Blog

Warsztaty dla przyszłej branży filmowej Serio Pro

Dowiedz się jak zamówić seans

Napisz scenariusz serialu albo nakręć własny film

Grupy Wiekowe

Zagadnienia edukacyjne

Serio Pro to warsztaty dla przyszłych twórców filmowych i wymarzone wakacje dla każdej młodej osoby, która interesuje się kinem. Współorganizatorem jest Szkoła Filmowa w Łodzi. Poinformuj swojego zdolnego ucznia lub uczennicę o tym wydarzeniu. Zapisy trwają tylko do 4 lipca.

Dla kogo są warsztaty Serio Pro?

Twoje dziecko, uczeń lub inna znajoma, młoda osoba marzy o pracy w branży filmowej? Ogląda mnóstwo filmów, jest chodzącą encyklopedią wiedzy filmowej, a może podejmuje już własne próby artystyczne? Koniecznie poinformuj ją o warsztatach dla przyszłej branży filmowej Serio Pro, współorganizowanych przez Szkołę Filmową w Łodzi.

Do wyboru są dwie ścieżki edukacyjne: pisanie scenariusza serialu lub tworzenie filmu. W ramach każdej ze ścieżek odbywa się ponad 70 godzin zajęć warsztatowych, prowadzonych przez 15 ekspertów z branży, w tym oscarowymi i canneńskimi twórcami (lista prowadzących nie została jeszcze podana). Oprócz realizacji wspólnego projektu uczestnicy dowiedzą się wielu ważnych informacji o realiach produkcji i dystrybucji filmowej w Polsce.

Jak czytamy na stronie organizatora www.serio.pro:

Serio Pro. Warsztaty dla przyszłej branży filmowej to coś więcej niż obóz filmowy. To przede wszystkim praktyka, praca na własnych pomysłach, pobudzanie kreatywności, improwizacje aktorskie i spora dawka wiedzy filmowej. To również konsultacje i spotkania z twórcami oscarowych i canneńskich dzieł.

Team effort” to sformułowanie klucz Serio Pro, które coraz częściej przewija się w kontekście twórczej pracy nad filmem. Podkreślanie wysiłku zespołowego jest związane z dążeniem do twórczego zderzania opinii, czerpania ze specjalistycznej wiedzy przedstawicieli różnych pionów, wzbogacania scenariusza, wybieranie najlepszych rozwiązań i narzędzi na plan i postprodukcję, które wpływają pozytywnie na artystyczną jakość filmu.

Warsztaty skierowane są do osób, które chcą zdobywać doświadczenie i poszerzać wiedzę związaną ze sztuką audiowizualną.

Kiedy i gdzie odbywają się warsztaty Serio Pro?

Warsztaty są podzielone na trzy etapy.

Główna część warsztatów:
Data: 12-18 sierpnia 2024 r.
Miejsce: Szkoła Filmowa w Łodzi

II etap warsztatów:
Data: 2 dni między 23-28 września 2024 r.
Miejsce: Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

III etap warsztatów:
Data: 24-25 października 2024 r.
Miejsce: 15. Festiwal Kamera Akcja w Łodzi

Wyżywienie i nocleg są sfinansowane przez organizatorów. Dodatkowo uczestnicy otrzymują dostęp do komunikatora społecznościowego, materiałów edukacyjnych, sekcji Industry na Fstiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni oraz karnet na Festiwal Kamera Akcja w Łodzi, umożliwiający udział we wszystkich wydarzeniach festiwalu.

Jak zapisać się na warsztaty Serio Pro?

Zapisy odbywają się poprzez stronę www.serio.pro, ale uwaga! Trwają tylko do 4 lipca, a liczba miejsc jest ograniczona. Spośród zgłoszeń organizatorzy wybiorą najlepszych 26. kandydatów.

Dowiedz się więcej na stronie i zapisz się na warsztaty na stronie www.serio.pro.

Katarzyna Kebernik

Dowiedz się jak zamówić seans

Najnowsze materiały edukacyjne

Zobacz wszystkie scenariusze!

„Był sobie kot”

Materiały edukacyjne do filmu „Był sobie kot” (reż. C. Jenkins, Wielka Brytania/Kanada 2024, 88 min., dystrybucja: Monolith Films)

„Jurek Maskonurek. Misja Puffinów”

Materiały edukacyjne do filmu „Jurek Maskonurek. Misja Puffinów” (reż. Nestor F. Dennis, Hiszpania, Włochy 2024, dystrybucja: Mówi Serwis)

„Niepewność. Zakochany Mickiewicz”

Materiały edukacyjne do filmu „Niepewność. Zakochany Mickiewicz” (reż. Waldemar Szarek, Polska 2024, dystrybucja: TVP)

„Leonardo. Odkrywca”

Materiały edukacyjne do filmu „Leonardo. Odkrywca” (reż. J. Capobianco, P. L. Granjon, Francja 2023, czas trwania: 100 min., dystrybucja w Polsce: Best Film)

„Jedno życie”

Materiały edukacyjne do filmu „Jedno życie” (reż. James Hawes, Wielka Brytania 2023, 110 min., dystrybucja: Monolith Films).

Strażniczka smoków

Materiały do filmu „Strażniczka smoków” (reż. Jianping Li, Salvador Simo, Hiszpania, Chiny 2024, 99 minut)

Kicia Kocia w przedszkolu

Materiały edukacyjne do filmu „Kicia Kocia w przedszkolu” (reż. M. Stróżycka, A. Błaszczyk, K. Majsner, Polska 2023, 42 min., dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty)

Przysięga Ireny

Materiały do filmu „Przysięga Ireny” (reż. Louise Archambault, Kanada, Polska 2023, 120 minut)

Kobieta z…

Materiały edukacyjne do filmu „Kobieta z...” (reż. Małgorzata Szumowska, Michał Englert, prod. Polska 2023, 132 min., dystrybucja: Next Film)