Materiały edukacyjne

Życie według Nino

Materiały edukacyjne do filmu „Życie wg Nino” (reż. Simone van Dusseldorp, Holandia 2014, 81’)

Materiały edukacyjne

Scenariusz lekcji

Walory edukacyjne

Temat zajęć:
O dzieciach we współczesnym świecie.


Kolejna piękna i mądra propozycja holenderskiego kina familijnego. Nagła śmierć mamy Nino i Lucasa przerywa rodzinną sielankę. Jak pozbierać emocje po tak tragicznym przeżyciu? Nino próbuje znaleźć na to swój własny sposób. A ponieważ jego rodzina rozbija się na trzy oddzielne światy, najbardziej oddanym powiernikiem chłopca staje się jego królik. Zwierzę wysłuchuje swojego przyjaciela i w pewnym momencie… zaczyna odpowiadać. Nino przekona się o potędze rozmowy i wadze wartości, które są w stanie z powrotem posklejać rodzinę.


Zagadnienia edukacyjne:

  • Prawa dziecka – co o nich wiemy?
  • Strata i żałoba, czyli o trudnej sztuce godzenia się z losem.
  • Co to znaczy wcielić się w rolę?
  • Dzieci aktorzy – dawniej i dziś.

Zobacz zwiastun filmu "Życie według Nino":

Materiały edukacyjne

Pobierz materiały edukacyjne

Zaloguj się aby bezpłatnie korzystać z materiałów edukacyjnych lub jeżeli nie masz konta, zarejestruj się.

Dowiedz się jak zamówić seans

Polecane materiały edukacyjne

Zobacz wszystkie scenariusze!

Chłopi

Materiały edukacyjne do filmu „Chłopi" (reż. DK Welchman, Hugh Welchman, prod. Polska 2023, 116 min., dystrybucja w Polsce: Next Film)

Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy

Materiały edukacyjne do filmu „Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy” (reż. Guillaume Maidatchevsky, Francja/ Szwajcaria 2023, 83 min., dystrybucja w Polsce: M2 Films).

Siła naszych marzeń

Materiały edukacyjne do filmu „Siła naszych marzeń” (reż. Christian Duguay, Francja 2022, 109 min., dystrybucja: Best Film).

Kompas szkieletora

Materiały edukacyjne do filmu „Kompas szkieletora” (reż. Sandra L. Martin, USA 2022, 81 min., dystrybucja w Polsce: Forum Film Poland)

Blisko

Materiały edukacyjne do filmu „Blisko” (reż. Lukas Dhont, Belgia/Holandia/Francja 2022, 103 min., dystrybucja w Polsce: Młode Horyzonty)

Bezmiar

Materiały edukacyjne do filmu „Bezmiar” (reż. Emanuele Crialese, Włochy/Francja 2022, 97 min., dystrybucja w Polsce: Best Film)

Kicia Kocia na pikniku

Materiały edukacyjne do filmu „Kicia Kocia na pikniku” (reż. M. Stróżycka, J. Rokosz, D. Litwiniak, K. Majsner, Polska 2023, 45 min., dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty)

Najlepsze urodziny królika Karola

Materiały edukacyjne do filmu „Najlepsze urodziny królika Karola” (reż. Michael Ekblad, Niemcy, Holandia, Szwecja 2021, 75 min., dystrybucja: Kino Dzieci).

Tonia

Materiały edukacyjne do filmu „Tonia” (reż. Marcin Bortkiewicz, Polska 2022, 107 min., dystrybucja: TVP Dystrybucja Kinowa)