Materiały edukacyjne

Tarapaty

Materiały edukacyjne do filmu „Tarapaty” (reż. Marta Karwowska, Polska 2017, 83’)

Materiały edukacyjne

Scenariusz lekcji

Walory edukacyjne

Temat zajęć:
Młodzi detektywi  - na tropie przygody!


„Tarapaty” to perełka w bogatej kolekcji polskich opowieści przygodowych dla młodzieży. Ciekawskie i żądne przygód dzieciaki z wielką misją pojawiały się już w szkolnych lekturach i na ekranie. „Kapelusz za 100 tysięcy”, „Wakacje z duchami”, „Szaleństwo Majki Skowron”, „Szatan z 7-ej klasy” – to tylko kilka z tytułów, które warto przywołać w tym kontekście. Co łączy tych bohaterów i czego możemy się od nich nauczyć?


Zagadnienia edukacyjne:

  • Polskie kino przygodowe dla młodzieży – jest co oglądać!
  • Młodzi bohaterowie w obliczu zagadki – „Tarapaty” i „Kapelusz za 100 tysięcy”.
  • Bezpieczne wakacje – o czym trzeba pamiętać?
  • Jak reagować, kiedy widzimy coś podejrzanego?
  • Różne wymiary (nie)odpowiedzialności.
  • Zaufanie i współpraca – na czym opiera się prawdziwa przyjaźń?

Zobacz zwiastun filmu "Tarapaty":

Materiały edukacyjne

Pobierz materiały edukacyjne

Zaloguj się aby bezpłatnie korzystać z materiałów edukacyjnych lub jeżeli nie masz konta, zarejestruj się.

Dowiedz się jak zamówić seans

Polecane materiały edukacyjne

Zobacz wszystkie scenariusze!

Kompas szkieletora

Materiały edukacyjne do filmu „Kompas szkieletora” (reż. Sandra L. Martin, USA 2022, 81 min., dystrybucja w Polsce: Forum Film Poland)

Blisko

Materiały edukacyjne do filmu „Blisko” (reż. Lukas Dhont, Belgia/Holandia/Francja 2022, 103 min., dystrybucja w Polsce: Młode Horyzonty)

Bezmiar

Materiały edukacyjne do filmu „Bezmiar” (reż. Emanuele Crialese, Włochy/Francja 2022, 97 min., dystrybucja w Polsce: Best Film)

Kicia Kocia na pikniku

Materiały edukacyjne do filmu „Kicia Kocia na pikniku” (reż. M. Stróżycka, J. Rokosz, D. Litwiniak, K. Majsner, Polska 2023, 45 min., dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty)

Najlepsze urodziny królika Karola

Materiały edukacyjne do filmu „Najlepsze urodziny królika Karola” (reż. Michael Ekblad, Niemcy, Holandia, Szwecja 2021, 75 min., dystrybucja: Kino Dzieci).

Trzej muszkieterowie: D’Artagnan

Materiały edukacyjne do filmu „Trzej muszkieterowie: D’Artagnan” (reż. Martin Bourboulon, Francja 2023, 121 min., dystrybucja w Polsce: Monolith Films)

Ernest i Celestyna: Misja muzyka

Materiały edukacyjne do filmu „Ernest i Celestyna: Misja muzyka” (reż. Julien Chheng, Jean-Christophe Roger, Francja/Luksemburg 2022, 80 min., dystrybucja w Polsce: Kino Świat)

Czarodziejski flet

Materiały edukacyjne do filmu „Czarodziejski flet” (reż. Florian Sigl, USA/Niemcy 2022, 120 min., dystrybucja: Kino Świat).

Blueback

Materiały edukacyjne do filmu „Blueback” (reż. Robert Connolly, Australia 2022, 102 min., dystrybucja: Forum Film Poland).