Blog

Pobierz ZA DARMO przydatny słowniczek polsko-ukraiński!

Dowiedz się jak zamówić seans

Grupy Wiekowe

Zagadnienia edukacyjne

Nowy rok szkolny wiąże się z szeregiem nowych wyzwań. Jednym z nich jest włączenie uczniów z Ukrainy do edukacji w polskiej szkole. Jak skutecznie pomóc się zintegrować się młodym Ukraińcom z resztą klasy? Zrób pierwszy krok i sięgnij po SŁOWNICZEK POLSKO-UKRAIŃSKI autorstwa naszej ekspertki.

Nowy rok szkolny wiąże się z szeregiem nowych wyzwań. Jednym z nich jest włączenie uczniów z Ukrainy do edukacji w polskiej szkole. Jak skutecznie pomóc się zintegrować młodym Ukraińcom z resztą klasy? Zrób pierwszy krok i sięgnij po SŁOWNICZEK POLSKO-UKRAIŃSKI autorstwa naszej ekspertki, Tetiany Patuliak. Znajdziesz w nim nie tylko podstawowe słownictwo i najprzydatniejsze zwroty, ale również szereg ciekawostek na temat systemu edukacji w Ukrainie. Przekonaj się, że to świetne narzędzie, które będzie dla Ciebie wsparciem w codziennych zajęciach.

Co zyskasz, korzystając z naszego słowniczka?

  • Czas. Zaoszczędzisz wiele cennych minut na poszukiwaniu interesujących Cię słówek i zwrotów. Dzięki słowniczkowi będziesz mieć je wszystkie pod ręką. Przejrzysta forma, klarowny podział na kategorie i tłumaczenie fonetyczne poszczególnych haseł wręcz zachęcają do nauki!
  • Komfort. Słowniczek jest niezwykle poręczny – możesz korzystać z niego zarówno w formie elektronicznej (wystarczy program obsługujący format PDF), jak i drukowanej. Warto będzie rozdzielić kserokopie poszczególnych stron pomiędzy uczniów i zachęcić ich do poznania najważniejszych zwrotów. Kto wie, może będzie to dla nich dodatkową zachętą do przełamania barier?
  • Wiedzę w przystępnej formie. W słowniczku znajdziesz szereg wskazówek i ciekawostek na temat ukraińskiego systemu edukacji i różnic kulturowych. To przydatne informacje, które pomogą Ci w organizacji zajęć.

Chcesz zyskać dostęp do innych edukacyjnych narzędzi? Skorzystaj z pakietu PREMIUM w cenie 19,90 zł za kwartał.

Paulina Kulesza

Dowiedz się jak zamówić seans

Najnowsze materiały edukacyjne

Zobacz wszystkie scenariusze!

„Jurek Maskonurek. Misja Puffinów”

Materiały edukacyjne do filmu „Jurek Maskonurek. Misja Puffinów” (reż. Nestor F. Dennis, Hiszpania, Włochy 2024, dystrybucja: Mówi Serwis)

„Niepewność. Zakochany Mickiewicz”

Materiały edukacyjne do filmu „Niepewność. Zakochany Mickiewicz” (reż. Waldemar Szarek, Polska 2024, dystrybucja: TVP)

„Leonardo. Odkrywca”

Materiały edukacyjne do filmu „Leonardo. Odkrywca” (reż. J. Capobianco, P. L. Granjon, Francja 2023, czas trwania: 100 min., dystrybucja w Polsce: Best Film)

„Jedno życie”

Materiały edukacyjne do filmu „Jedno życie” (reż. James Hawes, Wielka Brytania 2023, 110 min., dystrybucja: Monolith Films).

Strażniczka smoków

Materiały do filmu „Strażniczka smoków” (reż. Jianping Li, Salvador Simo, Hiszpania, Chiny 2024, 99 minut)

Kicia Kocia w przedszkolu

Materiały edukacyjne do filmu „Kicia Kocia w przedszkolu” (reż. M. Stróżycka, A. Błaszczyk, K. Majsner, Polska 2023, 42 min., dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty)

Przysięga Ireny

Materiały do filmu „Przysięga Ireny” (reż. Louise Archambault, Kanada, Polska 2023, 120 minut)

Kobieta z…

Materiały edukacyjne do filmu „Kobieta z...” (reż. Małgorzata Szumowska, Michał Englert, prod. Polska 2023, 132 min., dystrybucja: Next Film)

Film dla kosmitów

Materiały edukacyjne do „Filmu dla kosmitów” (reż. Piotr Stasik, Polska 2024, 73 min., dystrybucja: TVP)