Materiały edukacyjne

Praziomek

Materiały edukacyjne do filmu „Praziomek” (reż. Chris Butler; Kanada, USA 2019; 95’)

Materiały edukacyjne

Scenariusz lekcji

Walory edukacyjne

Temat zajęć:
Pierwszy człowiek, ostatni Praziomek. Filmowe spotkanie z prehistorią.


„Praziomek” to najnowsza produkcją studia Laika – i już samo to stanowi certyfikat jakości. W czasach dominacji cyfrowych technik ożywiania obrazu wytwórnia nie idzie na skróty. Sięga także po tradycyjne rozwiązania. Każda kolejna premiera spod jej szyldu jest wydarzeniem artystycznym niemałej rangi – nie tylko ze względu na walory estetyczne, ale również pełne akcji fabuły podejmujące ważne tematy. Kiedy sir Lionel Frost po raz kolejny spotyka się z odrzuceniem ze strony szacownego grona towarzystwa tropicieli mitów i potworów, okazja na udowodnienie swojego znawstwa spada mu jak z nieba. Tajemnicze listowne zaproszenie wiedzie go śladami brakującego ogniwa ewolucji w dzikie ostępy Ameryki Północnej. Zadziwiające odkrycia bohatera wciągną uczniów w intrygującą opowieść i pozwolą na rozwijające spotkanie z przeszłością.


Zagadnienia edukacyjne:

  • Odwiedziny w pradziejach. Jak żyli nasi przodkowie?
  • Tajemnice ewolucji. Długa historia naszego gatunku.
  • Człowiekowate kuzynostwo: pokrewieństwo i podobieństwo?
  • O pra-potrzebie akceptacji i poszukiwania własnych ziomków.
  • Od figurki do bohatera filmowego, czyli tajniki animacji kukiełkowej.

Zobacz zwiastun filmu "Praziomek":

Materiały edukacyjne

Pobierz materiały edukacyjne

Zaloguj się aby bezpłatnie korzystać z materiałów edukacyjnych lub jeżeli nie masz konta, zarejestruj się.

Dowiedz się jak zamówić seans

Polecane materiały edukacyjne

Zobacz wszystkie scenariusze!

Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy

Materiały edukacyjne do filmu „Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy” (reż. Guillaume Maidatchevsky, Francja/ Szwajcaria 2023, 83 min., dystrybucja w Polsce: M2 Films).

Kompas szkieletora

Materiały edukacyjne do filmu „Kompas szkieletora” (reż. Sandra L. Martin, USA 2022, 81 min., dystrybucja w Polsce: Forum Film Poland)

Raport Pileckiego

Materiały edukacyjne do filmu „Raport Pileckiego" (reż. Krzysztof Łukasiewicz, Polska 2023, 117 min., dystrybucja w Polsce: TVP Dystrybucja Kinowa)

Bezmiar

Materiały edukacyjne do filmu „Bezmiar” (reż. Emanuele Crialese, Włochy/Francja 2022, 97 min., dystrybucja w Polsce: Best Film)

Mavka i strażnicy lasu

Materiały edukacyjne do filmu „Mavka i strażnicy lasu” (reż. Oleg Malamuzh, Oleksandra Ruban, Ukraina 2023, 90 min., dystrybucja w Polsce: Monolith Films).

Najlepsze urodziny królika Karola

Materiały edukacyjne do filmu „Najlepsze urodziny królika Karola” (reż. Michael Ekblad, Niemcy, Holandia, Szwecja 2021, 75 min., dystrybucja: Kino Dzieci).

Trzej muszkieterowie: D’Artagnan

Materiały edukacyjne do filmu „Trzej muszkieterowie: D’Artagnan” (reż. Martin Bourboulon, Francja 2023, 121 min., dystrybucja w Polsce: Monolith Films)

Ernest i Celestyna: Misja muzyka

Materiały edukacyjne do filmu „Ernest i Celestyna: Misja muzyka” (reż. Julien Chheng, Jean-Christophe Roger, Francja/Luksemburg 2022, 80 min., dystrybucja w Polsce: Kino Świat)

Święty

Materiały edukacyjne do filmu „Święty” (reż. Sebastian Buttny, Polska/Węgry 2023, 105 min., dystrybucja: TVP Dystrybucja Kinowa)