Blog

Redakcja FWS na VI Uroczystym Kongresie Polonistów i Bibliotekarzy (16-20.11.2020)!

Dowiedz się jak zamówić seans

Grupy Wiekowe

Zagadnienia edukacyjne

Drodzy Nauczyciele, w dniach 16-20.11 odbędzie się VI Uroczysty Kongres Polonistów i Bibliotekarzy, w ramach którego będziecie mogli zobaczyć nasze wystąpienia!

Drodzy Nauczyciele, w dniach 16-20.11 odbędzie się VI Uroczysty Kongres Polonistów i Bibliotekarzy, w ramach którego będziecie mogli zobaczyć nasze wystąpienia!

Mottem tegorocznej, wirtualnej edycji Festiwalu Polonistycznego Online będzie „edukacja na miarę XXI wieku” – a więc idea, która jest nam szczególnie bliska. Cieszymy się, że możemy być częścią inspirującego wydarzenia, które od lat cieszy się renomą wśród nauczycieli i dołączyć do znakomitego grona prelegentów. Choć występowanie obok Karola Jachymka, Michała Rusinka i Haliny i Tadeusza Zgółków powoduje, że odczuwamy nie lada tremę – już teraz zapraszamy!

19 listopada, w czwartek, dyskusja Kiedy warto wybrać film na lekcji języka polskiego? FILM W SZKOLE reprezentować będą Agnieszka Powierska, Marcin Pigulak i Radek Tomasik. Udział weźmie także Zuzanna Różycka z Zespołu Edukacji sieci kin Multikino i Cinema3D.

Tego samego dnia zapraszamy też na prelekcję Agnieszki Powierskiej i Marcina Pigulaka pt.: Projekcja filmowa jako alternatywa dla szkolnego podręcznika i lektury – jak zrealizować temat lekcji z wykorzystaniem filmu.

Chcesz dowiedzieć się, jak edukować efektywnie i z duchem czasu? Zapraszamy na Kongres!

Pełen program: https://www.kongrespolonistyczny.pl/

Dowiedz się jak zamówić seans

Najnowsze materiały edukacyjne

Zobacz wszystkie scenariusze!

„Jurek Maskonurek. Misja Puffinów”

Materiały edukacyjne do filmu „Jurek Maskonurek. Misja Puffinów” (reż. Nestor F. Dennis, Hiszpania, Włochy 2024, dystrybucja: Mówi Serwis)

„Niepewność. Zakochany Mickiewicz”

Materiały edukacyjne do filmu „Niepewność. Zakochany Mickiewicz” (reż. Waldemar Szarek, Polska 2024, dystrybucja: TVP)

„Leonardo. Odkrywca”

Materiały edukacyjne do filmu „Leonardo. Odkrywca” (reż. J. Capobianco, P. L. Granjon, Francja 2023, czas trwania: 100 min., dystrybucja w Polsce: Best Film)

„Jedno życie”

Materiały edukacyjne do filmu „Jedno życie” (reż. James Hawes, Wielka Brytania 2023, 110 min., dystrybucja: Monolith Films).

Strażniczka smoków

Materiały do filmu „Strażniczka smoków” (reż. Jianping Li, Salvador Simo, Hiszpania, Chiny 2024, 99 minut)

Kicia Kocia w przedszkolu

Materiały edukacyjne do filmu „Kicia Kocia w przedszkolu” (reż. M. Stróżycka, A. Błaszczyk, K. Majsner, Polska 2023, 42 min., dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty)

Przysięga Ireny

Materiały do filmu „Przysięga Ireny” (reż. Louise Archambault, Kanada, Polska 2023, 120 minut)

Kobieta z…

Materiały edukacyjne do filmu „Kobieta z...” (reż. Małgorzata Szumowska, Michał Englert, prod. Polska 2023, 132 min., dystrybucja: Next Film)

Film dla kosmitów

Materiały edukacyjne do „Filmu dla kosmitów” (reż. Piotr Stasik, Polska 2024, 73 min., dystrybucja: TVP)