Blog

Polecamy animację „Przytul mnie. Poszukiwacze miodu”

Dowiedz się jak zamówić seans

Grupy Wiekowe

Zagadnienia edukacyjne

Już dziś na ekrany kin wchodzi jedna z ukochanych animacji najmłodszych widzów – tym razem w pełnometrażowej odsłonie. Sprawdziliśmy, dlaczego „Przytul mnie. Poszukiwacze miodu” to świetna propozycja na seans – nie tylko dla dzieci!

Już dziś na ekrany kin wchodzi jedna z ukochanych animacji najmłodszych widzów – tym razem w pełnometrażowej odsłonie. Sprawdziliśmy, dlaczego „Przytul mnie. Poszukiwacze miodu” to świetna propozycja na seans – nie tylko dla dzieci!

Czy Twoi podopieczni kojarzą postać Małego Misia i jego niesfornego taty? Animowana seria „Przytul mnie” podbiła serca najmłodszej widowni. To film, który w czuły i zabawny sposób portretuje relację między ojcem i synkiem, którzy doświadczają wielu niesamowitych perypetii. Jakie przygody i niespodzianki czekają na bohaterów w pełnometrażowym filmie? Nie wahaj się i już wkrótce wyrusz z Twoimi podopiecznymi do kina – my podpowiemy Ci, jak wykorzystać seans na zajęciach.

Poznaj przykładowe zagadnienia edukacyjne, które możesz poruszyć po seansie „Przytul mnie. Poszukiwacze miodu”:

  • Zjawiska meteorologiczne. W filmie „Przytul mnie. Poszukiwacze miodu” zostaje podjęty temat ulewy, która niszczy zapasy miodu. Seans może być pretekstem do dyskusji z uczniami o różnych zjawiskach pogodowych i związanych z nimi zagrożeniach. Jak należy zachowywać się w trakcie burzy? Czym grożą nam upały? Dlaczego zarówno susza, jak i gwałtowne deszcze nie są dobre dla środowiska? Seans filmu może być wstępem do szerszej refleksji na temat wpływu zjawisk meteorologicznych na przyrodę.
  • Skąd się bierze miód? Mały Miś wkrótce będzie obchodzić urodziny. To nie lada święto! Taką wyjątkową okazję można uczcić tylko w jeden sposób: piekąc tort z dużą ilością miodu. Tylko… skąd go wziąć? Seans filmu będzie dobrym punktem wyjścia do rozmowy na temat tego, w jaki sposób powstaje miód oraz – szerzej – o zwyczajach pszczół.
  • Warto być samodzielnym! Mały Miś jest już coraz większy i marzy o tym, by mieć więcej swobody. Nie w smak to jednak jemu nadopiekuńczemu tacie, który bardzo się boi, że jego synek wyrządzi sobie krzywdę. Dlaczego nie warto zbytnio ograniczać dziecka, a zamiast tego zachęcać je do eksplorowania świata i podejmowania wyzwań? To pytanie, z którym po seansie „Przytul mnie” mogą zmierzyć się także wychowawcy i rodzice.
  • Natura vs. cywilizacja. W animacji bardzo wyraźnie wybrzmiewa też wątek związany z opozycją między naturą a cywilizacją, którą reprezentują pojazdy i miejskie zabudowania. Czy technologia może stanowić zagrożenie dla środowiska? Co zrobić, by je zminimalizować? Po seansie możesz zastanowić się wspólnie z uczniami również nad tym, w jaki sposób zachowywać się w lesie, by być w nim mile widzianym gościem. Dlaczego nie wolno niszczyć roślin i zaburzać spokoju dzikich zwierząt? Film „Przytul mnie. Poszukiwacze miodu” będzie świetną bazą do rozmowy także na ten temat.

Paulina Kulesza

Dowiedz się jak zamówić seans

Najnowsze materiały edukacyjne

Zobacz wszystkie scenariusze!

Kayara niepokonana

Materiały edukacyjne do filmu „Kayara Niepokonana” (reż. César Zelada, Hiszpania, Peru 2025, dystrybucja: Kino Świat).

DZIADKU, WIEJEMY!

Materiały edukacyjne do filmu „Dziadku, wiejemy!” (reż. Olga Chajdas, Polska 2025, dystrybucja: Next Film).

HITPIG. ŚWINIAK ZAWODOWIEC

Materiały edukacyjne do filmu „Hitpig. Świniak zawodowiec” (reż. Cinzia Angelini, David Feiss, Wielka Brytania, Kanada, USA 2024, dystrybucja w Polsce: Monolith Films).

NIESAMOWITE PRZYGODY SKARPETEK

Materiały edukacyjne do filmu „Niesamowite przygody skarpetek” (reż. Elżbieta Wąsik, Polska 2025, dystrybucja w Polsce: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty)

ELFY ROZRABIAJĄ

Materiały edukacyjne do filmu „Elfy rozrabiają" (reż. Ute von Münchow-Pohl, Niemcy 2024, dystrybucja w Polsce: Kino Świat)

OSKAR, PATKA I ZŁOTO BAŁTYKU

Materiały edukacyjne do filmu „Oskar, Patka i Złoto Bałtyku” (reż. Magdalena Nieć, Mariusz Palej, Polska 2025, dystrybucja w Polsce: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty)

FREDDY. PUDEL NIE Z TEJ ZIEMI

Materiały edukacyjne do filmu „Freddy. Pudel nie z tej Ziemi” (reż. Alexs Stadermann, Australia, Niemcy, Hiszpania, Meksyk 2024, dystrybucja w Polsce: Monolith Films)

Jeden na milion

Materiały edukacyjne do filmu „Jeden na milion” (reż. Jon Gunn, USA 2025, dystrybucja w Polsce: Monolith Films)

Fantastyczny Angelo

Materiały edukacyjne do filmu „Fantastyczny Angelo” (reż. Vincent Paronnaud, Alexis Ducord, Francja Luksemburg 2024, dystrybucja w Polsce: Młode Horyzonty)