Blog

Polecamy animację „Przytul mnie. Poszukiwacze miodu”

Dowiedz się jak zamówić seans

Grupy Wiekowe

Zagadnienia edukacyjne

Już dziś na ekrany kin wchodzi jedna z ukochanych animacji najmłodszych widzów – tym razem w pełnometrażowej odsłonie. Sprawdziliśmy, dlaczego „Przytul mnie. Poszukiwacze miodu” to świetna propozycja na seans – nie tylko dla dzieci!

Już dziś na ekrany kin wchodzi jedna z ukochanych animacji najmłodszych widzów – tym razem w pełnometrażowej odsłonie. Sprawdziliśmy, dlaczego „Przytul mnie. Poszukiwacze miodu” to świetna propozycja na seans – nie tylko dla dzieci!

Czy Twoi podopieczni kojarzą postać Małego Misia i jego niesfornego taty? Animowana seria „Przytul mnie” podbiła serca najmłodszej widowni. To film, który w czuły i zabawny sposób portretuje relację między ojcem i synkiem, którzy doświadczają wielu niesamowitych perypetii. Jakie przygody i niespodzianki czekają na bohaterów w pełnometrażowym filmie? Nie wahaj się i już wkrótce wyrusz z Twoimi podopiecznymi do kina – my podpowiemy Ci, jak wykorzystać seans na zajęciach.

Poznaj przykładowe zagadnienia edukacyjne, które możesz poruszyć po seansie „Przytul mnie. Poszukiwacze miodu”:

  • Zjawiska meteorologiczne. W filmie „Przytul mnie. Poszukiwacze miodu” zostaje podjęty temat ulewy, która niszczy zapasy miodu. Seans może być pretekstem do dyskusji z uczniami o różnych zjawiskach pogodowych i związanych z nimi zagrożeniach. Jak należy zachowywać się w trakcie burzy? Czym grożą nam upały? Dlaczego zarówno susza, jak i gwałtowne deszcze nie są dobre dla środowiska? Seans filmu może być wstępem do szerszej refleksji na temat wpływu zjawisk meteorologicznych na przyrodę.
  • Skąd się bierze miód? Mały Miś wkrótce będzie obchodzić urodziny. To nie lada święto! Taką wyjątkową okazję można uczcić tylko w jeden sposób: piekąc tort z dużą ilością miodu. Tylko… skąd go wziąć? Seans filmu będzie dobrym punktem wyjścia do rozmowy na temat tego, w jaki sposób powstaje miód oraz – szerzej – o zwyczajach pszczół.
  • Warto być samodzielnym! Mały Miś jest już coraz większy i marzy o tym, by mieć więcej swobody. Nie w smak to jednak jemu nadopiekuńczemu tacie, który bardzo się boi, że jego synek wyrządzi sobie krzywdę. Dlaczego nie warto zbytnio ograniczać dziecka, a zamiast tego zachęcać je do eksplorowania świata i podejmowania wyzwań? To pytanie, z którym po seansie „Przytul mnie” mogą zmierzyć się także wychowawcy i rodzice.
  • Natura vs. cywilizacja. W animacji bardzo wyraźnie wybrzmiewa też wątek związany z opozycją między naturą a cywilizacją, którą reprezentują pojazdy i miejskie zabudowania. Czy technologia może stanowić zagrożenie dla środowiska? Co zrobić, by je zminimalizować? Po seansie możesz zastanowić się wspólnie z uczniami również nad tym, w jaki sposób zachowywać się w lesie, by być w nim mile widzianym gościem. Dlaczego nie wolno niszczyć roślin i zaburzać spokoju dzikich zwierząt? Film „Przytul mnie. Poszukiwacze miodu” będzie świetną bazą do rozmowy także na ten temat.

Paulina Kulesza

Dowiedz się jak zamówić seans

Najnowsze materiały edukacyjne

Zobacz wszystkie scenariusze!

„Jurek Maskonurek. Misja Puffinów”

Materiały edukacyjne do filmu „Jurek Maskonurek. Misja Puffinów” (reż. Nestor F. Dennis, Hiszpania, Włochy 2024, dystrybucja: Mówi Serwis)

„Niepewność. Zakochany Mickiewicz”

Materiały edukacyjne do filmu „Niepewność. Zakochany Mickiewicz” (reż. Waldemar Szarek, Polska 2024, dystrybucja: TVP)

„Leonardo. Odkrywca”

Materiały edukacyjne do filmu „Leonardo. Odkrywca” (reż. J. Capobianco, P. L. Granjon, Francja 2023, czas trwania: 100 min., dystrybucja w Polsce: Best Film)

„Jedno życie”

Materiały edukacyjne do filmu „Jedno życie” (reż. James Hawes, Wielka Brytania 2023, 110 min., dystrybucja: Monolith Films).

Strażniczka smoków

Materiały do filmu „Strażniczka smoków” (reż. Jianping Li, Salvador Simo, Hiszpania, Chiny 2024, 99 minut)

Kicia Kocia w przedszkolu

Materiały edukacyjne do filmu „Kicia Kocia w przedszkolu” (reż. M. Stróżycka, A. Błaszczyk, K. Majsner, Polska 2023, 42 min., dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty)

Przysięga Ireny

Materiały do filmu „Przysięga Ireny” (reż. Louise Archambault, Kanada, Polska 2023, 120 minut)

Kobieta z…

Materiały edukacyjne do filmu „Kobieta z...” (reż. Małgorzata Szumowska, Michał Englert, prod. Polska 2023, 132 min., dystrybucja: Next Film)

Film dla kosmitów

Materiały edukacyjne do „Filmu dla kosmitów” (reż. Piotr Stasik, Polska 2024, 73 min., dystrybucja: TVP)