Mia i ja. Film

Materiały edukacyjne do filmu „Mia i ja. Film” (reż. Adam Gunn, Mathias Temmermans, Niemcy/Australia/Belgia/Indie 2022, 82 min., dystrybucja: Monolith Films).

Przedszkola | Szkoła podstawowa | kl. 1-3

Temat lekcji: Ile jesteśmy w stanie zrobić dla naszych bliskich?

Kadr z filmu „Mia i ja. Film” (reż. Adam Gunn, Mathias Temmermans, Niemcy/Australia/Belgia/Indie 2022, 82 min., dystrybucja: Monolith Films).

Popularny serial „Mia i ja” powraca w filmowej wersji. Nastoletnia Mia nigdy nie rozstaje się z magiczną księgą, którą przed laty podarowali jej rodzice. To dzięki niej już nie raz odwiedziła zaczarowaną krainę zwaną Centopią zamieszkałą przez niezwykłe istoty, takie jak jednorożce, wróżki, elfy, a także złe czarownice. Tym razem Mia odkrywa, że jej bransoletka zawiera czarodziejski kamień kryjący w sobie tajemnicę starożytnej przepowiedni. Jeśli proroctwo się spełni, Centopia może zniknąć na zawsze, a wraz z nią przyjaciele dziewczynki. Mia postanawia wyruszyć w pełną niebezpieczeństw podróż do najodleglejszego zakątka Centopii, gdzie na odludnej wyspie będzie musiała stawić czoła zupełnie nieznanemu, potężnemu wrogowi. Na szczęście u jej boku jak zawsze stać będą wierni towarzysze.

Zagadnienia edukacyjne:

  • .Przygoda i fantazja.
  • Bohaterstwo: kiedy poświęcamy się dla swoich przyjaciół.
  • Przyjaźnie ze zwierzętami. Jak być dobrym opiekunem dla swojego pupila?
  • Dorastanie i udawadnianie swojej wartości w oczach innych.

Zwiastun filmu „Mia i ja”:

Pobierz materiały edukacyjne do „Mia i ja. Film”:

Zapraszamy do kin na „Mia i ja. Film” już od 30 września!

Zapisz się do pakietu premium i za jedyne 19,99 zł zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich materiałów na stronie.