Freddy. Pudel nie z tej Ziemi
Dowiedz się jak zamówić seansMały krok dla wilka, wielki dla pudla
Grupy Wiekowe
Poznajcie naszego bohatera! Freddy marzy o byciu dorosłym, silnym wilkiem i pełnoprawnym członkiem swojej watahy. Problem w tym, że jest drobnym pudlem z… różową czupryną. Z powodu swojej inności mierzy się z brakiem akceptacji. Nasz bohater zrobi jednak wszystko, żeby zyskać szacunek i udowodnić swoją wartość. Pomoc w jego misji spadnie mu… z księżyca!
„Freddy. Pudel nie z tej Ziemi” to wartka, pełna magii, zabawnych gagów i tekstów animacja, która porusza temat wykluczenia, potrzeby przynależności i akceptacji. Film ukazuje, jak wiele dziecko potrafi zrobić, aby zyskać uznanie dorosłych, a jego problemy były poważnie traktowane. Dla dorosłych widzów – nauczycieli i rodziców – to lekcja partnerstwa, uważności na wrażliwość dzieci, dla młodszych – nauka śmiałości w byciu sobą.
Zobacz zwiastun filmu „Freddy. Pudel nie z tej Ziemi”:
Walory edukacyjne filmu „Freddy. Pudel nie z tej Ziemi”:
- Budowanie wiary w siebie. Ostatecznie głód akceptacji prowadzi Freddy’ego do zawieszenia w prawach wilka, ale spełniona misja i pokonanie własnych słabości pozwolą mu przekonać się, jak wiele znaczy dla swoich bliskich. Okazuje się, że akceptują go – takim, jaki jest. To bardzo ważne przesłanie dla dzieci, które mierzą się z kompleksami dotyczącymi swojego wyglądu czy brakiem pewności siebie.
- „Bądź sobą – kumplem, na którego można liczyć” – to słowa przyjaciółki Freddy’ego, które szczególnie zapadają w pamięć po seansie. Suczka Batty deklaruje, jak wiele znaczy dla niej jego obecność i wsparcie, a zdanie „mój szacun masz” jest wyrazem bezinteresownej więzi między bohaterami.

- „Nieważne dokąd, ważne z kim”. Podróż do „Sanatorium Odklejonych” okazuje się trudną misją dla ekipy Freddy’ego. W jej trakcie rodzi się jednak między nimi bezcenna więź. To właśnie dzięki różnorodności między bohaterami powodzenie misji jest możliwe. Film to opowieść o przyjaźni, wzajemnym wsparciu i o byciu razem pomimo różnic.
- Lekcja odpowiedzialności za innych. Bohater rozwija w sobie tę cechę, kiedy musi zaopiekować się księżycowym duszkiem, którego przez przypadek sprowadził na Ziemię. Dzięki małemu Mupu, Freddy odkrywa, że jest zdolny do głębokiej troski o dobro drugiej istoty.
- Oswajanie strachu. Przyjaciółka głównego bohatera bardzo boi się nietoperzy – wstydzi się jednak przyznać do tego lęku przed swoimi kompanami. W toku rozwoju akcji zmierzy się ze swoim strachem i spróbuje nad nim zapanować. Po seansie warto porozmawiać z dziećmi, dlaczego lęk jest naturalnym uczuciem i nie należy się go wstydzić, a także wspólnie znaleźć sposoby na jego oswajanie.

- Dlaczego nie warto oceniać po pierwszym wrażeniu? Historia głównego bohatera i jego głównej antagonistki – Maxi Zakały – to poruszająca opowieść o tym, jak łatwo zranić kogoś, niesprawiedliwie go oceniając. Wykluczenie, z którym mierzą się postaci zrodziło w nich poczucie gorszości, a co za tym idzie – chęć zemsty. Warto zastanowić się razem z dziećmi nad tym, jak ważna jest akceptacja, którą dajemy innym.
- Ciekawostki o wilkach. Seans animacji jest też okazją do poszerzenia wiedzy przyrodniczej uczniów. Dzieci mogą poznać ciekawostki z życia wilków, dowiedzieć się, co znaczy słowo „wataha”, zwrócić uwagę na skalę obecności tych ssaków w polskich lasach i ich pożyteczną rolę w środowisku.
Na film „Freddy. Pudel nie z tej Ziemi” zapraszamy do kin od 7 marca! Seanse są dostępne ze specjalną wideoprelekcją edukacyjną.
Jagoda Roszak