„Szkoła magicznych zwierząt”. Dydaktyczne zalety seansu

Szukasz ciekawej filmowej propozycji dla klas 1-3 i 4-6? Polecamy „Szkołę magicznych zwierząt”! Pełna fantazji opowieść czerpiąca z konwencji musicalu ma szansę skraść serca Twoich podopiecznych. Seans będzie przy okazji ciekawym punktem wyjścia do przeprowadzenia zajęć. Jakie walory edukacyjne odnajdziesz w filmie? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj kilka z nich!

„Szkoła magicznych zwierząt” to adaptacja pierwszego tom popularnego cyklu autorstwa Margit Auer. Bohaterką filmu jest Ida – uczennica, która próbuje zaadaptować się w nowej szkole. Wkrótce zaprzyjaźnia się z klasowym outsiderem, Bennim. Razem uczęszczają na zajęcia ekscentrycznej panny Cornfield. Pewnego dnia nauczycielka przedstawia im poszukiwacza magicznych zwierząt… To zaledwie wstęp do opowieści o pięknej przyjaźni pomiędzy młodymi bohaterami a pupilami o niezwykłych zdolnościach, a także punkt wyjścia do kryminalnej intrygi, którą Ida i Benni będą próbowali rozwikłać wspólnymi siłami. W naszym artykule znajdziesz kilka tematów wartych rozwinięcia w dyskusji po seansie.

Ciekawostki na temat (nie tylko magicznych!) zwierząt

Seans filmu „Szkoła magicznych zwierząt” może być intrygującym wstępem do rozmowy na temat czworonogów i ich zwyczajów. Film ma szansę rozbudzić w młodych widzach fascynację światem fauny. Będzie także ciekawym punktem wyjścia do rozmowy na temat odpowiedzialności związanej z opieką nad zwierzęcym pupilem. Po projekcji możesz przeprowadzić niebanalne zajęcia na wspomniane tematy. Skorzystaj w tym celu z darmowego scenariusza lekcji od dystrybutora filmu – kliknij TUTAJ, by go pobrać.

Jak radzić sobie z życiową zmianą?

To kolejne pytanie, z którymi będą mogli zmierzyć się młodzi widzowie w trakcie seansu. Główna bohaterka filmu zmienia szkołę i miejsce zamieszkania. Zaadaptowanie się w nowym miejscu i znalezienie przyjaciół to tylko niektóre z wyzwań, jakim będzie musiała stawić czoła. W jaki sposób Idze uda się oswoić lęk przed nieznanym? Projekcja filmu będzie wartościową bazą do rozmowy z uczniami na temat niełatwych życiowych zmian i tego, jak sobie z nimi radzić.

O (niełatwych) relacjach rówieśniczych

W toku rozwoju akcji Ida przekona się, że relacje z rówieśnikami bywają skomplikowane. Nowe koleżanki z klasy początkowo kpią z bohaterki. Jej najlepszy kompan, Benni, czuje zazdrość w momencie, gdy Ida zaczyna przyjaźnić się z buntowniczym Jo. Czy w takiej sytuacji chłopiec miał prawo czuć się odrzucony? Na czym polega prawdziwa przyjaźń? Jak radzić sobie z wykluczeniem rówieśniczym? Po seansie filmu warto będzie przypomnieć młodym widzom, że składnikami udanych relacji są m.in. szczerość, wsparcie i wzajemne zaangażowanie. Bardzo istotna jest także umiejętność przepraszania i wyciągania wniosków z własnych błędów, o czym przekonuje się główna bohaterka.

Rozwijaj swoją wyobraźnię!

Seans „Szkoły magicznych zwierząt” ma szansę także otworzyć Twoich podopiecznych na świat magii i nieposkromionej fantazji. Panna Cornfield, wychowawczyni Idy i Benniego, w swojej pracy korzystała z dalekich od sztampy metod pedagogicznych. Dzięki temu potrafiła zainspirować swoich uczniów do nieszablonowego myślenia, wykraczania poza schematy i rozwijania swojej wyobraźni. Projekcja „Szkoły magicznych zwierząt” może rozbudzić fantazję i kreatywność także u Twoich podopiecznych.  

Musical, kryminał – o cechach filmowej konwencji

„Szkoła magicznych zwierząt” garściami czerpie z konwencji musicalu. Chwytliwe melodie, wpadające w ucho piosenki śpiewane przez głównych bohaterów – czy Twoi uczniowie potrafią wskazać także inne charakterystyczne cechy tego gatunku filmowego? Film będzie także gratką dla fanów detektywistycznych zagadek i kryminalnych intryg. Czy Twoi podopieczni będą umieli zidentyfikować sprawcę tajemniczych kradzieży w szkole? Jedno jest pewne: seans „Szkoły magicznych zwierząt” w sprawny sposób połączy przyjemność płynącą z rozrywki z edukacyjną wartością.

Kliknij tutaj i POBIERZ bezpłatną broszurę ze scenariuszem zajęć od dystrybutora filmu!

Na film „Szkoła magicznych zwierząt” zapraszamy do kin.

Paulina Kulesza