Materiały edukacyjne

Czarownica 2

Materiały edukacyjne do filmu „Czarownica 2” (reż. Robert Stromberg, USA 2014, 97’)

Materiały edukacyjne

Scenariusz lekcji

Walory edukacyjne

Temat zajęć:
„I żyli długo i szczęśliwie”? Nowe wersje i ciągi dalsze baśni.


Księżniczka zakochuje się w księciu ze wzajemnością, a od chwili ich pierwszego spotkania wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że mimo wielkich przeciwności pisany im jest wspólny happy end. Co może pójść nie tak? Słynna, olśniewająca „Czarownica” objawiła przed widzami, że stare opowieści – z pozoru dobrze znane i przewidywalne – podlegać mogą zaskakującym reinterpretacjom. Jak od dawna zapowiadała wytwórnia Disney, szczęśliwe zakończenie filmu nie oznaczało końca problemów jego impulsywnej bohaterki, Diaboliny. Kolejny wybuch jej gwałtownych emocji grozi chaosem w baśniowym świecie. Co doprowadzi do wzburzenia? Co z niego wyniknie? I co ma z nim wspólnego odwieczna prawda o miłosnym przeznaczeniu królewskich potomków?


Zagadnienia edukacyjne:

  • Od Diaboliny do Wróżki Chrzestnej. Jak radzić sobie z negatywnymi emocjami?
  • Magia obrazu i dźwięku. O nastroju w dziele – nie tylko filmowym.
  • W jakich czasach to się dzieje? Baśń a historia.
  • Baśń o walce dobra ze złem – dawniej i dziś.

Zobacz zwiastun filmu "Czarownica 2":

Materiały edukacyjne

Pobierz materiały edukacyjne

Zaloguj się aby bezpłatnie korzystać z materiałów edukacyjnych lub jeżeli nie masz konta, zarejestruj się.

Dowiedz się jak zamówić seans

Polecane materiały edukacyjne

Zobacz wszystkie scenariusze!

Chłopi

Materiały edukacyjne do filmu „Chłopi" (reż. DK Welchman, Hugh Welchman, prod. Polska 2023, 116 min., dystrybucja w Polsce: Next Film)

Kompas szkieletora

Materiały edukacyjne do filmu „Kompas szkieletora” (reż. Sandra L. Martin, USA 2022, 81 min., dystrybucja w Polsce: Forum Film Poland)

Raport Pileckiego

Materiały edukacyjne do filmu „Raport Pileckiego" (reż. Krzysztof Łukasiewicz, Polska 2023, 117 min., dystrybucja w Polsce: TVP Dystrybucja Kinowa)

Blisko

Materiały edukacyjne do filmu „Blisko” (reż. Lukas Dhont, Belgia/Holandia/Francja 2022, 103 min., dystrybucja w Polsce: Młode Horyzonty)

Najlepsze urodziny królika Karola

Materiały edukacyjne do filmu „Najlepsze urodziny królika Karola” (reż. Michael Ekblad, Niemcy, Holandia, Szwecja 2021, 75 min., dystrybucja: Kino Dzieci).

Trzej muszkieterowie: D’Artagnan

Materiały edukacyjne do filmu „Trzej muszkieterowie: D’Artagnan” (reż. Martin Bourboulon, Francja 2023, 121 min., dystrybucja w Polsce: Monolith Films)

Kicia Kocia mówi: Dzień dobry!

Materiały edukacyjne do filmu „Kicia Kocia mówi: Dzień dobry!” (reż. Marta Stróżycka, Jacek Rokosz, Anna Błaszczyk, Polska 2023, 45 min., dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty).

Czarodziejski flet

Materiały edukacyjne do filmu „Czarodziejski flet” (reż. Florian Sigl, USA/Niemcy 2022, 120 min., dystrybucja: Kino Świat).

Święty

Materiały edukacyjne do filmu „Święty” (reż. Sebastian Buttny, Polska/Węgry 2023, 105 min., dystrybucja: TVP Dystrybucja Kinowa)