Materiały edukacyjne

Ernest i Celestyna

Materiały edukacyjne do filmu „Ernest i Celestyna” (reż. Stéphane Aubier, Vincent Patar, Benjamin Renner, Belgia / Francja / Luksemburg 2012, 80’)

Materiały edukacyjne

Scenariusz lekcji

Walory edukacyjne

Temat zajęć:
Inny, ale swój.


„Ernest i Celestyna” to wzruszający film o przyjaźni na przekór wszystkiemu, o życiu pod prąd i sile miłości, która łamie największe przeszkody. Niedźwiedź i mysz różnią się niemal wszystkim. Ale jednocześnie – inaczej niż się wydaje – potrafią odnaleźć nie tylko wspólny język, ale też stać się prawdziwymi przyjaciółmi. Film otrzymał wiele nagród (m.in. nominację do Oscara) za wyjątkową animację. Ilustrację filmową wykorzystamy do rozmowy o tym, jak w bajkach bywają personifikowane zwierzęta i jak w nowatorski sposób można pomieszać porządki, by powiedzieć o życiu coś nowego.


Zagadnienia edukacyjne:

  • Czy inny znaczy gorszy?
  • Od myszy do niedźwiedzia, czyli z wizytą w królestwie zwierząt.
  • Kim jest zwierzę w bajce, czyli o chytrym lisie, tchórzliwej myszy i groźnym wilku.
  • Łatki, szufladki i stereotypy, czyli uczymy się myśleć, obserwować i wyciągać wnioski.

Zobacz zwiastun filmu "Ernest i Celestyna":

Materiały edukacyjne

Pobierz materiały edukacyjne

Zaloguj się aby bezpłatnie korzystać z materiałów edukacyjnych lub jeżeli nie masz konta, zarejestruj się.

Dowiedz się jak zamówić seans

Polecane materiały edukacyjne

Zobacz wszystkie scenariusze!

Kompas szkieletora

Materiały edukacyjne do filmu „Kompas szkieletora” (reż. Sandra L. Martin, USA 2022, 81 min., dystrybucja w Polsce: Forum Film Poland)

Raport Pileckiego

Materiały edukacyjne do filmu „Raport Pileckiego" (reż. Krzysztof Łukasiewicz, Polska 2023, 117 min., dystrybucja w Polsce: TVP Dystrybucja Kinowa)

Blisko

Materiały edukacyjne do filmu „Blisko” (reż. Lukas Dhont, Belgia/Holandia/Francja 2022, 103 min., dystrybucja w Polsce: Młode Horyzonty)

Bezmiar

Materiały edukacyjne do filmu „Bezmiar” (reż. Emanuele Crialese, Włochy/Francja 2022, 97 min., dystrybucja w Polsce: Best Film)

Najlepsze urodziny królika Karola

Materiały edukacyjne do filmu „Najlepsze urodziny królika Karola” (reż. Michael Ekblad, Niemcy, Holandia, Szwecja 2021, 75 min., dystrybucja: Kino Dzieci).

Trzej muszkieterowie: D’Artagnan

Materiały edukacyjne do filmu „Trzej muszkieterowie: D’Artagnan” (reż. Martin Bourboulon, Francja 2023, 121 min., dystrybucja w Polsce: Monolith Films)

Ernest i Celestyna: Misja muzyka

Materiały edukacyjne do filmu „Ernest i Celestyna: Misja muzyka” (reż. Julien Chheng, Jean-Christophe Roger, Francja/Luksemburg 2022, 80 min., dystrybucja w Polsce: Kino Świat)

Czarodziejski flet

Materiały edukacyjne do filmu „Czarodziejski flet” (reż. Florian Sigl, USA/Niemcy 2022, 120 min., dystrybucja: Kino Świat).

Blueback

Materiały edukacyjne do filmu „Blueback” (reż. Robert Connolly, Australia 2022, 102 min., dystrybucja: Forum Film Poland).