Materiały edukacyjne

Munio. Strażnik Księżyca

Materiały edukacyjne do filmu „Munio. Strażnik Księżyca” (reż. Alexandre Heboyan, Benoît Philippon; Francja 2014; 85’)

Materiały edukacyjne

Scenariusz lekcji

Walory edukacyjne

Temat zajęć:
Magiczne światło – co mu zawdzięczamy?


Świecić można oczami albo przykładem, można widzieć światełko w tunelu albo przedstawić coś w nowym świetle. Co to wszystko znaczy? I dlaczego światło jest dla nas tak ważne? Warto o tym porozmawiać. Małym widzom pomoże w tym Munio – uroczy, choć nieco zagubiony bohater olśniewającej francuskiej animacji. Ku własnemu zaskoczeniu zostaje on mianowany na odpowiedzialną funkcję strażnika Księżyca. A ponieważ nie jest do tego zupełnie przygotowany – omal nie doprowadza do tragedii! Czy uda mu się naprawić błędy i przywrócić światu światło Księżyca?


Zagadnienia edukacyjne:

  • Skąd bierze się światło i po co jest nam potrzebne?
  • Słońce, Księżyc i gwiazdy – co się z nimi dzieje, gdy ich nie widać?
  • Świecić przykładem – co to znaczy?
  • Kino i światło – co mają ze sobą wspólnego?

Zobacz zwiastun filmu "Munio. Strażnik Księżyca":

Materiały edukacyjne

Pobierz materiały edukacyjne

Zaloguj się, żeby móc bezpłatnie korzystać z materiałów edukacyjnych, a jeśli nie masz konta - zarejestruj się.

Dowiedz się jak zamówić seans

Polecane materiały edukacyjne

Zobacz wszystkie scenariusze!

Pies i robot

Materiały edukacyjne do filmu „Pies i Robot” (reż. Pablo Berger, prod. Hiszpania, Francja 2023, 90 min., dystrybucja w Polsce: Best Film)

Wyspa Puffinów. Nowi przyjaciele

Materiały edukacyjne do filmu „Wyspa Puffinów. Nowi przyjaciele” (reż. Jeremy Purcell, prod. Wielka Brytania, Irlandia 2023, 80 min., dystrybucja w Polsce: Forum Film).

Pati i klątwa Posejdona

Materiały edukacyjne do filmu „Pati i klątwa Posejdona” (reż. David Alaux, Eric Tosti, Francja 2022, czas trwania: 95 min., dystrybucja w Polsce: Młode Horyzonty).

Chłopi

Materiały edukacyjne do filmu „Chłopi" (reż. DK Welchman, Hugh Welchman, prod. Polska 2023, 116 min., dystrybucja w Polsce: Next Film)

Mavka i strażnicy lasu

Materiały edukacyjne do filmu „Mavka i strażnicy lasu” (reż. Oleg Malamuzh, Oleksandra Ruban, Ukraina 2023, 90 min., dystrybucja w Polsce: Monolith Films).

Najlepsze urodziny królika Karola

Materiały edukacyjne do filmu „Najlepsze urodziny królika Karola” (reż. Michael Ekblad, Niemcy, Holandia, Szwecja 2021, 75 min., dystrybucja: Kino Dzieci).

Ernest i Celestyna: Misja muzyka

Materiały edukacyjne do filmu „Ernest i Celestyna: Misja muzyka” (reż. Julien Chheng, Jean-Christophe Roger, Francja/Luksemburg 2022, 80 min., dystrybucja w Polsce: Kino Świat)

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona

Materiały edukacyjne do filmu "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona" (reż. Tina Mackic, Szwecja 2022, 83 min.)

Szczęście Mikołajka

Materiały edukacyjne do filmu „Szczęście Mikołajka. Skąd się bierze radość?” (reż. Amandine Fredon, Benjamin Massoubre, Francja, Luksemburg 2022, 82', dystrybucja w Polsce: Monolith Films)