Blog

Pobierz ZA DARMO przydatny słowniczek polsko-ukraiński!

Grupy Wiekowe

Zagadnienia edukacyjne

Nowy rok szkolny wiąże się z szeregiem nowych wyzwań. Jednym z nich jest włączenie uczniów z Ukrainy do edukacji w polskiej szkole. Jak skutecznie pomóc się zintegrować się młodym Ukraińcom z resztą klasy? Zrób pierwszy krok i sięgnij po SŁOWNICZEK POLSKO-UKRAIŃSKI autorstwa naszej ekspertki.

Nowy rok szkolny wiąże się z szeregiem nowych wyzwań. Jednym z nich jest włączenie uczniów z Ukrainy do edukacji w polskiej szkole. Jak skutecznie pomóc się zintegrować młodym Ukraińcom z resztą klasy? Zrób pierwszy krok i sięgnij po SŁOWNICZEK POLSKO-UKRAIŃSKI autorstwa naszej ekspertki, Tetiany Patuliak. Znajdziesz w nim nie tylko podstawowe słownictwo i najprzydatniejsze zwroty, ale również szereg ciekawostek na temat systemu edukacji w Ukrainie. Przekonaj się, że to świetne narzędzie, które będzie dla Ciebie wsparciem w codziennych zajęciach.

Co zyskasz, korzystając z naszego słowniczka?

  • Czas. Zaoszczędzisz wiele cennych minut na poszukiwaniu interesujących Cię słówek i zwrotów. Dzięki słowniczkowi będziesz mieć je wszystkie pod ręką. Przejrzysta forma, klarowny podział na kategorie i tłumaczenie fonetyczne poszczególnych haseł wręcz zachęcają do nauki!
  • Komfort. Słowniczek jest niezwykle poręczny – możesz korzystać z niego zarówno w formie elektronicznej (wystarczy program obsługujący format PDF), jak i drukowanej. Warto będzie rozdzielić kserokopie poszczególnych stron pomiędzy uczniów i zachęcić ich do poznania najważniejszych zwrotów. Kto wie, może będzie to dla nich dodatkową zachętą do przełamania barier?
  • Wiedzę w przystępnej formie. W słowniczku znajdziesz szereg wskazówek i ciekawostek na temat ukraińskiego systemu edukacji i różnic kulturowych. To przydatne informacje, które pomogą Ci w organizacji zajęć.

Chcesz zyskać dostęp do innych edukacyjnych narzędzi? Skorzystaj z pakietu PREMIUM w cenie 19,90 zł za kwartał.

Paulina Kulesza

Dowiedz się jak zamówić seans

Najnowsze materiały edukacyjne

Zobacz wszystkie scenariusze!

Cudowny chłopak. Biały ptak

Materiały edukacyjne do filmu „Cudowny Chłopak. Biały ptak" (reż. Marc Forster, prod. USA 2023, czas trwania: 122 min., dystrybucja: Monolith Films).

W nich cała nadzieja

Materiały edukacyjne do filmu "W nich cała nadzieja" (reż. Piotr Biedroń, prod. Polska 2023, czas trwania: 89 min., dystrybucja: Galapagos Films).

Skąd dokąd

Materiały edukacyjne do filmu „Skąd dokąd" (reż. Maciek Hamela, Polska-Ukraina 2023, czas trwania: 90 min., dystrybucja: So Films).

Kicia Kocia pod choinkę

Materiały edukacyjne do filmu „Kicia Kocia pod choinkę” (reż. M. Stróżycka, Anna Błaszczyk, D. Litwiniak, Polska 2023, 45 min., dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty)

Kajtek Czarodziej

Materiały edukacyjne do filmu „Kajtek Czarodziej” (reż. Magdalena Łazarkiewicz, Polska 2023, czas trwania: 105 min., dystrybucja: Kino Świat).

Pocałunek Klimta

Materiały edukacyjne do filmu „Pocałunek Klimta" (reż. Ali Ray, Wielka Brytania 2023, czas trwania: 90 min., dystrybucja w Polsce: Kino Maestro).

Pati i klątwa Posejdona

Materiały edukacyjne do filmu „Pati i klątwa Posejdona” (reż. David Alaux, Eric Tosti, Francja 2022, czas trwania: 95 min., dystrybucja w Polsce: Młode Horyzonty).

Figurant

Materiały edukacyjne do filmu „Figurant" (reż. Robert Gliński, prod. Polska 2023, 112 min., dystrybucja: TVP Dystrybucja Kinowa)

Chłopi

Materiały edukacyjne do filmu „Chłopi" (reż. DK Welchman, Hugh Welchman, prod. Polska 2023, 116 min., dystrybucja w Polsce: Next Film)