Materiały edukacyjne

Baranek Shaun Film. Farmageddon

Materiały edukacyjne do filmu „Baranek Shaun Film. Farmageddon” (reż. Will Becher, Richard Phelan; Wielka Brytania, Francja, USA 2019; 86’)

Materiały edukacyjne

Scenariusz lekcji

Walory edukacyjne

Temat zajęć:
Niesamowita planeta – niesamowici mieszkańcy.


Baranek Shaun – wełnisty bohater uwielbianego przez dzieci serialu słynnego studia Aardman Animations po raz kolejny powraca na kinowy ekran, by bawić (a także uczyć!) młodych widzów. Na farmie zamieszkanej przez Shauna, jego rodzinę i przyjaciół, nigdy nie jest nudno i spokojnie, ale tym razem zamieszanie nabierze rozmiarów dostrzegalnych z kosmosu. A to za sprawą obdarzonej niesłychanymi mocami i nieodpartym urokiem przybyszki z odległej galaktyki – Lu-Li. Spotkanie z nią będzie wartościowym doświadczeniem nie tylko dla animowanych bohaterów, ale także dla małych widzów, którzy za sprawą multimedialnej lekcji przekonają się o niezwykłości naszej planety.


Zagadnienia edukacyjne:

  • Mój adres: Polska, Europa, Ziemia, Układ Słoneczny.
  • Nie ma planety B. Na ratunek Ziemi!
  • Bogactwo Ziemi: oceany i kontynenty.
  • Co kraj, to obyczaj. Poznajemy odległe kultury.
  • „Nie szata zdobi człowieka” i inne ważne przysłowia.

Zobacz zwiastun filmu "Baranek Shaun Film. Farmageddon":

Materiały edukacyjne

Pobierz materiały edukacyjne

Zaloguj się aby bezpłatnie korzystać z materiałów edukacyjnych lub jeżeli nie masz konta, zarejestruj się.

Dowiedz się jak zamówić seans

Polecane materiały edukacyjne

Zobacz wszystkie scenariusze!

Chłopi

Materiały edukacyjne do filmu „Chłopi" (reż. DK Welchman, Hugh Welchman, prod. Polska 2023, 116 min., dystrybucja w Polsce: Next Film)

Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy

Materiały edukacyjne do filmu „Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy” (reż. Guillaume Maidatchevsky, Francja/ Szwajcaria 2023, 83 min., dystrybucja w Polsce: M2 Films).

Siła naszych marzeń

Materiały edukacyjne do filmu „Siła naszych marzeń” (reż. Christian Duguay, Francja 2022, 109 min., dystrybucja: Best Film).

Kompas szkieletora

Materiały edukacyjne do filmu „Kompas szkieletora” (reż. Sandra L. Martin, USA 2022, 81 min., dystrybucja w Polsce: Forum Film Poland)

Raport Pileckiego

Materiały edukacyjne do filmu „Raport Pileckiego" (reż. Krzysztof Łukasiewicz, Polska 2023, 117 min., dystrybucja w Polsce: TVP Dystrybucja Kinowa)

Blisko

Materiały edukacyjne do filmu „Blisko” (reż. Lukas Dhont, Belgia/Holandia/Francja 2022, 103 min., dystrybucja w Polsce: Młode Horyzonty)

Bezmiar

Materiały edukacyjne do filmu „Bezmiar” (reż. Emanuele Crialese, Włochy/Francja 2022, 97 min., dystrybucja w Polsce: Best Film)

Mavka i strażnicy lasu

Materiały edukacyjne do filmu „Mavka i strażnicy lasu” (reż. Oleg Malamuzh, Oleksandra Ruban, Ukraina 2023, 90 min., dystrybucja w Polsce: Monolith Films).

Najlepsze urodziny królika Karola

Materiały edukacyjne do filmu „Najlepsze urodziny królika Karola” (reż. Michael Ekblad, Niemcy, Holandia, Szwecja 2021, 75 min., dystrybucja: Kino Dzieci).