Materiały edukacyjne

Nel i tajemnica Kurokota

Materiały edukacyjne do filmu „Nel i tajemnica Kurokota” (reż. Julien Fournet, Francja 2021, 89 min., dystrybucja: M2 Films).

Materiały edukacyjne

Scenariusz lekcji

Walory edukacyjne

Temat zajęć:
Gdzie kryje się szlachetność?


„Nel i tajemnica Kurokota” (reż. Julien Fournet, Francja 2021, 89 min., dystrybucja: M2 Films).

Roland, przyszły władca Mgiełkogrodu, za sprawą tajemniczego eliksiru zamienia się… w Kurokota. Sprawcą tej metamorfozy jest bezwględny Tristan, rywalizujący o władzę z następcą tronu. Kto wybierze się w pełną przygód i niebezpieczeństw podróż, by pomóc Rolandowi odzyskać jego dawną postać? Odpowiedź może Was zaskoczyć: będzie to osierocona dziewczynka w przebraniu księżniczki i zgraja jej wiernych kompanów! Czy bohaterce o szlachetnym sercu uda się uratować księcia? „Nel i tajemnica Kurokota” to opowieść, która porwie Twoich uczniów w barwną przygodę, zachwyci ich wartką akcją i humorem. Animacja przyniesie przy okazji pretekst do rozmowy o wartościach, którymi warto kierować się w życiu.


Zagadnienia edukacyjne:

  • Girl power! O odważnych bohaterkach, które ruszają na podbój świata.
  • Szlachetność, honorowość, poświęcenie, oddanie, czyli cechy prawdziwego rycerza.
  • Fantastyczny świat baśni – jakie cechy gatunku odnajdziemy w filmie i w literaturze?
  • Nie oceniaj po okładce. Dlaczego powierzchowne osądy są tak krzywdzące?
  • Hej ho, przygodo! O cechach i wyznacznikach kina przygodowego.

Na film zaprasza Nela Mała Reporterka:

Zobacz zwiastun filmu "Nel i tajemnica Kurokota":

Materiały edukacyjne

Pobierz materiały edukacyjne

Zaloguj się aby bezpłatnie korzystać z materiałów edukacyjnych lub jeżeli nie masz konta, zarejestruj się.

Dowiedz się jak zamówić seans

Polecane materiały edukacyjne

Zobacz wszystkie scenariusze!

Chłopi

Materiały edukacyjne do filmu „Chłopi" (reż. DK Welchman, Hugh Welchman, prod. Polska 2023, 116 min., dystrybucja w Polsce: Next Film)

Neneh: Gwiazda baletu

Materiały edukacyjne do filmu ‚,Neneh: Gwiazda baletu" (reż. Ramzi Ben Sliman, prod. Francja 2022, 97 min., dystrybucja w Polsce: Galapagos Films)

Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy

Materiały edukacyjne do filmu „Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy” (reż. Guillaume Maidatchevsky, Francja/ Szwajcaria 2023, 83 min., dystrybucja w Polsce: M2 Films).

Siła naszych marzeń

Materiały edukacyjne do filmu „Siła naszych marzeń” (reż. Christian Duguay, Francja 2022, 109 min., dystrybucja: Best Film).

Kompas szkieletora

Materiały edukacyjne do filmu „Kompas szkieletora” (reż. Sandra L. Martin, USA 2022, 81 min., dystrybucja w Polsce: Forum Film Poland)

Raport Pileckiego

Materiały edukacyjne do filmu „Raport Pileckiego" (reż. Krzysztof Łukasiewicz, Polska 2023, 117 min., dystrybucja w Polsce: TVP Dystrybucja Kinowa)

Blisko

Materiały edukacyjne do filmu „Blisko” (reż. Lukas Dhont, Belgia/Holandia/Francja 2022, 103 min., dystrybucja w Polsce: Młode Horyzonty)

Bezmiar

Materiały edukacyjne do filmu „Bezmiar” (reż. Emanuele Crialese, Włochy/Francja 2022, 97 min., dystrybucja w Polsce: Best Film)

Kicia Kocia na pikniku

Materiały edukacyjne do filmu „Kicia Kocia na pikniku” (reż. M. Stróżycka, J. Rokosz, D. Litwiniak, K. Majsner, Polska 2023, 45 min., dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty)