Blog

„Kicia Kocia pod choinkę”

Świąteczny seans dla najmłodszych

Grupy Wiekowe

Jeśli jeszcze nie wiesz, jaki film warto zobaczyć przed świętami z grupą przedszkolną – „Kicia Kocia pod choinkę” będzie strzałem w dziesiątkę! Uwielbiana przez najmłodszych widzów (i czytelników serii uwielbianych książek Anety Głowińskiej) bohaterka powraca na kinowe ekrany.

Zobacz zwiastun animacji „KICIA KOCIA POD CHOINKĘ”:

Tym razem perypetie rezolutnej kotki będą skupiały się m.in. wokół różnych zimowych aktywności. Lepienie bałwana? Bitwa na śnieżki? Jazda na sankach? To niejedyne atrakcje, które czekają na Kicię Kocią w zestawie siedmiu kilkuminutowych odcinków. Przyjazny metraż animacji (seans trwa 45 minut) i atrakcyjne dla młodego widza, a zarazem pouczające historie – czyż nie brzmi to jak doskonały propozycja na przedświąteczne wyjście do kina?

Jakie walory edukacyjne znajdziesz w filmie „KICIA KOCIA POD CHOINKĘ”?

Jak ciekawie spędzać czas zimą?

„Kicia Kocia pod choinkę” przybliży młodym widzom kilka pomysłów na zimowe aktywności. Zabawa w śniegu, lepienie bałwana, a może… wizyta w bibliotece? Film pokaże przedszkolakom, że w chłodniejsze miesiące ciekawie czas można spędzać zarówno w domu, jak i w plenerze.  

Nauka domowych obowiązków.

Kicia Kocia będzie towarzyszyć swojej babci w trakcie gotowania zupy i pieczenia ciasteczek, a także posprząta i poodkurza pokój. Taka postawa będzie świetnym wzorem dla młodych widzów. Animacja pokaże, że wykonywanie codziennych obowiązków nie musi wiązać się z nudą. Ma szansę zachęcić ich także do większej samodzielności  i podejmowania inicjatywy.

Kadr z filmu „Kicia Kocia mówi: Dzień dobry!” (reż. Marta Stróżycka, prod. Polska 2023, dystrybucja: Młode Horyzonty)

Podróże – małe i duże!

W jednym z odcinków Kicia Kocia wyruszy razem ze swoim tatą w niesamowitą eskapadę i przekona się, że podróżowanie pociągiem może być prawdziwą przygodą! Seans może rozbudzić u młodych widzów ciekawość świata. Ma także szansę oswoić przedszkolaków ze stresem, jaki może wiązać się z pierwszą podróżą pociągiem.

Pretekst do rozmowy o świątecznych tradycjach.

W związku ze zbliżającą się Gwiazdką na Kicię Kocią czeka prawdziwa niespodzianka… Jaka? Z pewnością warto będzie przekonać się w kinie! Seans nie tylko wprawi najmłodszych widzów w świąteczny nastrój, ale będzie także świetnym punktem wyjścia do omówienia najważniejszych tradycji i zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia.

Paulina Kulesza

Dowiedz się jak zamówić seans
Sprawdź materiały edukacyjne

Najnowsze materiały edukacyjne

Zobacz wszystkie scenariusze!

Kos

Materiały edukacyjne do filmu „Kos” (reż. Paweł Maślona, prod. Polska 2023, 118 min., dystrybucja: TVP)

Pies i robot

Materiały edukacyjne do filmu „Pies i Robot” (reż. Pablo Berger, prod. Hiszpania, Francja 2023, 90 min., dystrybucja w Polsce: Best Film)

Wyspa Puffinów. Nowi przyjaciele

Materiały edukacyjne do filmu „Wyspa Puffinów. Nowi przyjaciele” (reż. Jeremy Purcell, prod. Wielka Brytania, Irlandia 2023, 80 min., dystrybucja w Polsce: Forum Film).

Akademia pana Kleksa

Materiały edukacyjne do filmu „Akademia pana Kleksa" (reż. Maciej Kawulski, prod. Polska 2023, czas trwania: 127 min., dystrybucja: Next Film).

Cudowny chłopak. Biały ptak

Materiały edukacyjne do filmu „Cudowny Chłopak. Biały ptak" (reż. Marc Forster, prod. USA 2023, czas trwania: 122 min., dystrybucja: Monolith Films).

W nich cała nadzieja

Materiały edukacyjne do filmu "W nich cała nadzieja" (reż. Piotr Biedroń, prod. Polska 2023, czas trwania: 89 min., dystrybucja: Galapagos Films).

Skąd dokąd

Materiały edukacyjne do filmu „Skąd dokąd" (reż. Maciek Hamela, Polska-Ukraina 2023, czas trwania: 90 min., dystrybucja: So Films).

Kicia Kocia pod choinkę

Materiały edukacyjne do filmu „Kicia Kocia pod choinkę” (reż. M. Stróżycka, Anna Błaszczyk, D. Litwiniak, Polska 2023, 45 min., dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty)

Kajtek Czarodziej

Materiały edukacyjne do filmu „Kajtek Czarodziej” (reż. Magdalena Łazarkiewicz, Polska 2023, czas trwania: 105 min., dystrybucja: Kino Świat).