King: Mój przyjaciel lew

Materiały edukacyjne do filmu „King: Mój przyjaciel lew” (reż. David Moreau, Francja 2022, 105 min., dystrybucja: M2 Films)

Szkoły podstawowe | Klasy 1-3 | Klasy 4-6

Temat lekcji: Czy można zaprzyjaźnić się z dzikim zwierzęciem? O relacji człowieka z przyrodą.

Kadr z filmu „King: Mój przyjaciel lew”, reż. David Moreau, Francja 2022 (dystrybucja: M2 Films)

Nastoletnia Inés czuje się czasem bardzo samotna. Dziewczynka straciła niedawno ukochaną mamę, nie może znaleźć wspólnego języka z rówieśnikami, nie dogaduje się nawet z własnym bratem. Kiedy więc przez przypadek znajduje w swoim domu lwiątko, szybko znajduje w nim najlepszego kompana i nadaje mu imię King. Wtedy okazuje się jednak, że zwierzę uciekło z lotniska i jest na celowniku specjalnych służb. King w asyście Inés, Alexa i ich zwariowanego dziadka Maxa wyrusza więc w pełną perypetii podróż do swojego prawdziwego domu. Ta poruszająca, pełna przygód opowieść skłoni młodych widzów do refleksji związanych z ochroną dzikiej przyrody i oswajaniem nieudomowionych zwierząt. Po seansie warto porozmawiać z uczniami także o sposobach radzenia sobie z trudnymi emocjami, otwieraniu się na relacje z bliskimi, a także o znaczeniu rodzinnych więzi.

Zagadnienia edukacyjne:

  • Dzikie i udomowione: o zwierzętach wokół nas.
  • Dlaczego nie należy oswajać dzikich zwierząt? O etycznych dylematach w relacji człowiek – natura.
  • Park narodowy, rezerwat przyrody, ogród zoologiczny – czym się od siebie różnią? O sposobach ochrony dzikiej przyrody.
  • Otwórz się na relacje, rozmawiaj o emocjach – czyli dlaczego warto szukać wsparcia wśród najbliższych.
  • „Kajtkowe przygody”, „Biały Kieł”, „Księga dżungli”… Przyjaźń między człowiekiem a dzikim zwierzęciem w filmie i literaturze.

Zwiastun:

Pobierz materiały edukacyjne do filmu „King: Mój przyjaciel lew”

Zapisz się do pakietu premium i za jedyne 19,99 zł zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich materiałów na stronie.