Blog

WALENTYNKI W SZKOLE – Najbardziej wartościowe filmy o miłości [cz. 2]

Dowiedz się jak zamówić seans

Grupy Wiekowe

Klasowe walentynki są dobrą okazją, by porozmawiać z uczniami o uczuciach i sposobach ich wyrażania. Ciekawym punktem wyjścia do dyskusji może być… filmowy seans. Zajrzyj do drugiej części naszego zestawienia i sprawdź, która z propozycji zainteresuje Twoich podopiecznych.

Klasowe walentynki są dobrą okazją, by porozmawiać z uczniami o uczuciach i sposobach ich wyrażania. Ciekawym punktem wyjścia do dyskusji może być… filmowy seans. Zajrzyj do drugiej części naszego zestawienia i sprawdź, która z propozycji zainteresuje Twoich podopiecznych.

„Ania z Zielonego Wzgórza”

dla klas 4-6

Ania, bohaterka znana z kart powieści autorstwa Lucy Maud Montgomery, jest sierotą. Samotność, poczucie niedopasowania i odrzucenia – to bolesne uczucia, które są nieobce dziewczynce. Wszystko jednak zaczyna się stopniowo zmieniać, kiedy Ania zostaje adoptowana przez rodzeństwo Cuthbertów. W końcu odnajduje bliskość i akceptację, nawiązuje przyjaźnie i przeżywa swoje pierwsze zauroczenie…

Po projekcji filmu „Ania z Zielonego Wzgórza” warto będzie porozmawiać z uczniami o tym, jakie znaczenie w życiu człowieka mają przyjaźń i miłość. Wsparciem w dyskusji będzie nasz autorski scenariusz lekcji, w którym znajdziesz również praktyczne wskazówki dotyczące sposobów wyrażania uczuć i emocji.

„Twój Simon”

dla uczniów klas 7-8 i szkół ponadpodstawowych

Nastoletni Simon ma paczkę zgranych przyjaciół, akceptującą rodzinę i… skrywaną przed światem tajemnicę. Bohater jest gejem, który nie dokonał coming outu. Wystarczy jednak chwila nieostrożności, by jego prywatna korespondencja została opublikowana przez złośliwego kolegę na portalu społecznościowym… Jak najbliżsi Simona zareagują na jego sekret?

Kadr z filmu „Twój Simon”, reż. Greg Berlanti, USA 2018 (dystrybucja w Polsce: Imperial-Cinepix)

Seans filmu „Twój Simon” przypomni Twoim uczniom o tym, że każdy zasługuje na miłość. Jednocześnie uwrażliwi młodych widzów na problemy związane z cudzą odmiennością. Chcesz porozmawiać po projekcji m.in. poszukiwaniu akceptacji i własnej tożsamości? Pomogą Ci w tym nasze materiały edukacyjne, które znajdziesz TUTAJ.

„Zimna Wojna”

dla uczniów szkół ponadpodstawowych

A może szukasz filmu, który będzie bazą do omówienia motywu niespełnionej miłości? Sięgnij po oscarowe dzieło! Skomplikowane losy pary kochanków ukazane w „Zimnej Wojnie” mogą być przyczynkiem do dyskusji o tragicznym w skutkach uczuciu. Przy okazji warto będzie porozmawiać z młodymi widzami o tym, w jaki sposób wielka historia determinuje życie bohaterów.

Kadr z filmu „Zimna wojna”, reż. Paweł Pawlikowski, prod. Polska 2018 (dystrybucja: Kino Świat)

Więcej zagadnień wartych omówienia znajdziesz w naszym autorskim scenariuszu lekcji.

Szukasz innych pomysłów na klasowe walentynki?

Zajrzyj do pierwszej części naszego zestawienia, gdzie znajdziesz inne propozycje dla różnych grup wiekowych. Chcesz mieć nieograniczony dostęp do materiałów edukacyjnych? Skorzystaj z pakietu PREMIUM. W cenie 19,90 zł zyskasz kwartalny dostęp do pełnej bazy naszych zasobów, wśród których znajdziesz m.in. inspirujące scenariusze zajęć, filmy edukacyjne i lekcje multimedialne.

Paulina Kulesza

Dowiedz się jak zamówić seans

Najnowsze materiały edukacyjne

Zobacz wszystkie scenariusze!

„Jurek Maskonurek. Misja Puffinów”

Materiały edukacyjne do filmu „Jurek Maskonurek. Misja Puffinów” (reż. Nestor F. Dennis, Hiszpania, Włochy 2024, dystrybucja: Mówi Serwis)

„Niepewność. Zakochany Mickiewicz”

Materiały edukacyjne do filmu „Niepewność. Zakochany Mickiewicz” (reż. Waldemar Szarek, Polska 2024, dystrybucja: TVP)

„Leonardo. Odkrywca”

Materiały edukacyjne do filmu „Leonardo. Odkrywca” (reż. J. Capobianco, P. L. Granjon, Francja 2023, czas trwania: 100 min., dystrybucja w Polsce: Best Film)

„Jedno życie”

Materiały edukacyjne do filmu „Jedno życie” (reż. James Hawes, Wielka Brytania 2023, 110 min., dystrybucja: Monolith Films).

Strażniczka smoków

Materiały do filmu „Strażniczka smoków” (reż. Jianping Li, Salvador Simo, Hiszpania, Chiny 2024, 99 minut)

Kicia Kocia w przedszkolu

Materiały edukacyjne do filmu „Kicia Kocia w przedszkolu” (reż. M. Stróżycka, A. Błaszczyk, K. Majsner, Polska 2023, 42 min., dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty)

Przysięga Ireny

Materiały do filmu „Przysięga Ireny” (reż. Louise Archambault, Kanada, Polska 2023, 120 minut)

Kobieta z…

Materiały edukacyjne do filmu „Kobieta z...” (reż. Małgorzata Szumowska, Michał Englert, prod. Polska 2023, 132 min., dystrybucja: Next Film)

Film dla kosmitów

Materiały edukacyjne do „Filmu dla kosmitów” (reż. Piotr Stasik, Polska 2024, 73 min., dystrybucja: TVP)