Materiały edukacyjne

Blisko

Materiały edukacyjne do filmu „Blisko” (reż. Lukas Dhont, Belgia/Holandia/Francja 2022, 103 min., dystrybucja w Polsce: Młode Horyzonty)

Materiały edukacyjne

Scenariusz lekcji

Walory edukacyjne

Temat zajęć:
Jak rozmawiać o trudnych emocjach?


Nominowane do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny „Blisko” to niezwykle delikatny portret przyjaźni dwóch chłopców. Leo i Remi znają się od zawsze, a teraz rozpoczynają naukę w nowej szkole. Czułość, z jaką traktują się główni bohaterowie, budzi podejrzenie wśród rówieśników i staje się obiektem kpin. Kiedy jeden z chłopców zaczyna odwracać się od swojego przyjaciela, dochodzi do tragedii… „Blisko” to filmowa lekcja wrażliwości i tego, jak bardzo naszemu świata brakuje serca.


Zagadnienia edukacyjne:

  • Zjawisko przemocy rówieśniczej i wykluczenia w grupie.
  • Wrażliwość, empatia i potrzeba czułości w kontaktach z innymi.
  • Zdrowie psychiczne i depresja młodzieńcza.
  • Po czym poznać, że nasz przyjaciel ma problem i jak mu pomóc?
  • Tolerancja i akceptowanie cudzej inności.

Zobacz zwiastun filmu "Blisko":

Materiały edukacyjne

Pobierz materiały edukacyjne

Zaloguj się, żeby móc bezpłatnie korzystać z materiałów edukacyjnych, a jeśli nie masz konta - zarejestruj się.

Dowiedz się jak zamówić seans
Przeczytaj artykuł

Polecane materiały edukacyjne

Zobacz wszystkie scenariusze!

Pies i robot

Materiały edukacyjne do filmu „Pies i Robot” (reż. Pablo Berger, prod. Hiszpania, Francja 2023, 90 min., dystrybucja w Polsce: Best Film)

Wyspa Puffinów. Nowi przyjaciele

Materiały edukacyjne do filmu „Wyspa Puffinów. Nowi przyjaciele” (reż. Jeremy Purcell, prod. Wielka Brytania, Irlandia 2023, 80 min., dystrybucja w Polsce: Forum Film).

Kajtek Czarodziej

Materiały edukacyjne do filmu „Kajtek Czarodziej” (reż. Magdalena Łazarkiewicz, Polska 2023, czas trwania: 105 min., dystrybucja: Kino Świat).

Chłopi

Materiały edukacyjne do filmu „Chłopi" (reż. DK Welchman, Hugh Welchman, prod. Polska 2023, 116 min., dystrybucja w Polsce: Next Film)

Neneh: Gwiazda baletu

Materiały edukacyjne do filmu ‚,Neneh: Gwiazda baletu" (reż. Ramzi Ben Sliman, prod. Francja 2022, 97 min., dystrybucja w Polsce: Galapagos Films)

Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy

Materiały edukacyjne do filmu „Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy” (reż. Guillaume Maidatchevsky, Francja/ Szwajcaria 2023, 83 min., dystrybucja w Polsce: M2 Films).

Siła naszych marzeń

Materiały edukacyjne do filmu „Siła naszych marzeń” (reż. Christian Duguay, Francja 2022, 109 min., dystrybucja: Best Film).

Kompas szkieletora

Materiały edukacyjne do filmu „Kompas szkieletora” (reż. Sandra L. Martin, USA 2022, 81 min., dystrybucja w Polsce: Forum Film Poland)

Bezmiar

Materiały edukacyjne do filmu „Bezmiar” (reż. Emanuele Crialese, Włochy/Francja 2022, 97 min., dystrybucja w Polsce: Best Film)