Materiały edukacyjne

King: Mój przyjaciel lew

Materiały edukacyjne do filmu „King: Mój przyjaciel lew” (reż. David Moreau, Francja 2022, 105 min., dystrybucja: M2 Films)

Materiały edukacyjne

Scenariusz lekcji

Walory edukacyjne

Temat zajęć:
Czy można zaprzyjaźnić się z dzikim zwierzęciem? O relacji człowieka z przyrodą.


Kadr z filmu „King: Mój przyjaciel lew”, reż. David Moreau, Francja 2022 (dystrybucja: M2 Films)

Nastoletnia Inés czuje się czasem bardzo samotna. Dziewczynka straciła niedawno ukochaną mamę, nie może znaleźć wspólnego języka z rówieśnikami, nie dogaduje się nawet z własnym bratem. Kiedy więc przez przypadek znajduje w swoim domu lwiątko, szybko znajduje w nim najlepszego kompana i nadaje mu imię King. Wtedy okazuje się jednak, że zwierzę uciekło z lotniska i jest na celowniku specjalnych służb. King w asyście Inés, Alexa i ich zwariowanego dziadka Maxa wyrusza więc w pełną perypetii podróż do swojego prawdziwego domu. Ta poruszająca, pełna przygód opowieść skłoni młodych widzów do refleksji związanych z ochroną dzikiej przyrody i oswajaniem nieudomowionych zwierząt. Po seansie warto porozmawiać z uczniami także o sposobach radzenia sobie z trudnymi emocjami, otwieraniu się na relacje z bliskimi, a także o znaczeniu rodzinnych więzi.


Zagadnienia edukacyjne:

  • Dzikie i udomowione: o zwierzętach wokół nas.
  • Dlaczego nie należy oswajać dzikich zwierząt? O etycznych dylematach w relacji człowiek – natura.
  • Park narodowy, rezerwat przyrody, ogród zoologiczny – czym się od siebie różnią? O sposobach ochrony dzikiej przyrody.
  • Otwórz się na relacje, rozmawiaj o emocjach – czyli dlaczego warto szukać wsparcia wśród najbliższych.
  • „Kajtkowe przygody”, „Biały Kieł”, „Księga dżungli”… Przyjaźń między człowiekiem a dzikim zwierzęciem w filmie i literaturze.

Zobacz zwiastun filmu "King: Mój przyjaciel lew":

Materiały edukacyjne

Pobierz materiały edukacyjne

Zaloguj się, żeby móc bezpłatnie korzystać z materiałów edukacyjnych, a jeśli nie masz konta - zarejestruj się.

Dowiedz się jak zamówić seans

Polecane materiały edukacyjne

Zobacz wszystkie scenariusze!

Pies i robot

Materiały edukacyjne do filmu „Pies i Robot” (reż. Pablo Berger, prod. Hiszpania, Francja 2023, 90 min., dystrybucja w Polsce: Best Film)

Wyspa Puffinów. Nowi przyjaciele

Materiały edukacyjne do filmu „Wyspa Puffinów. Nowi przyjaciele” (reż. Jeremy Purcell, prod. Wielka Brytania, Irlandia 2023, 80 min., dystrybucja w Polsce: Forum Film).

Akademia pana Kleksa

Materiały edukacyjne do filmu „Akademia pana Kleksa" (reż. Maciej Kawulski, prod. Polska 2023, czas trwania: 127 min., dystrybucja: Next Film).

Cudowny chłopak. Biały ptak

Materiały edukacyjne do filmu „Cudowny Chłopak. Biały ptak" (reż. Marc Forster, prod. USA 2023, czas trwania: 122 min., dystrybucja: Monolith Films).

W nich cała nadzieja

Materiały edukacyjne do filmu "W nich cała nadzieja" (reż. Piotr Biedroń, prod. Polska 2023, czas trwania: 89 min., dystrybucja: Galapagos Films).

Kajtek Czarodziej

Materiały edukacyjne do filmu „Kajtek Czarodziej” (reż. Magdalena Łazarkiewicz, Polska 2023, czas trwania: 105 min., dystrybucja: Kino Świat).

Pati i klątwa Posejdona

Materiały edukacyjne do filmu „Pati i klątwa Posejdona” (reż. David Alaux, Eric Tosti, Francja 2022, czas trwania: 95 min., dystrybucja w Polsce: Młode Horyzonty).

Figurant

Materiały edukacyjne do filmu „Figurant" (reż. Robert Gliński, prod. Polska 2023, 112 min., dystrybucja: TVP Dystrybucja Kinowa)

Chłopi

Materiały edukacyjne do filmu „Chłopi" (reż. DK Welchman, Hugh Welchman, prod. Polska 2023, 116 min., dystrybucja w Polsce: Next Film)