Materiały edukacyjne

Praziomek

Materiały edukacyjne do filmu „Praziomek” (reż. Chris Butler; Kanada, USA 2019; 95’)

Materiały edukacyjne

Scenariusz lekcji

Walory edukacyjne

Temat zajęć:
Pierwszy człowiek, ostatni Praziomek. Filmowe spotkanie z prehistorią.


„Praziomek” to najnowsza produkcją studia Laika – i już samo to stanowi certyfikat jakości. W czasach dominacji cyfrowych technik ożywiania obrazu wytwórnia nie idzie na skróty. Sięga także po tradycyjne rozwiązania. Każda kolejna premiera spod jej szyldu jest wydarzeniem artystycznym niemałej rangi – nie tylko ze względu na walory estetyczne, ale również pełne akcji fabuły podejmujące ważne tematy. Kiedy sir Lionel Frost po raz kolejny spotyka się z odrzuceniem ze strony szacownego grona towarzystwa tropicieli mitów i potworów, okazja na udowodnienie swojego znawstwa spada mu jak z nieba. Tajemnicze listowne zaproszenie wiedzie go śladami brakującego ogniwa ewolucji w dzikie ostępy Ameryki Północnej. Zadziwiające odkrycia bohatera wciągną uczniów w intrygującą opowieść i pozwolą na rozwijające spotkanie z przeszłością.


Zagadnienia edukacyjne:

  • Odwiedziny w pradziejach. Jak żyli nasi przodkowie?
  • Tajemnice ewolucji. Długa historia naszego gatunku.
  • Człowiekowate kuzynostwo: pokrewieństwo i podobieństwo?
  • O pra-potrzebie akceptacji i poszukiwania własnych ziomków.
  • Od figurki do bohatera filmowego, czyli tajniki animacji kukiełkowej.

Zobacz zwiastun filmu "Praziomek":

Materiały edukacyjne

Pobierz materiały edukacyjne

Zaloguj się, żeby móc bezpłatnie korzystać z materiałów edukacyjnych, a jeśli nie masz konta - zarejestruj się.

Dowiedz się jak zamówić seans

Polecane materiały edukacyjne

Zobacz wszystkie scenariusze!

Kos

Materiały edukacyjne do filmu „Kos” (reż. Paweł Maślona, prod. Polska 2023, 118 min., dystrybucja: TVP)

Pies i robot

Materiały edukacyjne do filmu „Pies i Robot” (reż. Pablo Berger, prod. Hiszpania, Francja 2023, 90 min., dystrybucja w Polsce: Best Film)

Wyspa Puffinów. Nowi przyjaciele

Materiały edukacyjne do filmu „Wyspa Puffinów. Nowi przyjaciele” (reż. Jeremy Purcell, prod. Wielka Brytania, Irlandia 2023, 80 min., dystrybucja w Polsce: Forum Film).

Cudowny chłopak. Biały ptak

Materiały edukacyjne do filmu „Cudowny Chłopak. Biały ptak" (reż. Marc Forster, prod. USA 2023, czas trwania: 122 min., dystrybucja: Monolith Films).

Skąd dokąd

Materiały edukacyjne do filmu „Skąd dokąd" (reż. Maciek Hamela, Polska-Ukraina 2023, czas trwania: 90 min., dystrybucja: So Films).

Kajtek Czarodziej

Materiały edukacyjne do filmu „Kajtek Czarodziej” (reż. Magdalena Łazarkiewicz, Polska 2023, czas trwania: 105 min., dystrybucja: Kino Świat).

Pati i klątwa Posejdona

Materiały edukacyjne do filmu „Pati i klątwa Posejdona” (reż. David Alaux, Eric Tosti, Francja 2022, czas trwania: 95 min., dystrybucja w Polsce: Młode Horyzonty).

Figurant

Materiały edukacyjne do filmu „Figurant" (reż. Robert Gliński, prod. Polska 2023, 112 min., dystrybucja: TVP Dystrybucja Kinowa)

Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy

Materiały edukacyjne do filmu „Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy” (reż. Guillaume Maidatchevsky, Francja/ Szwajcaria 2023, 83 min., dystrybucja w Polsce: M2 Films).