Blog

Zdalne nauczanie? Wykorzystaj interaktywne zadanie!

Dowiedz się jak zamówić seans

Grupy Wiekowe

Zagadnienia edukacyjne

Powrót do zdalnego nauczania może wiązać się z licznymi wyzwaniami. Jednym z nich jest problem z utrzymaniem zaangażowania uczniów. Czy Tobie również zdarzyło się tego doświadczyć? Przychodzimy z rozwiązaniem!

Powrót do zdalnego nauczania może wiązać się z licznymi wyzwaniami. Jednym z nich jest problem z utrzymaniem zaangażowania uczniów. Czy Tobie również zdarzyło się tego doświadczyć? Przychodzimy z rozwiązaniem! Nasze interaktywne karty pracy są doskonałym narzędziem, które rozbudzi zainteresowanie Twoich uczniów omawianym tematem. Jednocześnie w ciekawy, nieszablonowy sposób dostarczą im cennej wiedzy. Ty zyskasz dzięki temu gotowe, samoobsługowe rozwiązanie – i nie musisz nic sprawdzać! Twoi podopieczni w większości przypadków nie muszą znać fabuły filmu, by doskonale bawić się w trakcie rozwiązywania zadań. Wybierz propozycję przeznaczoną dla interesującej Cię grupy wiekowej i sprawdź, która z nich zachęci Twoich uczniów do samodzielnego sięgnięcia po wybrane dzieło filmowe.

Gra edukacyjna z „Piotrusiem Królikiem”

(dla uczniów klas 1-3)

Szukasz ciekawych edukacyjnych zadań dla uczniów klas 1-3? Zabierz ich w niezwykłą przygodę z „Piotrusiem Królikiem”! Przyjaciółka tytułowego bohatera filmu, uzdolniona plastycznie Bea, zgubiła swoje przybory do malowania. Czy Twoi podopieczni pomogą dziewczynie odnaleźć zgubę?

Kadr z gry edukacyjnej FILMU W SZKOLE

Na małych graczy czeka szereg zadań, które pozwolą im zdobyć wiedzę z różnych dziedzin i uporządkować nabyte informacje. Edukacyjna gra z „Piotrusiem Królikiem” będzie świetną okazją do utrwalenia wiadomości związanych z:

• wiedzą na temat roślin i zwierząt,
• znajomością ortografii,
• przysłowiami i bajkami,
• miesiącami i porami roku.

Grę edukacyjną wraz ze scenariuszem lekcji i filmikiem edukacyjnym znajdziesz TUTAJ.

Interaktywne zadania do animacji „Ron Usterka”

(dla klas 1-3)

Gdzie znajdziesz interesujące zadania dotyczące emocji, przyjaźni lub bezpieczeństwa w Internecie? Sprawdź nasze interaktywne karty do animacji „Ron Usterka”! Na Twoich podopiecznych z klas 1-3 czekają trzy komplety zadań, związane z niesamowitymi perypetiami poczciwego Barneya i jego niesfornego przyjaciela, robota o imieniu Ron.

Kadr z gry edukacyjnej FILMU W SZKOLE

Uczniowie mają szansę zmierzyć się z wyzwaniami dotyczącymi:

  • rozpoznawania i wyrażania emocji,
  • kwestii związanych z przyjaźnią,
  • efektywnej komunikacji,
  • bezpieczeństwa w Internecie.
Kadr z gry edukacyjnej FILMU W SZKOLE

Jaką jeszcze wiedzę mają szansę zyskać Twoi podopieczni w trakcie rozwiązywania interaktywnych zadań? Zajrzyj TUTAJ, by znaleźć aż trzy karty pracy do filmu. Przy okazji możesz także obejrzeć lekcję video, wysłuchać opinii nauczycieli i edukatorów filmowych o animacji oraz zapoznać się z zestawem materiałów edukacyjnych od dystrybutora.

Łamigłówki o dziełach sztuki z „Tarapatami 2”

(dla klas 4-6)

A może poszukujesz edukacyjnej rozrywki dla uczniów klas 4-6? Sprawdź interaktywne zagadki do filmu „Tarapaty 2”. Zabierz młodych graczy w niezwykłą przygodę tropem zaginionego dzieła sztuki. Twoi podopieczni zyskają przy okazji  szereg informacji związanych z impresjonizmem i malarstwem Claude’a Moneta.

Kadr z gry edukacyjnej FILMU W SZKOLE

Sprawdź TUTAJ, z jakimi łamigłówkami przyjdzie się zmierzyć Twoim uczniom! Dodatkowym wsparciem może być zestaw materiałów edukacyjnych od dystrybutora filmu oraz panel dyskusyjny z naszymi ekspertami.

Zestaw interaktywnych zadań do filmu „Mistrz”

(dla uczniów szkół ponadpodstawowych)

Uczysz w szkole ponadpodstawowej i szukasz angażujących zadań na lekcje historii lub język polskiego? Na Twoich uczniów czekają trzy interaktywne karty pracy do filmu „Mistrz”. To opowieść o losach Tadeusza Teddy’ego Pietrzykowskiego – boksera walczącego o przetrwanie w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau. Jakie informacje mogą zyskać w trakcie wypełniania poleceń i rozwiązywania quizowych zagadek związanych z seansem?

Kadr z gry edukacyjnej FILMU W SZKOLE

Uczniowie będą mieli szansę sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą m.in.:

  • faktów z życia Tadeusza „Teddy’ego” Pietrzykowskiego ,
  • sportu i sportowców w Auschwitz,
  • środków filmowego wyrazu.
Kadr z gry edukacyjnej FILMU W SZKOLE

Kliknij TU, by zobaczyć trzy interaktywne karty pracy do filmu. Zajrzyj przy okazji do zestawu materiałów edukacyjnych od dystrybutora filmu i obejrzyj wywiad z Eleonorą Szafran oraz lekcję video.

Karta pracy do filmu „Ostatni pojedynek”

(dla uczniów szkół ponadpodstawowych)

A może chcesz wyruszyć wraz z uczniami szkół ponadpodstawowych w podróż… do czasów średniowiecza? A przy okazji porozmawiać z nimi o tym, z jakimi ograniczeniami zmagały się kobiety na przestrzeni dziejów? Zachęć ich do skorzystania z interaktywnej karty pracy do filmu „Ostatni pojedynek”.

Kadr z gry edukacyjnej FILMU W SZKOLE

Twoi uczniowie w trakcie trzech rund rozgrywki będą mogli sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą codziennego życia kobiet w różnych epokach historycznych oraz dokonanych przez nich osiągnięć. Jaką nagrodę zdobędą w wygranym pojedynku? Zajrzyj TUTAJ, by się o tym przekonać. 

Inne pomysły na angażujące lekcje

A może szukasz innych pomysłów na ciekawe zajęcia? Kliknij w interesujący Cię TAG lub GRUPĘ WIEKOWĄ na stronie głównej serwisu, by odkryć szereg pomocnych edukacyjnych treści.

Paulina Kulesza

Dowiedz się jak zamówić seans

Najnowsze materiały edukacyjne

Zobacz wszystkie scenariusze!

„Jurek Maskonurek. Misja Puffinów”

Materiały edukacyjne do filmu „Jurek Maskonurek. Misja Puffinów” (reż. Nestor F. Dennis, Hiszpania, Włochy 2024, dystrybucja: Mówi Serwis)

„Niepewność. Zakochany Mickiewicz”

Materiały edukacyjne do filmu „Niepewność. Zakochany Mickiewicz” (reż. Waldemar Szarek, Polska 2024, dystrybucja: TVP)

„Leonardo. Odkrywca”

Materiały edukacyjne do filmu „Leonardo. Odkrywca” (reż. J. Capobianco, P. L. Granjon, Francja 2023, czas trwania: 100 min., dystrybucja w Polsce: Best Film)

„Jedno życie”

Materiały edukacyjne do filmu „Jedno życie” (reż. James Hawes, Wielka Brytania 2023, 110 min., dystrybucja: Monolith Films).

Strażniczka smoków

Materiały do filmu „Strażniczka smoków” (reż. Jianping Li, Salvador Simo, Hiszpania, Chiny 2024, 99 minut)

Kicia Kocia w przedszkolu

Materiały edukacyjne do filmu „Kicia Kocia w przedszkolu” (reż. M. Stróżycka, A. Błaszczyk, K. Majsner, Polska 2023, 42 min., dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty)

Przysięga Ireny

Materiały do filmu „Przysięga Ireny” (reż. Louise Archambault, Kanada, Polska 2023, 120 minut)

Kobieta z…

Materiały edukacyjne do filmu „Kobieta z...” (reż. Małgorzata Szumowska, Michał Englert, prod. Polska 2023, 132 min., dystrybucja: Next Film)

Film dla kosmitów

Materiały edukacyjne do „Filmu dla kosmitów” (reż. Piotr Stasik, Polska 2024, 73 min., dystrybucja: TVP)