Blog

Renifer Niko i zaginione sanie Mikołaja

Dowiedz się jak zamówić seans

Odkryj magię Świąt w kinie

Grupy Wiekowe

Zagadnienia edukacyjne

Najlepszym prezentem, jakiego można sobie zażyczyć – bez względu na to ile ma się lat i jakie święta się obchodzi – jest czas spędzony razem. Trzecia część przygód Reniferka Niko będzie okazją do integracji, ale tez przypomni o tym, co najważniejsze (nie tylko w okresie przedświątecznym).

Zobacz zwiastun filmu „Renifer Niko i zaginione sanie Mikołaja”:

Praca dla Świętego Mikołaja to marzenie każdego dorastającego renifera. Niko z podziwem przygląda się swojemu tacie i pragnie być taki jak on – odważny, bohaterski i silny. Jednak, aby zdobyć miejsce w elitarnej Powietrznej Eskadrze Świętego Mikołaja, Niko będzie musiał zmierzyć się z zawadiacką reniferką Stellą. Czy razem uda im się podtrzymać świąteczną tradycję? Jakie wyzwania czekają Niko i jego przyjaciół w tej wyjątkowej misji na ratunek Świętom?

Animacja, którą pokochało blisko 900 000 polskich widzów, powraca w nowej odsłonie! „Renifer Niko i zaginione sanie Mikołaja” to pełna ciepła opowieść o odwadze, wytrwałości i sile przyjaźni, która wprowadza widzów w świąteczną atmosferę. Ta pełna magii, ciepła i humoru produkcja to idealna propozycja na przedświąteczne wyjście z klasą, które na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Kadr z filmu „Renifer Niko i zaginione sanie Mikołaja”, Kari Juusonen, Jørgen Lerdam, Finlandia, Niemcy, Irlandia, Dania 2024, dystrybucja w Polsce: Kino Świat

Walory edukacyjne animacji „Renifer Niko i zaginione sanie Mikołaja”:

  • Wytrwałość w dążeniu do celu. Niko pokazuje, że każde wielkie osiągnięcie wymaga pracy, cierpliwości i determinacji. To cenne przesłanie dla młodych widzów, którzy mogą dostrzec, że sukces rodzi się z wytrwałości, a marzenia spełniają się, jeśli się im poświęcimy.
  • Wartość popełniania błędów. Animacja mądrze ilustruje dziecięcą odwagę i wiarę we własne możliwości, cechy tak charakterystyczne dla najmłodszych, którzy pragną być samodzielni. Seans skłoni widzów do rozmowy o znaczeniu błędów, które są integralną częścią każdego działania. Film przypomina, jak wiele możemy nauczyć się, potykając się i konfrontując ze swoimi słabościami.
Kadr z filmu „Renifer Niko i zaginione sanie Mikołaja”, Kari Juusonen, Jørgen Lerdam, Finlandia, Niemcy, Irlandia, Dania 2024, dystrybucja w Polsce: Kino Świat
  • Zdrowa rywalizacja w grupie. Uczciwość w zawodach oraz umiejętność przegrywania to ważne kompetencje w grupie. Niko i Stella, mimo chęci zwycięstwa, uczą się, że nie zawsze chodzi o bycie najlepszym. W miarę rozwoju fabuły zaczynają dostrzegać, że prawdziwe wartości sportowej rywalizacji tkwią w pracy zespołowej i wsparciu przyjaciół.
  • Dorastanie do samodzielności i odpowiedzialności. Niko staje przed wyborem między realizacją własnych marzeń a lojalnością wobec przyjaciół. Uczy się, że prawdziwa siła tkwi nie tylko w dążeniu do osobistych celów, ale także w umiejętności dbania o relacje z innymi.
  • Radzenie sobie z trudnymi emocjami. Reniferek mierzy się z wieloma trudnymi emocjami – od strachu i niepewności po poczucie wielkiej odpowiedzialności. To świetny punkt wyjścia do rozmów z dziećmi o akceptowaniu swoich uczuć i budowaniu relacji opartych na empatii. W świecie Niko to właśnie dzieci stają się nauczycielami dorosłych, pokazując, jak istotne jest akceptowanie własnych uczuć i pozwalanie sobie na chwile słabości oraz łzy.
  • Ciepło i magia świąt. Seans zabierze nas do świata mroźnej, białej Północy. Piękno i baśniowość tej dalekiej krainy nie tylko wprawi widzów w atmosferę Gwiazdki, ale też skłoni do wspólnych zimowych zabaw i integracji. Bogactwo bohaterów i niuansów w tej opowieści sprawiają, że film ubogaci starszych i młodszych widzów.

„Renifer Niko i zaginione sanie Mikołaja” w kinach od 6 grudnia.

Jagoda Roszak

Dowiedz się jak zamówić seans

Najnowsze materiały edukacyjne

Zobacz wszystkie scenariusze!

Renifer Niko i zaginione sanie Mikołaja

Materiały edukacyjne do filmu „Renifer Niko i zaginione sanie Mikołaja” (reż. Kari Juusonen, Jørgen Lerdam, Finlandia, Niemcy, Irlandia, Dania 2024, czas trwania: 86 min, dystrybucja: Kino Świat).

Paddington w Peru

Materiały edukacyjne do filmu „Paddington w Peru” (reż. Dougal Wilson, Wielka Brytania, Francja, USA 2024, czas trwania: 106 min., dystrybucja: Kino Świat).

Kina i Yuk

Materiały edukacyjne do filmu „Kina i Yuk” (reż. Guillaume Maidatchevsky, Francja, Kanada, Włochy 2023, czas trwania: 85 min., dystrybucja: Best Film).

Emma Odważna

Materiały edukacyjne do filmu „Emma Odważna” (reż. Leo Liao, USA, Chiny, Irlandia 2024, czas trwania: 106 min, dystrybucja: Best Film).

Elli i ekipa straszaków

Materiały edukacyjne do filmu „Elli i ekipa straszaków” (reż. Piet De Rycker, Jesper Møller, prod. Niemcy 2024, czas trwania: 86 min, dystrybucja: Forum Film Poland).

Hamlet

Materiały edukacyjne do filmu „Hamlet” (reż. Sean Mathias, Wielka Brytania 2024, czas trwania: 117 min, dystrybucja: KinoMaestro.pl).

Copernicus

Materiały edukacyjne do filmu „Copernicus” (reż. Miłosz Kozioł, Polska 2024, czas trwania: 26 min, Fundacja Edukacji i Sztuki).

LEE. NA WŁASNE OCZY

Materiały edukacyjne do filmu „Lee. Na własne oczy” (reż. Ellen Kuras, USA, Wielka Brytania 2023, czas trwania: 116 min., dystrybucja w Polsce: Monolith Films)

Mój przyjaciel pingwin

Materiały edukacyjne do filmu „Mój przyjaciel pingwin” (reż. David Schurmann, USA, Brazylia 2024, czas trwania: 97 min., dystrybucja w Polsce: Media Squad).