Materiały edukacyjne

Pan Żaba

Materiały edukacyjne do filmu „Pan Żaba” (reż. Anna van der Heide, Holandia 2016, 85’)

Materiały edukacyjne

Scenariusz lekcji

Walory edukacyjne

Temat zajęć:
Inny, ale swój. Spotkania z odmiennością.


A gdyby okazało się, że przemiana człowieka w zwierzę to nie tylko motyw rodem z baśni czy filmu, ale prawdziwy problem niektórych z nas? Chociaż nikt nie wierzy w podobne zjawiska, a nauczyciel biologii próbuje starannie ukryć swoją tajemnicę, prawda wychodzi w końcu na jaw: Pan Frans zamienia się w żabę! Jak szkolna społeczność zareaguje na tę nieprawdopodobną rewelację? Pełna ciepła i humoru opowieść o niezwykłym nauczycielu stanie się punktem wyjścia do rozważań o różnicach między ludźmi, a także niezapomnianą lekcją tolerancji.


Zagadnienia edukacyjne:

  • Co się dzieje, gdy za wszelką cenę ukrywamy swoje słabości?
  • Moje wady i zalety – w czym mogę pomóc, a w czym potrzebuję pomocy?
  • Odmienności i różnice – jak je traktować? Rozmowa o tolerancji.
  • Czym różnią się filmowi bohaterowie? Próbujemy swoich sił w opisie postaci.
  • „Pan Żaba”, „Księżniczka i żaba”, „Shrek”, „Piękna i Bestia” – magiczne przemiany na ekranie.

Zobacz zwiastun filmu "Pan Żaba":

Materiały edukacyjne

Pobierz materiały edukacyjne

Zaloguj się aby bezpłatnie korzystać z materiałów edukacyjnych lub jeżeli nie masz konta, zarejestruj się.

Dowiedz się jak zamówić seans

Polecane materiały edukacyjne

Zobacz wszystkie scenariusze!

Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy

Materiały edukacyjne do filmu „Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy” (reż. Guillaume Maidatchevsky, Francja/ Szwajcaria 2023, 83 min., dystrybucja w Polsce: M2 Films).

Siła naszych marzeń

Materiały edukacyjne do filmu „Siła naszych marzeń” (reż. Christian Duguay, Francja 2022, 109 min., dystrybucja: Best Film).

Kompas szkieletora

Materiały edukacyjne do filmu „Kompas szkieletora” (reż. Sandra L. Martin, USA 2022, 81 min., dystrybucja w Polsce: Forum Film Poland)

Bezmiar

Materiały edukacyjne do filmu „Bezmiar” (reż. Emanuele Crialese, Włochy/Francja 2022, 97 min., dystrybucja w Polsce: Best Film)

Mavka i strażnicy lasu

Materiały edukacyjne do filmu „Mavka i strażnicy lasu” (reż. Oleg Malamuzh, Oleksandra Ruban, Ukraina 2023, 90 min., dystrybucja w Polsce: Monolith Films).

Kicia Kocia na pikniku

Materiały edukacyjne do filmu „Kicia Kocia na pikniku” (reż. M. Stróżycka, J. Rokosz, D. Litwiniak, K. Majsner, Polska 2023, 45 min., dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty)

Najlepsze urodziny królika Karola

Materiały edukacyjne do filmu „Najlepsze urodziny królika Karola” (reż. Michael Ekblad, Niemcy, Holandia, Szwecja 2021, 75 min., dystrybucja: Kino Dzieci).

Ryś. Król puszczy

Materiały edukacyjne do filmu „Ryś. Król puszczy” (reż. Laurent Geslin, Francja, Szwajcaria 2021, 82 min., dystrybucja: Aurora Films).

Tonia

Materiały edukacyjne do filmu „Tonia” (reż. Marcin Bortkiewicz, Polska 2022, 107 min., dystrybucja: TVP Dystrybucja Kinowa)