Blog

Materiały edukacyjne do prawie 30 disneyowskich przebojów? To tutaj!

Dowiedz się jak zamówić seans

Grupy Wiekowe

Zagadnienia edukacyjne

Mistrzowskie animacje, widowiskowe filmy aktorskie, wielkie uniwersa… W tym tygodniu startuje polska wersja platformy streamingowej Disney+. Otwiera się przed nami cała galaktyka filmowych możliwości. Przypominamy więc, jakie materiały edukacyjne poświęcone disneyowskim produkcjom znajdziecie na filmwszkole.pl. Wiele z nich jest w wolnym dostępie. Gotowi? Zanurzmy się w tych skarbach niezmierzonych!

Mistrzowskie animacje, widowiskowe filmy aktorskie, wielkie uniwersa… W tym tygodniu startuje polska wersja platformy streamingowej Disney+. Otwiera się przed nami cała galaktyka filmowych możliwości. Przypominamy więc, jakie materiały edukacyjne poświęcone disneyowskim produkcjom znajdziecie na filmwszkole.pl. Wiele z nich jest w wolnym dostępie. Gotowi? Zanurzmy się w tych skarbach niezmierzonych!

Mistrzowskie animacje

(nie tylko dla klas 1-3 szkoły podstawowej!)

Przepraszam, czy jest tu ktoś, kto:

Ano właśnie: od lat tandem Disney i Pixar zachwyca – i to nie tylko dziecięcą publiczność. Mistrzowsko snuje opowieści. Za sprawą ponadczasowych melodii porusza w widzach najwrażliwsze struny. Tworzy urzekające światy i czarujących bohaterów, z którymi widzowie zaprzyjaźniają się od pierwszych scen. A przede wszystkim przypomina, że nasze tęsknoty i marzenia są ważne i warto za nimi podążać.

To wszystko sprawia, że każdy seans disneyowskich animacji jest świetną lekcją. Wy tę zaletę możecie wykorzystać w pracy z dziećmi i młodzieżą! Z pomocą filmów i naszych materiałów edukacyjnych – scenariuszy lekcji czy wideoprelekcji – przeprowadzicie atrakcyjne zajęcia m.in. o:

Kadr z filmu „Naprzód” (reż. reż. Dan Scanlon, prod. USA 2020, dystrybucja: Disney)

Klasyka w nowej odsłonie i wielkie motywy kulturowe

(nie tylko dla klas 4-6 szkoły podstawowej!)

Disneyowskie filmy garściami czerpią z kultury. Zapraszają nas na magiczne spotkania nie tylko  z aktorskimi remake’ami animowanej klasyki. Dzięki nim spotykamy się również z adaptowanymi lub opowiadanymi na nowo legendami, baśniami, powieściami, nowelami…

Dlatego seans i lekcja po nim są doskonałą okazją, by przyjrzeć się wielkim motywom kulturowym oraz by zainspirować uczniów do twórczego korzystania ze słynnych dzieł. A także, by odświeżyć tak ważne tematy, jak:

Kadr z filmu „Czarownica 2” (reż. Joachim Rønning, USA 2019, dystrybucja: Disney)

Wielkie uniwersa

(nie tylko dla klas 7 i 8 szkoły podstawowej)

Nasze materiały edukacyjne dowodzą, że nawet wielkie popkulturowe przeboje, niekoniecznie kojarzące się ze szkołą, ale za to uwielbiane przez młodych widzów, można świetnie wykorzystać na lekcji. Widowiskowe produkcje, efekty specjalne, imponujące fabuły, rozbudowane uniwersa i bohaterowie o niesamowitych mocach pomogą Wam w przeprowadzeniu atrakcyjnych zajęć, na przykład o:

Jak widzicie, propozycji tematów lekcji i scenariuszy zajęć nawiązujących do disneyowskich filmów mamy bez liku. Wiele inspiracji znajdziecie też na naszym blogu. Ostatnio podpowiadaliśmy na przykład, jak wykorzystać w klasie film „To nie wypanda” (przeczytaj tekst Katarzyny Kujawy). Wypatrujcie kolejnych wskazówek!

Agnieszka Powierska

Dowiedz się jak zamówić seans

Najnowsze materiały edukacyjne

Zobacz wszystkie scenariusze!

„Jurek Maskonurek. Misja Puffinów”

Materiały edukacyjne do filmu „Jurek Maskonurek. Misja Puffinów” (reż. Nestor F. Dennis, Hiszpania, Włochy 2024, dystrybucja: Mówi Serwis)

„Niepewność. Zakochany Mickiewicz”

Materiały edukacyjne do filmu „Niepewność. Zakochany Mickiewicz” (reż. Waldemar Szarek, Polska 2024, dystrybucja: TVP)

„Leonardo. Odkrywca”

Materiały edukacyjne do filmu „Leonardo. Odkrywca” (reż. J. Capobianco, P. L. Granjon, Francja 2023, czas trwania: 100 min., dystrybucja w Polsce: Best Film)

„Jedno życie”

Materiały edukacyjne do filmu „Jedno życie” (reż. James Hawes, Wielka Brytania 2023, 110 min., dystrybucja: Monolith Films).

Strażniczka smoków

Materiały do filmu „Strażniczka smoków” (reż. Jianping Li, Salvador Simo, Hiszpania, Chiny 2024, 99 minut)

Kicia Kocia w przedszkolu

Materiały edukacyjne do filmu „Kicia Kocia w przedszkolu” (reż. M. Stróżycka, A. Błaszczyk, K. Majsner, Polska 2023, 42 min., dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty)

Przysięga Ireny

Materiały do filmu „Przysięga Ireny” (reż. Louise Archambault, Kanada, Polska 2023, 120 minut)

Kobieta z…

Materiały edukacyjne do filmu „Kobieta z...” (reż. Małgorzata Szumowska, Michał Englert, prod. Polska 2023, 132 min., dystrybucja: Next Film)

Film dla kosmitów

Materiały edukacyjne do „Filmu dla kosmitów” (reż. Piotr Stasik, Polska 2024, 73 min., dystrybucja: TVP)