Polecamy animację „Przytul mnie. Poszukiwacze miodu”

Już dziś na ekrany kin wchodzi jedna z ukochanych animacji najmłodszych widzów – tym razem w pełnometrażowej odsłonie. Sprawdziliśmy, dlaczego „Przytul mnie. Poszukiwacze miodu” to świetna propozycja na seans – nie tylko dla dzieci!

Czy Twoi podopieczni kojarzą postać Małego Misia i jego niesfornego taty? Animowana seria „Przytul mnie” podbiła serca najmłodszej widowni. To film, który w czuły i zabawny sposób portretuje relację między ojcem i synkiem, którzy doświadczają wielu niesamowitych perypetii. Jakie przygody i niespodzianki czekają na bohaterów w pełnometrażowym filmie? Nie wahaj się i już wkrótce wyrusz z Twoimi podopiecznymi do kina – my podpowiemy Ci, jak wykorzystać seans na zajęciach.

Poznaj przykładowe zagadnienia edukacyjne, które możesz poruszyć po seansie „Przytul mnie. Poszukiwacze miodu”:

  • Zjawiska meteorologiczne. W filmie „Przytul mnie. Poszukiwacze miodu” zostaje podjęty temat ulewy, która niszczy zapasy miodu. Seans może być pretekstem do dyskusji z uczniami o różnych zjawiskach pogodowych i związanych z nimi zagrożeniach. Jak należy zachowywać się w trakcie burzy? Czym grożą nam upały? Dlaczego zarówno susza, jak i gwałtowne deszcze nie są dobre dla środowiska? Seans filmu może być wstępem do szerszej refleksji na temat wpływu zjawisk meteorologicznych na przyrodę.
  • Skąd się bierze miód? Mały Miś wkrótce będzie obchodzić urodziny. To nie lada święto! Taką wyjątkową okazję można uczcić tylko w jeden sposób: piekąc tort z dużą ilością miodu. Tylko… skąd go wziąć? Seans filmu będzie dobrym punktem wyjścia do rozmowy na temat tego, w jaki sposób powstaje miód oraz – szerzej – o zwyczajach pszczół.
  • Warto być samodzielnym! Mały Miś jest już coraz większy i marzy o tym, by mieć więcej swobody. Nie w smak to jednak jemu nadopiekuńczemu tacie, który bardzo się boi, że jego synek wyrządzi sobie krzywdę. Dlaczego nie warto zbytnio ograniczać dziecka, a zamiast tego zachęcać je do eksplorowania świata i podejmowania wyzwań? To pytanie, z którym po seansie „Przytul mnie” mogą zmierzyć się także wychowawcy i rodzice.
  • Natura vs. cywilizacja. W animacji bardzo wyraźnie wybrzmiewa też wątek związany z opozycją między naturą a cywilizacją, którą reprezentują pojazdy i miejskie zabudowania. Czy technologia może stanowić zagrożenie dla środowiska? Co zrobić, by je zminimalizować? Po seansie możesz zastanowić się wspólnie z uczniami również nad tym, w jaki sposób zachowywać się w lesie, by być w nim mile widzianym gościem. Dlaczego nie wolno niszczyć roślin i zaburzać spokoju dzikich zwierząt? Film „Przytul mnie. Poszukiwacze miodu” będzie świetną bazą do rozmowy także na ten temat.

Paulina Kulesza