Główna

Twoja baza materiałów dydaktycznychZyskaj dostęp do ponad 200 materiałów dydaktycznych, które możesz pobierać, oglądać, udostępniać uczniom i bez ograniczeń wykorzystywać na prowadzonych przez Ciebie lekcjachWykup dostępScenariusze lekcji przygotowane przez ekspertówSkorzystaj z gotowych materiałów dydaktycznych przygotowanych przez doświadczonych nauczycieli praktyków, filmoznawców i edukatorów filmowych. BlogSlide 3 HeadingLorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolorClick Here
Previous
Next

Ostatnie dodane scenariusze lekcji:

Polecają nas:

„W podróży przez czas i miejsca opowiadane filmem serwis FILMWSZKOLE.PL to mój najlepszy przewodnik.”

Marcin Siuchno
ornitolog, edukator przyrodniczy, nauczyciel przyrody, biologii i chemii, współwłaściciel firmy Totemownia.pl

„Zgromadzone (liczne, a co najważniejsze starannie dobrane i bardzo aktualne) materiały są niesamowicie przejrzyste, merytoryczne i bardzo atrakcyjne wizualnie. Dzięki nim zdecydowanie łatwiej jest poruszyć ważne – często trudne – tematy wychowawcze i w naturalny sposób zainspirować uczniów oraz pobudzić ich do refleksji. FILM W SZKOLE to ogromne ułatwienie dla nauczycieli, wychowawców i rodziców.”

Natalia Ulaniecka
pedagożka, doradczyni zawodowa i personalna, mediatorka, nauczycielka-wychowawca

„Dla nauczyciela takie materiały to skarb. Jeżeli kino, to tylko z FILMEM W SZKOLE!”

Ewelina Krzysztoń
nauczycielka języka polskiego, szkoła podstawowa

„Nie ma takiego podręcznika ani drugiej takiej strony. Znajdę tu wszystko, czego potrzebuję, gdy jako nauczyciel-polonista, nauczyciel filozofii, wiedzy o kulturze, historyk lub etyk, nauczyciel-wychowawca albo jako pedagog szkolny – przygotowuję dla uczniów lekcje, warsztaty, koła zainteresowań. Na www.filmwszkole.pl sięgam po garść informacji, inspiracje do tworzenia kontekstów kulturowych, gdy analizuję z uczniami lektury szkolne, a także wybieram polecane tu filmy i materiały, gdy chcę z nimi poruszać trudne i kontrowersyjne tematy.”

dr Agnieszka Tomasik
dyrektorka zespołu szkół ogólnokształcących w Gdańsku

„Film w szkole to przejrzysta i bogata merytorycznie strona. Ciekawe propozycje zadań, niekonwencjonalne metody pracy.”

Wiesław Kosmowski
nauczyciel języka polskiego i historii, dyrektor technikum w Lesznie

„Zachęcam do sprawdzenia i wypróbowania zasobów FILM W SZKOLE. Znajdą tu Państwo znakomite propozycje metodyczne, dobrze przygotowane materiały filmowe wprowadzające do projekcji, blog z aktualnościami. Bardzo podoba mi się dewiza autorów serwisu: „Kino zmienia życie. Na dobre”. Zatem zmieniajmy życie w rytm oglądanych filmów!”

Iwona Wysocka
nauczyciel konsultant ds. edukacji humanistycznej, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu

„Prawdziwa unikatowość platformy FILM W SZKOLE tkwi w otwartym, inkluzywnym podejściu jej twórców do sztuki filmu. Dzięki różnorodnej i bogatej bazie materiałów młodzi widzowie obok artystycznego kina festiwalowego poznają również popkulturę – zawsze w jej najlepszym wydaniu.”

dr Patrycja Rojek
filmoznawczyni, wykładowczyni UAM

„Strona jest przejrzysta – bez problemu odnajdziemy na niej treści edukacyjne zawierające zagadnienia, na których najbardziej nam zależy. Niewątpliwym atutem jest również cena – płacąc niewiele otrzymujemy dostęp do wielu gotowych materiałów dydaktycznych, na podstawie których możemy przeprowadzić interesującą i atrakcyjną lekcję.”

Małgorzata Sadowska
nauczycielka muzyki i rytmiki, autorka muzycznego vloga W PODSKOKACH

„Platforma FILMWSZKOLE.PL to kopalnia inspiracji, ale też praktycznych wskazówek i wiedzy dla nauczycieli oraz edukatorów, którzy chcieliby poprowadzić przemyślane i wartościowe zajęcia filmowe. Praca Ferment Kolektiv uzupełnia przestrzeń materiałów z zakresu edukacji filmowej o bardzo precyzyjnie opracowane scenariusze lekcji, spośród których każdy może dobrać pomysł odpowiedni do realizacji swoich celów nauczania. Strona ma poza tym przejrzystą konstrukcję, są tagi, układ alfabetyczny, bardzo dobrze opisane najważniejsze zagadnienia edukacyjne, a także – co bardzo ważne w szkole online – informacje o legalnych źródłach filmu.”

dr Justyna Hanna Budzik
filmoznawczyni, wykładowczyni UŚ, autorka bloga Lekcje o filmie

„Platforma FILM W SZKOLE to skarbnica inspiracji do lekcji ciekawych i nieszablonowych. Oryginalne materiały edukacyjne wyrastają z inspiracji najnowszymi publikacjami i wpływowymi koncepcjami humanistycznymi, stanowiąc okazję do wyruszenia wraz z podopiecznymi na intelektualną przygodę.”

dr Magdalena Bednarek
literaturoznawczyni, wykładowczyni UAM

Previous
Next

Ostatnio na blogu: