codziennych obowiązków nie musi wiązać się z nudą. Ma szansę zachęcić ich także do większej samodzielności  i podejmowania inicjatywy.

Kadr z filmu „Kicia Kocia mówi: Dzień dobry!” (reż. Marta Stróżycka, prod. Polska 2023, dystrybucja: Młode Horyzonty)

Podróże – małe i duże!

W jednym z odcinków Kicia Kocia wyruszy razem ze swoim tatą w niesamowitą eskapadę i przekona się, że podróżowanie pociągiem może być prawdziwą przygodą! Seans może rozbudzić u młodych widzów ciekawość świata. Ma także szansę oswoić przedszkolaków ze stresem, jaki może wiązać się z pierwszą podróżą pociągiem.

Pretekst do rozmowy o świątecznych tradycjach.

W związku ze zbliżającą się Gwiazdką na Kicię Kocią czeka prawdziwa niespodzianka… Jaka? Z pewnością warto będzie przekonać się w kinie! Seans nie tylko wprawi najmłodszych widzów w świąteczny nastrój, ale będzie także świetnym punktem wyjścia do omówienia najważniejszych tradycji i zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia.

Paulina Kulesza

Dowiedz się jak zamówić seans
Sprawdź materiały edukacyjne

Najnowsze materiały edukacyjne

Zobacz wszystkie scenariusze!

„Jurek Maskonurek. Misja Puffinów”

Materiały edukacyjne do filmu „Jurek Maskonurek. Misja Puffinów” (reż. Nestor F. Dennis, Hiszpania, Włochy 2024, dystrybucja: Mówi Serwis)

„Niepewność. Zakochany Mickiewicz”

Materiały edukacyjne do filmu „Niepewność. Zakochany Mickiewicz” (reż. Waldemar Szarek, Polska 2024, dystrybucja: TVP)

„Leonardo. Odkrywca”

Materiały edukacyjne do filmu „Leonardo. Odkrywca” (reż. J. Capobianco, P. L. Granjon, Francja 2023, czas trwania: 100 min., dystrybucja w Polsce: Best Film)

„Jedno życie”

Materiały edukacyjne do filmu „Jedno życie” (reż. James Hawes, Wielka Brytania 2023, 110 min., dystrybucja: Monolith Films).

Strażniczka smoków

Materiały do filmu „Strażniczka smoków” (reż. Jianping Li, Salvador Simo, Hiszpania, Chiny 2024, 99 minut)

Kicia Kocia w przedszkolu

Materiały edukacyjne do filmu „Kicia Kocia w przedszkolu” (reż. M. Stróżycka, A. Błaszczyk, K. Majsner, Polska 2023, 42 min., dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty)

Przysięga Ireny

Materiały do filmu „Przysięga Ireny” (reż. Louise Archambault, Kanada, Polska 2023, 120 minut)

Kobieta z…

Materiały edukacyjne do filmu „Kobieta z...” (reż. Małgorzata Szumowska, Michał Englert, prod. Polska 2023, 132 min., dystrybucja: Next Film)

Film dla kosmitów

Materiały edukacyjne do „Filmu dla kosmitów” (reż. Piotr Stasik, Polska 2024, 73 min., dystrybucja: TVP)