Materiały edukacyjne

Piotruś Królik

Materiały edukacyjne do filmu „Piotruś Królik” (reż. Will Gluck; Australia, USA, Wielka Brytania 2018; 93’)

Materiały edukacyjne

Scenariusz lekcji

Walory edukacyjne

Temat zajęć:
Czy ogródkiem można się podzielić? Niełatwa sztuka negocjacji.


Królicza rodzina wspólnymi siłami toczy odwieczną walkę o pobliski ogródek. Kiedy działka przejdzie w ręce nowego właściciela, zdobywanie smakowitych warzyw stanie się jeszcze trudniejsze. Na domiar złego pan McGregor zacznie mieć wpływ nie tylko na królicze posiłki, ale również na ich ludzką przyjaciółkę, uroczą Beę. Zawzięty Piotruś Królik nie odda jednak swego bez walki… Czy to możliwe, aby jego upór okazał się nie tylko szkodliwy dla jego bliskich, ale też bardzo zbliżony do zachowania jego największego wroga? Piękna animacja o sympatycznym, choć zuchwałym gryzoniu nauczy widzów, jak ważna w życiu jest umiejętność przyznania się do błędu.


Zagadnienia edukacyjne:

  • Od obrazka, przez książkę do filmu – z czego składa się animacja?
  • Odwaga i skrucha: czy umiem przyznać się do błędu?
  • Przepis na zgodę. Poszukujemy rozwiązań naszych konfliktów.
  • Płotki, murki, ogrodzenia…? Lepiej się dzielić niż się oddzielać!
  • Bezpieczeństwo w domu i poza nim: prąd – potrzebny i niebezpieczny. Jak się z nim obchodzić?

Zobacz zwiastun filmu "Piotruś Królik":

Materiały edukacyjne

Pobierz materiały edukacyjne

Zaloguj się aby bezpłatnie korzystać z materiałów edukacyjnych lub jeżeli nie masz konta, zarejestruj się.

Dowiedz się jak zamówić seans

Polecane materiały edukacyjne

Zobacz wszystkie scenariusze!

Chłopi

Materiały edukacyjne do filmu „Chłopi" (reż. DK Welchman, Hugh Welchman, prod. Polska 2023, 116 min., dystrybucja w Polsce: Next Film)

Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy

Materiały edukacyjne do filmu „Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy” (reż. Guillaume Maidatchevsky, Francja/ Szwajcaria 2023, 83 min., dystrybucja w Polsce: M2 Films).

Siła naszych marzeń

Materiały edukacyjne do filmu „Siła naszych marzeń” (reż. Christian Duguay, Francja 2022, 109 min., dystrybucja: Best Film).

Kompas szkieletora

Materiały edukacyjne do filmu „Kompas szkieletora” (reż. Sandra L. Martin, USA 2022, 81 min., dystrybucja w Polsce: Forum Film Poland)

Blisko

Materiały edukacyjne do filmu „Blisko” (reż. Lukas Dhont, Belgia/Holandia/Francja 2022, 103 min., dystrybucja w Polsce: Młode Horyzonty)

Bezmiar

Materiały edukacyjne do filmu „Bezmiar” (reż. Emanuele Crialese, Włochy/Francja 2022, 97 min., dystrybucja w Polsce: Best Film)

Mavka i strażnicy lasu

Materiały edukacyjne do filmu „Mavka i strażnicy lasu” (reż. Oleg Malamuzh, Oleksandra Ruban, Ukraina 2023, 90 min., dystrybucja w Polsce: Monolith Films).

Kicia Kocia na pikniku

Materiały edukacyjne do filmu „Kicia Kocia na pikniku” (reż. M. Stróżycka, J. Rokosz, D. Litwiniak, K. Majsner, Polska 2023, 45 min., dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty)

Najlepsze urodziny królika Karola

Materiały edukacyjne do filmu „Najlepsze urodziny królika Karola” (reż. Michael Ekblad, Niemcy, Holandia, Szwecja 2021, 75 min., dystrybucja: Kino Dzieci).