Blog

Świętuj Dzień Dziecka z Filmem w Szkole. Filmowe propozycje dla każdej grupy wiekowej

Grupy Wiekowe

Zagadnienia edukacyjne

Jeszcze moment i w kalendarzu zawita czerwiec. Wraz z jego początkiem świętować będziemy Dzień Dziecka. Zastanawiasz się, jak umilić uczniom tę wyjątkową okazję? Szukasz pomysłów, które można bezpiecznie wcielić w życie – także w dobie pandemii? Zachęcamy do świętowania z filmem! Przygotowaliśmy kilka interesujących propozycji, wśród których znajdziesz inspiracje przeznaczone dla każdej grupy wiekowej. Mogą one sprawić, że Dzień Dziecka upłynie uczniom w miłej atmosferze, a jednocześnie przyniosą pretekst do ciekawych refleksji.

Jeszcze moment i w kalendarzu zawita czerwiec. Wraz z jego początkiem świętować będziemy Dzień Dziecka. Zastanawiasz się, jak umilić uczniom tę wyjątkową okazję? Szukasz pomysłów, które można bezpiecznie wcielić w życie – także w dobie pandemii? Zachęcamy do świętowania z filmem! Przygotowaliśmy kilka interesujących propozycji, wśród których znajdziesz inspiracje przeznaczone dla każdej grupy wiekowej. Mogą one sprawić, że Dzień Dziecka upłynie uczniom w miłej atmosferze. Rekomendowane przez nas tytuły przyniosą także pretekst do ciekawych refleksji.

Kadr z filmu „Dzieci z Bullerbyn” (reż. Lasse Hallström, prod. Szwecja 1986, dystrybutor w Polsce: Monolith Films)

Dla klas 1-3: „Dzieci z Bullerbyn”

Uczysz w klasach 1-3 i zastanawiasz się, czy przy okazji Dnia Dziecka warto nawiązać do którejś z lektur? A może, po prostu: szukasz pomysłu na niesztampowe zajęcia? Zapoznaj się z naszymi materiałami edukacyjnymi do filmu „Dzieci z Bullerbyn”. Filmowa adaptacja ponadczasowej klasyki literatury dziecięcej obfituje w ekscytujące przygody, w których udział biorą młodzi bohaterowie. Seans może być ponadto ciekawym punktem wyjścia do dyskusji na temat bezpiecznych form zabawy i spędzania wolnego czasu. Zajrzyj do naszego autorskiego scenariusza lekcji, by zaczerpnąć dodatkowych inspiracji.

Dla klas 4-6: „Tarapaty”

Wakacyjny klimat, niebanalna intryga i zapowiedź prawdziwej przygody… O jakim filmie mowa? Oczywiście – o „Tarapatach”! Opowieść o dwójce dziecięcych bohaterów, poszukujących tajemniczego skarbu, to interesująca propozycja na filmowy Dzień Dziecka dla klas 4-6. Nasz autorski scenariusz lekcji do filmu będzie bazą do rozmowy na temat przyjaźni i odpowiedzialności, a ponadto pomoże przygotować uczniów do bezpiecznego spędzenia wakacji. Myślisz o podwójnym seansie? Warto skorzystać także z naszych materiałów edukacyjnych do „Tarapatów 2”. To przepis na niebanalną, dydaktyczną przygodę!

Dla klas 7-8: „Shazam”

Któż z nas nie chciał kiedyś zostać superbohaterem? Przekonaj się, czy marzą o tym również Twoi uczniowie! Świetnym pretekstem do rozmowy na ten temat będzie nasz autorski scenariusz zajęć do filmu „Shazam”. Pełna błyskotliwego humoru historia nastoletniego chłopca, który za sprawą magicznego słowa zmienia się w potężnego herosa, to doskonały filmowy wybór na Dzień Dziecka. Zastanawiasz się, jakie zagadnienia warto poruszyć po seansie? Wsparciem mogą być nasze materiały edukacyjne. Dzięki nim porozmawiasz z uczniami o dojrzewaniu, odpowiedzialności i autokreacji. Sprawdź, o jakich jeszcze tematach warto przy okazji podyskutować.

Dla uczniów szkół ponadpodstawowych: „Córka trenera”

Chcesz z okazji Dnia Dziecka pokazać uczniom film w letnim klimacie, z inteligentnym scenariuszem i niewymuszonym humorem? Dobrym wyborem dla uczniów szkół ponadpodstawowych będzie „Córka trenera”. Utrzymana w wakacyjnym tonie opowieść o trudnej relacji między nastoletnią Wiktorią a jej ambitnym ojcem może być punktem wyjścia do dyskusji o poszukiwaniu własnej życiowej drogi. Chcesz przy okazji podyskutować o konflikcie pokoleń i roli, jaką może pełnić w filmie sportowa rozgrywka? Sięgnij po nasz autorski scenariusz zajęć. Znajdziesz w nim także przykłady innych zagadnień, o których warto porozmawiać po projekcji

Kadr z filmu “Córka Trenera” (reż. Łukasz Grzegorzek, prod. Polska 2018, dystrybutor: Akson Dystrybucja Sp. z o.o.)

Poszukujesz inspiracji?

Szukasz innych, niebanalnych pomysłów na filmowy Dzień Dziecka? Klikając w zakładkę GRUPY WIEKOWE w naszym serwisie znajdziesz szereg zasobów dedykowanych dla interesującej Cię kategorii wiekowej. Z proponowanych materiałów możesz skorzystać także w wersji PREMIUM, dzięki czemu zyskasz nieograniczony dostęp do naszej bazy dydaktycznej w cenie 19,90 zł za kwartał.

Paulina Kulesza

Dowiedz się jak zamówić seans

Najnowsze materiały edukacyjne

Zobacz wszystkie scenariusze!

Kos

Materiały edukacyjne do filmu „Kos” (reż. Paweł Maślona, prod. Polska 2023, 118 min., dystrybucja: TVP)

Pies i robot

Materiały edukacyjne do filmu „Pies i Robot” (reż. Pablo Berger, prod. Hiszpania, Francja 2023, 90 min., dystrybucja w Polsce: Best Film)

Wyspa Puffinów. Nowi przyjaciele

Materiały edukacyjne do filmu „Wyspa Puffinów. Nowi przyjaciele” (reż. Jeremy Purcell, prod. Wielka Brytania, Irlandia 2023, 80 min., dystrybucja w Polsce: Forum Film).

Akademia pana Kleksa

Materiały edukacyjne do filmu „Akademia pana Kleksa" (reż. Maciej Kawulski, prod. Polska 2023, czas trwania: 127 min., dystrybucja: Next Film).

Cudowny chłopak. Biały ptak

Materiały edukacyjne do filmu „Cudowny Chłopak. Biały ptak" (reż. Marc Forster, prod. USA 2023, czas trwania: 122 min., dystrybucja: Monolith Films).

W nich cała nadzieja

Materiały edukacyjne do filmu "W nich cała nadzieja" (reż. Piotr Biedroń, prod. Polska 2023, czas trwania: 89 min., dystrybucja: Galapagos Films).

Skąd dokąd

Materiały edukacyjne do filmu „Skąd dokąd" (reż. Maciek Hamela, Polska-Ukraina 2023, czas trwania: 90 min., dystrybucja: So Films).

Kicia Kocia pod choinkę

Materiały edukacyjne do filmu „Kicia Kocia pod choinkę” (reż. M. Stróżycka, Anna Błaszczyk, D. Litwiniak, Polska 2023, 45 min., dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty)

Kajtek Czarodziej

Materiały edukacyjne do filmu „Kajtek Czarodziej” (reż. Magdalena Łazarkiewicz, Polska 2023, czas trwania: 105 min., dystrybucja: Kino Świat).