Blog

Materiały edukacyjne do prawie 30 disneyowskich przebojów? To tutaj!

Grupy Wiekowe

Zagadnienia edukacyjne

Mistrzowskie animacje, widowiskowe filmy aktorskie, wielkie uniwersa… W tym tygodniu startuje polska wersja platformy streamingowej Disney+. Otwiera się przed nami cała galaktyka filmowych możliwości. Przypominamy więc, jakie materiały edukacyjne poświęcone disneyowskim produkcjom znajdziecie na filmwszkole.pl. Wiele z nich jest w wolnym dostępie. Gotowi? Zanurzmy się w tych skarbach niezmierzonych!

Mistrzowskie animacje, widowiskowe filmy aktorskie, wielkie uniwersa… W tym tygodniu startuje polska wersja platformy streamingowej Disney+. Otwiera się przed nami cała galaktyka filmowych możliwości. Przypominamy więc, jakie materiały edukacyjne poświęcone disneyowskim produkcjom znajdziecie na filmwszkole.pl. Wiele z nich jest w wolnym dostępie. Gotowi? Zanurzmy się w tych skarbach niezmierzonych!

Mistrzowskie animacje

(nie tylko dla klas 1-3 szkoły podstawowej!)

Przepraszam, czy jest tu ktoś, kto:

Ano właśnie: od lat tandem Disney i Pixar zachwyca – i to nie tylko dziecięcą publiczność. Mistrzowsko snuje opowieści. Za sprawą ponadczasowych melodii porusza w widzach najwrażliwsze struny. Tworzy urzekające światy i czarujących bohaterów, z którymi widzowie zaprzyjaźniają się od pierwszych scen. A przede wszystkim przypomina, że nasze tęsknoty i marzenia są ważne i warto za nimi podążać.

To wszystko sprawia, że każdy seans disneyowskich animacji jest świetną lekcją. Wy tę zaletę możecie wykorzystać w pracy z dziećmi i młodzieżą! Z pomocą filmów i naszych materiałów edukacyjnych – scenariuszy lekcji czy wideoprelekcji – przeprowadzicie atrakcyjne zajęcia m.in. o:

Kadr z filmu „Naprzód” (reż. reż. Dan Scanlon, prod. USA 2020, dystrybucja: Disney)

Klasyka w nowej odsłonie i wielkie motywy kulturowe

(nie tylko dla klas 4-6 szkoły podstawowej!)

Disneyowskie filmy garściami czerpią z kultury. Zapraszają nas na magiczne spotkania nie tylko  z aktorskimi remake’ami animowanej klasyki. Dzięki nim spotykamy się również z adaptowanymi lub opowiadanymi na nowo legendami, baśniami, powieściami, nowelami…

Dlatego seans i lekcja po nim są doskonałą okazją, by przyjrzeć się wielkim motywom kulturowym oraz by zainspirować uczniów do twórczego korzystania ze słynnych dzieł. A także, by odświeżyć tak ważne tematy, jak:

Kadr z filmu „Czarownica 2” (reż. Joachim Rønning, USA 2019, dystrybucja: Disney)

Wielkie uniwersa

(nie tylko dla klas 7 i 8 szkoły podstawowej)

Nasze materiały edukacyjne dowodzą, że nawet wielkie popkulturowe przeboje, niekoniecznie kojarzące się ze szkołą, ale za to uwielbiane przez młodych widzów, można świetnie wykorzystać na lekcji. Widowiskowe produkcje, efekty specjalne, imponujące fabuły, rozbudowane uniwersa i bohaterowie o niesamowitych mocach pomogą Wam w przeprowadzeniu atrakcyjnych zajęć, na przykład o:

Jak widzicie, propozycji tematów lekcji i scenariuszy zajęć nawiązujących do disneyowskich filmów mamy bez liku. Wiele inspiracji znajdziecie też na naszym blogu. Ostatnio podpowiadaliśmy na przykład, jak wykorzystać w klasie film „To nie wypanda” (przeczytaj tekst Katarzyny Kujawy). Wypatrujcie kolejnych wskazówek!

Agnieszka Powierska

Dowiedz się jak zamówić seans

Najnowsze materiały edukacyjne

Zobacz wszystkie scenariusze!

W nich cała nadzieja

Materiały edukacyjne do filmu "W nich cała nadzieja" (reż. Piotr Biedroń, prod. Polska 2023, czas trwania: 89 min., dystrybucja: Galapagos Films).

Skąd dokąd

Materiały edukacyjne do filmu „Skąd dokąd" (reż. Maciek Hamela, Polska-Ukraina 2023, czas trwania: 90 min., dystrybucja: So Films).

Kicia Kocia pod choinkę

Materiały edukacyjne do filmu „Kicia Kocia pod choinkę” (reż. M. Stróżycka, Anna Błaszczyk, D. Litwiniak, Polska 2023, 45 min., dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty)

Kajtek Czarodziej

Materiały edukacyjne do filmu „Kajtek Czarodziej” (reż. Magdalena Łazarkiewicz, Polska 2023, czas trwania: 105 min., dystrybucja: Kino Świat).

Pocałunek Klimta

Materiały edukacyjne do filmu „Pocałunek Klimta" (reż. Ali Ray, Wielka Brytania 2023, czas trwania: 90 min., dystrybucja w Polsce: Kino Maestro).

Pati i klątwa Posejdona

Materiały edukacyjne do filmu „Pati i klątwa Posejdona” (reż. David Alaux, Eric Tosti, Francja 2022, czas trwania: 95 min., dystrybucja w Polsce: Młode Horyzonty).

Figurant

Materiały edukacyjne do filmu „Figurant" (reż. Robert Gliński, prod. Polska 2023, 112 min., dystrybucja: TVP Dystrybucja Kinowa)

Chłopi

Materiały edukacyjne do filmu „Chłopi" (reż. DK Welchman, Hugh Welchman, prod. Polska 2023, 116 min., dystrybucja w Polsce: Next Film)

Neneh: Gwiazda baletu

Materiały edukacyjne do filmu ‚,Neneh: Gwiazda baletu" (reż. Ramzi Ben Sliman, prod. Francja 2022, 97 min., dystrybucja w Polsce: Galapagos Films)