Materiały edukacyjne

Czarownica 2

Materiały edukacyjne do filmu „Czarownica 2” (reż. Robert Stromberg, USA 2014, 97’)

Materiały edukacyjne

Scenariusz lekcji

Walory edukacyjne

Temat zajęć:
„I żyli długo i szczęśliwie”? Nowe wersje i ciągi dalsze baśni.


Księżniczka zakochuje się w księciu ze wzajemnością, a od chwili ich pierwszego spotkania wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że mimo wielkich przeciwności pisany im jest wspólny happy end. Co może pójść nie tak? Słynna, olśniewająca „Czarownica” objawiła przed widzami, że stare opowieści – z pozoru dobrze znane i przewidywalne – podlegać mogą zaskakującym reinterpretacjom. Jak od dawna zapowiadała wytwórnia Disney, szczęśliwe zakończenie filmu nie oznaczało końca problemów jego impulsywnej bohaterki, Diaboliny. Kolejny wybuch jej gwałtownych emocji grozi chaosem w baśniowym świecie. Co doprowadzi do wzburzenia? Co z niego wyniknie? I co ma z nim wspólnego odwieczna prawda o miłosnym przeznaczeniu królewskich potomków?


Zagadnienia edukacyjne:

  • Od Diaboliny do Wróżki Chrzestnej. Jak radzić sobie z negatywnymi emocjami?
  • Magia obrazu i dźwięku. O nastroju w dziele – nie tylko filmowym.
  • W jakich czasach to się dzieje? Baśń a historia.
  • Baśń o walce dobra ze złem – dawniej i dziś.

Zobacz zwiastun filmu "Czarownica 2":

Materiały edukacyjne

Pobierz materiały edukacyjne

Zaloguj się, żeby móc bezpłatnie korzystać z materiałów edukacyjnych, a jeśli nie masz konta - zarejestruj się.

Dowiedz się jak zamówić seans

Polecane materiały edukacyjne

Zobacz wszystkie scenariusze!

Kos

Materiały edukacyjne do filmu „Kos” (reż. Paweł Maślona, prod. Polska 2023, 118 min., dystrybucja: TVP)

Wyspa Puffinów. Nowi przyjaciele

Materiały edukacyjne do filmu „Wyspa Puffinów. Nowi przyjaciele” (reż. Jeremy Purcell, prod. Wielka Brytania, Irlandia 2023, 80 min., dystrybucja w Polsce: Forum Film).

Akademia pana Kleksa

Materiały edukacyjne do filmu „Akademia pana Kleksa" (reż. Maciej Kawulski, prod. Polska 2023, czas trwania: 127 min., dystrybucja: Next Film).

W nich cała nadzieja

Materiały edukacyjne do filmu "W nich cała nadzieja" (reż. Piotr Biedroń, prod. Polska 2023, czas trwania: 89 min., dystrybucja: Galapagos Films).

Skąd dokąd

Materiały edukacyjne do filmu „Skąd dokąd" (reż. Maciek Hamela, Polska-Ukraina 2023, czas trwania: 90 min., dystrybucja: So Films).

Pati i klątwa Posejdona

Materiały edukacyjne do filmu „Pati i klątwa Posejdona” (reż. David Alaux, Eric Tosti, Francja 2022, czas trwania: 95 min., dystrybucja w Polsce: Młode Horyzonty).

Figurant

Materiały edukacyjne do filmu „Figurant" (reż. Robert Gliński, prod. Polska 2023, 112 min., dystrybucja: TVP Dystrybucja Kinowa)

Chłopi

Materiały edukacyjne do filmu „Chłopi" (reż. DK Welchman, Hugh Welchman, prod. Polska 2023, 116 min., dystrybucja w Polsce: Next Film)

Kompas szkieletora

Materiały edukacyjne do filmu „Kompas szkieletora” (reż. Sandra L. Martin, USA 2022, 81 min., dystrybucja w Polsce: Forum Film Poland)