Zdalne nauczanie? Wykorzystaj interaktywne zadanie!

Powrót do zdalnego nauczania może wiązać się z licznymi wyzwaniami. Jednym z nich jest problem z utrzymaniem zaangażowania uczniów. Czy Tobie również zdarzyło się tego doświadczyć? Przychodzimy z rozwiązaniem! Nasze interaktywne karty pracy są doskonałym narzędziem, które rozbudzi zainteresowanie Twoich uczniów omawianym tematem. Jednocześnie w ciekawy, nieszablonowy sposób dostarczą im cennej wiedzy. Ty zyskasz dzięki temu gotowe, samoobsługowe rozwiązanie – i nie musisz nic sprawdzać! Twoi podopieczni w większości przypadków nie muszą znać fabuły filmu, by doskonale bawić się w trakcie rozwiązywania zadań. Wybierz propozycję przeznaczoną dla interesującej Cię grupy wiekowej i sprawdź, która z nich zachęci Twoich uczniów do samodzielnego sięgnięcia po wybrane dzieło filmowe.

Gra edukacyjna z „Piotrusiem Królikiem”

(dla uczniów klas 1-3)

Szukasz ciekawych edukacyjnych zadań dla uczniów klas 1-3? Zabierz ich w niezwykłą przygodę z „Piotrusiem Królikiem”! Przyjaciółka tytułowego bohatera filmu, uzdolniona plastycznie Bea, zgubiła swoje przybory do malowania. Czy Twoi podopieczni pomogą dziewczynie odnaleźć zgubę?

Kadr z gry edukacyjnej FILMU W SZKOLE

Na małych graczy czeka szereg zadań, które pozwolą im zdobyć wiedzę z różnych dziedzin i uporządkować nabyte informacje. Edukacyjna gra z „Piotrusiem Królikiem” będzie świetną okazją do utrwalenia wiadomości związanych z:

• wiedzą na temat roślin i zwierząt,
• znajomością ortografii,
• przysłowiami i bajkami,
• miesiącami i porami roku.

Grę edukacyjną wraz ze scenariuszem lekcji i filmikiem edukacyjnym znajdziesz TUTAJ.

Interaktywne zadania do animacji „Ron Usterka”

(dla klas 1-3)

Gdzie znajdziesz interesujące zadania dotyczące emocji, przyjaźni lub bezpieczeństwa w Internecie? Sprawdź nasze interaktywne karty do animacji „Ron Usterka”! Na Twoich podopiecznych z klas 1-3 czekają trzy komplety zadań, związane z niesamowitymi perypetiami poczciwego Barneya i jego niesfornego przyjaciela, robota o imieniu Ron.

Kadr z gry edukacyjnej FILMU W SZKOLE

Uczniowie mają szansę zmierzyć się z wyzwaniami dotyczącymi:

  • rozpoznawania i wyrażania emocji,
  • kwestii związanych z przyjaźnią,
  • efektywnej komunikacji,
  • bezpieczeństwa w Internecie.
Kadr z gry edukacyjnej FILMU W SZKOLE

Jaką jeszcze wiedzę mają szansę zyskać Twoi podopieczni w trakcie rozwiązywania interaktywnych zadań? Zajrzyj TUTAJ, by znaleźć aż trzy karty pracy do filmu. Przy okazji możesz także obejrzeć lekcję video, wysłuchać opinii nauczycieli i edukatorów filmowych o animacji oraz zapoznać się z zestawem materiałów edukacyjnych od dystrybutora.

Łamigłówki o dziełach sztuki z „Tarapatami 2”

(dla klas 4-6)

A może poszukujesz edukacyjnej rozrywki dla uczniów klas 4-6? Sprawdź interaktywne zagadki do filmu „Tarapaty 2”. Zabierz młodych graczy w niezwykłą przygodę tropem zaginionego dzieła sztuki. Twoi podopieczni zyskają przy okazji  szereg informacji związanych z impresjonizmem i malarstwem Claude’a Moneta.

Kadr z gry edukacyjnej FILMU W SZKOLE

Sprawdź TUTAJ, z jakimi łamigłówkami przyjdzie się zmierzyć Twoim uczniom! Dodatkowym wsparciem może być zestaw materiałów edukacyjnych od dystrybutora filmu oraz panel dyskusyjny z naszymi ekspertami.

Zestaw interaktywnych zadań do filmu „Mistrz”

(dla uczniów szkół ponadpodstawowych)

Uczysz w szkole ponadpodstawowej i szukasz angażujących zadań na lekcje historii lub język polskiego? Na Twoich uczniów czekają trzy interaktywne karty pracy do filmu „Mistrz”. To opowieść o losach Tadeusza Teddy’ego Pietrzykowskiego – boksera walczącego o przetrwanie w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau. Jakie informacje mogą zyskać w trakcie wypełniania poleceń i rozwiązywania quizowych zagadek związanych z seansem?

Kadr z gry edukacyjnej FILMU W SZKOLE

Uczniowie będą mieli szansę sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą m.in.:

  • faktów z życia Tadeusza „Teddy’ego” Pietrzykowskiego ,
  • sportu i sportowców w Auschwitz,
  • środków filmowego wyrazu.
Kadr z gry edukacyjnej FILMU W SZKOLE

Kliknij TU, by zobaczyć trzy interaktywne karty pracy do filmu. Zajrzyj przy okazji do zestawu materiałów edukacyjnych od dystrybutora filmu i obejrzyj wywiad z Eleonorą Szafran oraz lekcję video.

Karta pracy do filmu „Ostatni pojedynek”

(dla uczniów szkół ponadpodstawowych)

A może chcesz wyruszyć wraz z uczniami szkół ponadpodstawowych w podróż… do czasów średniowiecza? A przy okazji porozmawiać z nimi o tym, z jakimi ograniczeniami zmagały się kobiety na przestrzeni dziejów? Zachęć ich do skorzystania z interaktywnej karty pracy do filmu „Ostatni pojedynek”.

Kadr z gry edukacyjnej FILMU W SZKOLE

Twoi uczniowie w trakcie trzech rund rozgrywki będą mogli sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą codziennego życia kobiet w różnych epokach historycznych oraz dokonanych przez nich osiągnięć. Jaką nagrodę zdobędą w wygranym pojedynku? Zajrzyj TUTAJ, by się o tym przekonać. 

Inne pomysły na angażujące lekcje

A może szukasz innych pomysłów na ciekawe zajęcia? Kliknij w interesujący Cię TAG lub GRUPĘ WIEKOWĄ na stronie głównej serwisu, by odkryć szereg pomocnych edukacyjnych treści.

Paulina Kulesza