Materiały edukacyjne

King: Mój przyjaciel lew

Materiały edukacyjne do filmu „King: Mój przyjaciel lew” (reż. David Moreau, Francja 2022, 105 min., dystrybucja: M2 Films)

Materiały edukacyjne

Scenariusz lekcji

Walory edukacyjne

Temat zajęć:
Czy można zaprzyjaźnić się z dzikim zwierzęciem? O relacji człowieka z przyrodą.


Kadr z filmu „King: Mój przyjaciel lew”, reż. David Moreau, Francja 2022 (dystrybucja: M2 Films)

Nastoletnia Inés czuje się czasem bardzo samotna. Dziewczynka straciła niedawno ukochaną mamę, nie może znaleźć wspólnego języka z rówieśnikami, nie dogaduje się nawet z własnym bratem. Kiedy więc przez przypadek znajduje w swoim domu lwiątko, szybko znajduje w nim najlepszego kompana i nadaje mu imię King. Wtedy okazuje się jednak, że zwierzę uciekło z lotniska i jest na celowniku specjalnych służb. King w asyście Inés, Alexa i ich zwariowanego dziadka Maxa wyrusza więc w pełną perypetii podróż do swojego prawdziwego domu. Ta poruszająca, pełna przygód opowieść skłoni młodych widzów do refleksji związanych z ochroną dzikiej przyrody i oswajaniem nieudomowionych zwierząt. Po seansie warto porozmawiać z uczniami także o sposobach radzenia sobie z trudnymi emocjami, otwieraniu się na relacje z bliskimi, a także o znaczeniu rodzinnych więzi.


Zagadnienia edukacyjne:

  • Dzikie i udomowione: o zwierzętach wokół nas.
  • Dlaczego nie należy oswajać dzikich zwierząt? O etycznych dylematach w relacji człowiek – natura.
  • Park narodowy, rezerwat przyrody, ogród zoologiczny – czym się od siebie różnią? O sposobach ochrony dzikiej przyrody.
  • Otwórz się na relacje, rozmawiaj o emocjach – czyli dlaczego warto szukać wsparcia wśród najbliższych.
  • „Kajtkowe przygody”, „Biały Kieł”, „Księga dżungli”… Przyjaźń między człowiekiem a dzikim zwierzęciem w filmie i literaturze.

Zobacz zwiastun filmu "King: Mój przyjaciel lew":

Materiały edukacyjne

Pobierz materiały edukacyjne

Zaloguj się aby bezpłatnie korzystać z materiałów edukacyjnych lub jeżeli nie masz konta, zarejestruj się.

Dowiedz się jak zamówić seans

Polecane materiały edukacyjne

Zobacz wszystkie scenariusze!

Chłopi

Materiały edukacyjne do filmu „Chłopi" (reż. DK Welchman, Hugh Welchman, prod. Polska 2023, 116 min., dystrybucja w Polsce: Next Film)

Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy

Materiały edukacyjne do filmu „Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy” (reż. Guillaume Maidatchevsky, Francja/ Szwajcaria 2023, 83 min., dystrybucja w Polsce: M2 Films).

Siła naszych marzeń

Materiały edukacyjne do filmu „Siła naszych marzeń” (reż. Christian Duguay, Francja 2022, 109 min., dystrybucja: Best Film).

Kompas szkieletora

Materiały edukacyjne do filmu „Kompas szkieletora” (reż. Sandra L. Martin, USA 2022, 81 min., dystrybucja w Polsce: Forum Film Poland)

Blisko

Materiały edukacyjne do filmu „Blisko” (reż. Lukas Dhont, Belgia/Holandia/Francja 2022, 103 min., dystrybucja w Polsce: Młode Horyzonty)

Bezmiar

Materiały edukacyjne do filmu „Bezmiar” (reż. Emanuele Crialese, Włochy/Francja 2022, 97 min., dystrybucja w Polsce: Best Film)

Mavka i strażnicy lasu

Materiały edukacyjne do filmu „Mavka i strażnicy lasu” (reż. Oleg Malamuzh, Oleksandra Ruban, Ukraina 2023, 90 min., dystrybucja w Polsce: Monolith Films).

Kicia Kocia na pikniku

Materiały edukacyjne do filmu „Kicia Kocia na pikniku” (reż. M. Stróżycka, J. Rokosz, D. Litwiniak, K. Majsner, Polska 2023, 45 min., dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty)

Najlepsze urodziny królika Karola

Materiały edukacyjne do filmu „Najlepsze urodziny królika Karola” (reż. Michael Ekblad, Niemcy, Holandia, Szwecja 2021, 75 min., dystrybucja: Kino Dzieci).