Blog

Świętuj Dzień Dziecka z Filmem w Szkole. Filmowe propozycje dla każdej grupy wiekowej

Grupy Wiekowe

Zagadnienia edukacyjne

Jeszcze moment i w kalendarzu zawita czerwiec. Wraz z jego początkiem świętować będziemy Dzień Dziecka. Zastanawiasz się, jak umilić uczniom tę wyjątkową okazję? Szukasz pomysłów, które można bezpiecznie wcielić w życie – także w dobie pandemii? Zachęcamy do świętowania z filmem! Przygotowaliśmy kilka interesujących propozycji, wśród których znajdziesz inspiracje przeznaczone dla każdej grupy wiekowej. Mogą one sprawić, że Dzień Dziecka upłynie uczniom w miłej atmosferze, a jednocześnie przyniosą pretekst do ciekawych refleksji.

Jeszcze moment i w kalendarzu zawita czerwiec. Wraz z jego początkiem świętować będziemy Dzień Dziecka. Zastanawiasz się, jak umilić uczniom tę wyjątkową okazję? Szukasz pomysłów, które można bezpiecznie wcielić w życie – także w dobie pandemii? Zachęcamy do świętowania z filmem! Przygotowaliśmy kilka interesujących propozycji, wśród których znajdziesz inspiracje przeznaczone dla każdej grupy wiekowej. Mogą one sprawić, że Dzień Dziecka upłynie uczniom w miłej atmosferze. Rekomendowane przez nas tytuły przyniosą także pretekst do ciekawych refleksji.

Kadr z filmu „Dzieci z Bullerbyn” (reż. Lasse Hallström, prod. Szwecja 1986, dystrybutor w Polsce: Monolith Films)

Dla klas 1-3: „Dzieci z Bullerbyn”

Uczysz w klasach 1-3 i zastanawiasz się, czy przy okazji Dnia Dziecka warto nawiązać do którejś z lektur? A może, po prostu: szukasz pomysłu na niesztampowe zajęcia? Zapoznaj się z naszymi materiałami edukacyjnymi do filmu „Dzieci z Bullerbyn”. Filmowa adaptacja ponadczasowej klasyki literatury dziecięcej obfituje w ekscytujące przygody, w których udział biorą młodzi bohaterowie. Seans może być ponadto ciekawym punktem wyjścia do dyskusji na temat bezpiecznych form zabawy i spędzania wolnego czasu. Zajrzyj do naszego autorskiego scenariusza lekcji, by zaczerpnąć dodatkowych inspiracji.

Dla klas 4-6: „Tarapaty”

Wakacyjny klimat, niebanalna intryga i zapowiedź prawdziwej przygody… O jakim filmie mowa? Oczywiście – o „Tarapatach”! Opowieść o dwójce dziecięcych bohaterów, poszukujących tajemniczego skarbu, to interesująca propozycja na filmowy Dzień Dziecka dla klas 4-6. Nasz autorski scenariusz lekcji do filmu będzie bazą do rozmowy na temat przyjaźni i odpowiedzialności, a ponadto pomoże przygotować uczniów do bezpiecznego spędzenia wakacji. Myślisz o podwójnym seansie? Warto skorzystać także z naszych materiałów edukacyjnych do „Tarapatów 2”. To przepis na niebanalną, dydaktyczną przygodę!

Dla klas 7-8: „Shazam”

Któż z nas nie chciał kiedyś zostać superbohaterem? Przekonaj się, czy marzą o tym również Twoi uczniowie! Świetnym pretekstem do rozmowy na ten temat będzie nasz autorski scenariusz zajęć do filmu „Shazam”. Pełna błyskotliwego humoru historia nastoletniego chłopca, który za sprawą magicznego słowa zmienia się w potężnego herosa, to doskonały filmowy wybór na Dzień Dziecka. Zastanawiasz się, jakie zagadnienia warto poruszyć po seansie? Wsparciem mogą być nasze materiały edukacyjne. Dzięki nim porozmawiasz z uczniami o dojrzewaniu, odpowiedzialności i autokreacji. Sprawdź, o jakich jeszcze tematach warto przy okazji podyskutować.

Dla uczniów szkół ponadpodstawowych: „Córka trenera”

Chcesz z okazji Dnia Dziecka pokazać uczniom film w letnim klimacie, z inteligentnym scenariuszem i niewymuszonym humorem? Dobrym wyborem dla uczniów szkół ponadpodstawowych będzie „Córka trenera”. Utrzymana w wakacyjnym tonie opowieść o trudnej relacji między nastoletnią Wiktorią a jej ambitnym ojcem może być punktem wyjścia do dyskusji o poszukiwaniu własnej życiowej drogi. Chcesz przy okazji podyskutować o konflikcie pokoleń i roli, jaką może pełnić w filmie sportowa rozgrywka? Sięgnij po nasz autorski scenariusz zajęć. Znajdziesz w nim także przykłady innych zagadnień, o których warto porozmawiać po projekcji

Kadr z filmu “Córka Trenera” (reż. Łukasz Grzegorzek, prod. Polska 2018, dystrybutor: Akson Dystrybucja Sp. z o.o.)

Poszukujesz inspiracji?

Szukasz innych, niebanalnych pomysłów na filmowy Dzień Dziecka? Klikając w zakładkę GRUPY WIEKOWE w naszym serwisie znajdziesz szereg zasobów dedykowanych dla interesującej Cię kategorii wiekowej. Z proponowanych materiałów możesz skorzystać także w wersji PREMIUM, dzięki czemu zyskasz nieograniczony dostęp do naszej bazy dydaktycznej w cenie 19,90 zł za kwartał.

Paulina Kulesza

Dowiedz się jak zamówić seans

Najnowsze materiały edukacyjne

Zobacz wszystkie scenariusze!

Chłopi

Materiały edukacyjne do filmu „Chłopi" (reż. DK Welchman, Hugh Welchman, prod. Polska 2023, 116 min., dystrybucja w Polsce: Next Film)

Neneh: Gwiazda baletu

Materiały edukacyjne do filmu ‚,Neneh: Gwiazda baletu" (reż. Ramzi Ben Sliman, prod. Francja 2022, 97 min., dystrybucja w Polsce: Galapagos Films)

Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy

Materiały edukacyjne do filmu „Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy” (reż. Guillaume Maidatchevsky, Francja/ Szwajcaria 2023, 83 min., dystrybucja w Polsce: M2 Films).

Siła naszych marzeń

Materiały edukacyjne do filmu „Siła naszych marzeń” (reż. Christian Duguay, Francja 2022, 109 min., dystrybucja: Best Film).

Kompas szkieletora

Materiały edukacyjne do filmu „Kompas szkieletora” (reż. Sandra L. Martin, USA 2022, 81 min., dystrybucja w Polsce: Forum Film Poland)

Raport Pileckiego

Materiały edukacyjne do filmu „Raport Pileckiego" (reż. Krzysztof Łukasiewicz, Polska 2023, 117 min., dystrybucja w Polsce: TVP Dystrybucja Kinowa)

Blisko

Materiały edukacyjne do filmu „Blisko” (reż. Lukas Dhont, Belgia/Holandia/Francja 2022, 103 min., dystrybucja w Polsce: Młode Horyzonty)

Bezmiar

Materiały edukacyjne do filmu „Bezmiar” (reż. Emanuele Crialese, Włochy/Francja 2022, 97 min., dystrybucja w Polsce: Best Film)

Mavka i strażnicy lasu

Materiały edukacyjne do filmu „Mavka i strażnicy lasu” (reż. Oleg Malamuzh, Oleksandra Ruban, Ukraina 2023, 90 min., dystrybucja w Polsce: Monolith Films).