Sprawdź materiały edukacyjne do „Ostatniego pojedynku”!

Szukasz historycznego filmu, który nawiązywałby w swojej wymowie do aktualnej sytuacji społecznej i politycznej? Chcesz podyskutować o ruchu #MeToo, odwołując się do przykładów znanych z historii? Pragniesz przedstawić uczniom przykład bohaterki, która z poświęceniem walczyła o prawdę w społeczeństwie zdominowanym przez mężczyzn? A może chcesz porozmawiać z uczniami o elementach średniowiecznej obyczajowości: kulturze pojedynku, znaczeniu małżeństwa i pozycji kobiety w ówczesnej hierarchii społecznej? „Ostatni pojedynek” Ridleya Scotta będzie doskonałą, filmową bazą do dyskusji na wyżej wspomniane tematy. Zwłaszcza z wyjątkowymi materiałami edukacyjnymi od dystrybutora filmu!

Kadr z filmu „Ostatni pojedynek”, reż. Ridley Scott, prod. USA / Wielka Brytania 2021 (dystrybucja: Disney Polska)

Wśród bogatych zasobów edukacyjnych do „Ostatniego pojedynku”, współtworzonych we współpracy z ekspertami, znajdziesz:

broszurę, na którą składają się cztery scenariusze zajęć, 2 teksty problemowe i omówienie walorów edukacyjnych filmu – do wykorzystania na lekcji języka polskiego, godziny wychowawczej i historii,

lekcję wideo, w której omówione zostają najważniejsze konteksty związane z filmem,

interaktywną kartę pracy, która w niebanalny sposób poszerzy i utrwali wiedzę po seansie.

Kliknij, by zapoznać się z materiałami edukacyjnymi do „Ostatniego pojedynku” i przekonać się, które z nich pomogą Ci w przygotowaniu wartościowych zajęć!

Paulina Kulesza