Blog

„Pimi z Krainy Tygrysów” — zabierz swoich uczniów w niezapomnianą podróż

Grupy Wiekowe

Zagadnienia edukacyjne

„Pimi z Krainy Tygrysów” to familijny film przygodowy, który spodoba się całym rodzinom. Humor, odrobina wzruszeń, sympatyczni bohaterowie, słodki tygrys, dużo akcji i element niebezpieczeństwa – każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Ten film jest pod każdym względem bardzo interesujący i warto go zobaczyć całą rodziną. Piękna, wzruszająca historia z mądrym, wrażliwym przekazem – to słowa Mai Ostaszewskiej, która podkłada głos pod jedną z postaci kobiecych w filmie. I właśnie tego możesz spodziewać po seansie „Pimi z Krainy Tygrysów”.

Wyjście do kina nie tylko może przynieść wiele interesujących refleksji i inspiracji, ale również w realny sposób pomoże zwierzętom. Każdy zakupiony bilet wspiera działalność „Azylu dla Nieumarłych” w Poznaniu – miejsca, w którym tygrysy i inne egzotyczne stworzenia znajdą bezpieczne schronienie.

Kadr z filmu „Pimi z Krainy Tygrysów” (reż. Brando Quilici, Włochy 2022, dystrybucja w Polsce: Best Film)

Tytułowa Pimi to mała tygrysiczka, ale w filmie zobaczymy też inne dzikie zwierzęta. Film będzie dla Twoich uczniów zarówno okazją do wspaniałej wyprawy na koniec świata, jak i szansą na poszerzenie horyzontów. Młodzi odbiorcy poznają nie tylko piękno tych dzikich stworzeń, ale również zagrożenia, jakie stanowi dla ich świata człowiek, np. poprzez działalność kłusowniczą i nadmierną eksploatację środowiska.

Obok osieroconej tygrysiczki Pimi, głównym bohaterem filmu jest Balmani – chłopiec mieszkający w nepalskim sierocińcu po stracie rodziców. Przygoda, jaką przeżyje w toku akcji filmu, przyniesie mu przyjaciół i rozwinie jego charakter. Balmani stanie w obronie zwierzęcia, na które czyhają źli ludzie. Będzie musiał uciekać i się ukrywać.

„Pimi z Krainy Tygrysów” to familijny film przygodowy, który spodoba się całym rodzinom. Humor, odrobina wzruszeń, sympatyczni bohaterowie, słodki tygrys, dużo akcji i element niebezpieczeństwa – każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Dorośli widzowie na pewno docenią piękno zdjęć przyrody. Dzięki nim „Pimi z Krainy Tygrysów” pozwala poczuć się tak, jakbyśmy naprawdę znajdowali się w Azji. Zwłaszcza zdjęcia Himalajów prezentują się spektakularnie.

Poznaj zagadnienia edukacyjne, które poruszysz po seansie:

Przybliżenie ciekawostek na temat tygrysów.

Ile Twoi uczniowie wiedzą na temat tych pięknych pręgowanych ssaków? Seans filmu „Pimi z Krainy Tygrysów” może być wspaniałym pretekstem do rozmowy o ich zwyczajach. Po projekcji masz szansę przybliżyć swoim podopiecznym szereg ciekawostek na temat tych dzikich zwierząt. Czy Twoi uczniowie wiedzą, dlaczego tygrysy mają paski? Albo w jakim wieku zaczynają jeść mięso? Skorzystaj z darmowego scenariusza lekcji od dystrybutora filmu, który będzie dla Ciebie skarbnicą wiadomości na temat tych niezwykłych stworzeń.

Jak zachować się wobec dzikiego zwierzęcia?

Projekcja będzie także doskonałym pretekstem do dyskusji na temat tego, w jaki sposób powinniśmy zachowywać się wobec nieudomowionych gatunków. Z pewnością warto będzie nawiązać do filmowej fabuły i omówić zachowanie Balmaniego wobec Pimi. Czy Twoi podopieczni zachowaliby się w przedstawionych sytuacjach podobnie jak chłopiec? Po seansie warto będzie przypomnieć uczniom, że dzikie zwierzę to nie zabawka, dlatego powinniśmy postępować wobec nieudomowionych stworzeń z dużą ostrożnością.

Kadr z filmu „Pimi z Krainy Tygrysów” (reż. Brando Quilici, Włochy 2022, dystrybucja w Polsce: Best Film)

Ochrona gatunków zagrożonych wyginięciem

Film będzie także dobrym punktem wyjścia do dyskusji na temat tego, co możemy zrobić, by pomóc dzikim zwierzętom. W rozmowie warto będzie nawiązać do obecnego w filmie wątku związanego z kłusownictwem. Jak postępować, by powstrzymać szkodliwe dla dzikiej przyrody działania? W jaki sposób na co dzień możemy wpływać na dobrostan planety i zagrożonych gatunków? Po projekcji poszukaj wspólnie z uczniami odpowiedzi na te pytania.

Kadr z filmu „Pimi z Krainy Tygrysów” (reż. Brando Quilici, Włochy 2022, dystrybucja w Polsce: Best Film)

Filmowa wyprawa w zakątki Himalajów

„Pimi z Krainy Tygrysów to także niezapomniana wyprawa w głąb najwyższego łańcucha górskiego na świecie. Z tego powodu film będzie cennym narzędziem także dla nauczycieli geografii i przyrody. Wraz z Balmanim i małą tygrysiczką uczniowie będą mieli okazję odwiedzić m.in. takie państwa, jak Bhutan, Kathmandu czy Nepal. Seans będzie ciekawym pretekstem do rozmowy m.in. na temat różnorodności kulturowej wspomnianych rejonów, a także klimatu i pięter roślinności w wysokich górach.

Bezpieczeństwo w trakcie górskiej wyprawy

Seans filmu skłoni także do zastanowienia się nad tym, jak przygotować się do wycieczki w góry. Co warto ze sobą zabrać? Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo? Skorzystaj ze scenariusza lekcji, dzięki któremu zorganizujesz inspirujące zajęcia na ten temat w nawiązaniu do filmowej historii.

Kliknij TU i odkryj darmowe materiały edukacyjne od dystrybutora filmu!

„Pimi z Krainy Tygrysów” w kinach już od 27 stycznia.

Paulina Kulesza i Katarzyna Kebernik

Dowiedz się jak zamówić seans

Najnowsze materiały edukacyjne

Zobacz wszystkie scenariusze!

Kos

Materiały edukacyjne do filmu „Kos” (reż. Paweł Maślona, prod. Polska 2023, 118 min., dystrybucja: TVP)

Pies i robot

Materiały edukacyjne do filmu „Pies i Robot” (reż. Pablo Berger, prod. Hiszpania, Francja 2023, 90 min., dystrybucja w Polsce: Best Film)

Wyspa Puffinów. Nowi przyjaciele

Materiały edukacyjne do filmu „Wyspa Puffinów. Nowi przyjaciele” (reż. Jeremy Purcell, prod. Wielka Brytania, Irlandia 2023, 80 min., dystrybucja w Polsce: Forum Film).

Akademia pana Kleksa

Materiały edukacyjne do filmu „Akademia pana Kleksa" (reż. Maciej Kawulski, prod. Polska 2023, czas trwania: 127 min., dystrybucja: Next Film).

Cudowny chłopak. Biały ptak

Materiały edukacyjne do filmu „Cudowny Chłopak. Biały ptak" (reż. Marc Forster, prod. USA 2023, czas trwania: 122 min., dystrybucja: Monolith Films).

W nich cała nadzieja

Materiały edukacyjne do filmu "W nich cała nadzieja" (reż. Piotr Biedroń, prod. Polska 2023, czas trwania: 89 min., dystrybucja: Galapagos Films).

Skąd dokąd

Materiały edukacyjne do filmu „Skąd dokąd" (reż. Maciek Hamela, Polska-Ukraina 2023, czas trwania: 90 min., dystrybucja: So Films).

Kicia Kocia pod choinkę

Materiały edukacyjne do filmu „Kicia Kocia pod choinkę” (reż. M. Stróżycka, Anna Błaszczyk, D. Litwiniak, Polska 2023, 45 min., dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty)

Kajtek Czarodziej

Materiały edukacyjne do filmu „Kajtek Czarodziej” (reż. Magdalena Łazarkiewicz, Polska 2023, czas trwania: 105 min., dystrybucja: Kino Świat).