FAQ

FAQ

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące platformy FILM W SZKOLE.

Filmwszkole.pl to platforma, na której udostępniamy materiały edukacyjne (m. in. scenariusze lekcji, filmiki edukacyjne, lekcje multimedialne, zestawienia zagadnień edukacyjnych), nie filmy.

Aby ułatwić Ci jednak poszukiwania filmu w sieci, w odniesieniu do każdego tytułu zebraliśmy linki do legalnych źródeł – serwisów VOD, w których możesz obejrzeć konkretny tytuł na warunkach, na jakich dany serwis go udostępnia.

Tak, sukcesywnie będziemy zamieszczać na platformie kolejne materiały. Aby być na bieżąco z informacjami o tym, co nowego w Serwisie możesz zapisać się do naszego edukacyjnego newslettera.

W ramach swojego konta na platformie FILMWSZKOLE.PL, na potrzeby prowadzonych przez Ciebie lekcji, możesz udostępniać materiały audiowizualne uczniom – służy do tego odpowiedni button pod oknem z materiałem video na podstronie danego tytułu.

Na swój komputer możesz pobrać scenariusze lekcji i materiały edukacyjne w plikach pdf. Filmy edukacyjne i lekcje multimedialne możesz obejrzeć w naszym serwisie, a z poziomu swojego konta wygodnie udostępnić je uczniom.

Nie ma takich treści edukacyjnych, o których nie dałoby się opowiedzieć w odniesieniu do filmów. Na FILMWSZKOLE.PL udostępniamy materiały dotyczące tytułów o wyjątkowych walorach edukacyjnych, które możesz wykorzystać w odniesieniu do różnych przedmiotów szkolnych – m. in. języka polskiego, historii, biologii/przyrody, geografii, ale też w trakcie godziny wychowawczej, a nawet w kontekście w-fu (zobacz np. tag sport). Przygotowaliśmy także materiały z myślą o edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej.

W sekcji „zagadnienia edukacyjne” na karcie każdego tytułu znajdziesz informacje o tym, jakiej tematyki dotyczą materiały – może Ci to podpowiedzieć, na jakim przedmiocie możesz efektywnie z nimi pracować.

Wszystkie scenariusze lekcji zostały przygotowane przez nauczycieli-praktyków z wieloletnim doświadczeniem. Zależało nam, żeby materiały zostały przygotowane właśnie przez praktyków, którzy szkolne realia znają od podszewki. W scenariuszach dzielą się oni pomysłami na zajęcia i sprawdzonymi metodami pracy. W każdym pliku ze scenariuszem znajdziesz informacje o jego autorze.

Nad całością prac czuwa nasza Redakcja, której krótkie biogramy możesz przeczytać tu.

Tak, dokumentem potwierdzającym każdy zakup na www.filmwszkole.pl jest faktura.

Jeśli powyżej nie znalazłeś wyjaśnień Twoich wątpliwości, a w Twojej głowie wciąż kołacze się ważne dla Ciebie pytanie dotyczącego naszego Serwisu – nie wahaj się i napisz do nas: kontakt@nowy.filmwszkole.pl