Materiały edukacyjne do prawie 30 disneyowskich przebojów? To tutaj!

Mistrzowskie animacje, widowiskowe filmy aktorskie, wielkie uniwersa… W tym tygodniu startuje polska wersja platformy streamingowej Disney+. Otwiera się przed nami cała galaktyka filmowych możliwości. Przypominamy więc, jakie materiały edukacyjne poświęcone disneyowskim produkcjom znajdziecie na filmwszkole.pl. Wiele z nich jest w wolnym dostępie. Gotowi? Zanurzmy się w tych skarbach niezmierzonych!

Mistrzowskie animacje

(nie tylko dla klas 1-3 szkoły podstawowej!)

Przepraszam, czy jest tu ktoś, kto:

Ano właśnie: od lat tandem Disney i Pixar zachwyca – i to nie tylko dziecięcą publiczność. Mistrzowsko snuje opowieści. Za sprawą ponadczasowych melodii porusza w widzach najwrażliwsze struny. Tworzy urzekające światy i czarujących bohaterów, z którymi widzowie zaprzyjaźniają się od pierwszych scen. A przede wszystkim przypomina, że nasze tęsknoty i marzenia są ważne i warto za nimi podążać.

To wszystko sprawia, że każdy seans disneyowskich animacji jest świetną lekcją. Wy tę zaletę możecie wykorzystać w pracy z dziećmi i młodzieżą! Z pomocą filmów i naszych materiałów edukacyjnych – scenariuszy lekcji czy wideoprelekcji – przeprowadzicie atrakcyjne zajęcia m.in. o:

Kadr z filmu „Naprzód” (reż. reż. Dan Scanlon, prod. USA 2020, dystrybucja: Disney)

Klasyka w nowej odsłonie i wielkie motywy kulturowe

(nie tylko dla klas 4-6 szkoły podstawowej!)

Disneyowskie filmy garściami czerpią z kultury. Zapraszają nas na magiczne spotkania nie tylko  z aktorskimi remake’ami animowanej klasyki. Dzięki nim spotykamy się również z adaptowanymi lub opowiadanymi na nowo legendami, baśniami, powieściami, nowelami…

Dlatego seans i lekcja po nim są doskonałą okazją, by przyjrzeć się wielkim motywom kulturowym oraz by zainspirować uczniów do twórczego korzystania ze słynnych dzieł. A także, by odświeżyć tak ważne tematy, jak:

Kadr z filmu „Czarownica 2” (reż. Joachim Rønning, USA 2019, dystrybucja: Disney)

Wielkie uniwersa

(nie tylko dla klas 7 i 8 szkoły podstawowej)

Nasze materiały edukacyjne dowodzą, że nawet wielkie popkulturowe przeboje, niekoniecznie kojarzące się ze szkołą, ale za to uwielbiane przez młodych widzów, można świetnie wykorzystać na lekcji. Widowiskowe produkcje, efekty specjalne, imponujące fabuły, rozbudowane uniwersa i bohaterowie o niesamowitych mocach pomogą Wam w przeprowadzeniu atrakcyjnych zajęć, na przykład o:

Jak widzicie, propozycji tematów lekcji i scenariuszy zajęć nawiązujących do disneyowskich filmów mamy bez liku. Wiele inspiracji znajdziecie też na naszym blogu. Ostatnio podpowiadaliśmy na przykład, jak wykorzystać w klasie film „To nie wypanda” (przeczytaj tekst Katarzyny Kujawy). Wypatrujcie kolejnych wskazówek!

Agnieszka Powierska